Citát
|
„Bylo by směšné, kdyby o vztahu České republiky a Ruské federace rozhodovala míra levicovosti či pravicovosti politických stran zastoupených v českém parlamentu. Náš vztah k Rusku nemůže kolísat podle výsledku těch či oněch voleb. Rusko považujeme za významného partnera, a proto musí v našich vzájemných vztazích existovat jistá míra rozumné stability.“
Václav Klaus
|
Stojíme za svým prezidentem Milošem Zemanem!
V současné době operují ozbrojenci Talibánu a dalších protiokupačních uskupení na 70 % území státu. A nejen to. Válka v Afganistánu prosakuje na území Pákistánu, doprovází ji následně zahájená válka v Iráku a boje v Sýrii, kde se též Spojené státy a jejich spojenci vojensky angažují. Tabulka číslo 1 zpracovaná podle zprávy Watson Institute z Brown Universityv USA z letošního listopadu ukazuje, že přímé lidské ztráty v Afganistánu činí přibližně 150 tisíc lidí. Z toho je 2,4 tisíc amerických vojáků a téměř čtyři tisíce amerických kontraktorů – tedy bojovníků najatých ministerstvem obrany USA, ovšem nezařazených do regulérních ozbrojených sil.
Zatímco chudší polovina dospělých lidí vlastnila jedno procento bohatství světa, horních 10 % mělo k užívání 88 % světového bohatství – a nejzámožnější jedno procento lidí 50 % světového bohatství. To znamená, že světová ekonomika sice zvyšuje výkonnost, ovšem zisky jsou rozdělovány ve prospěch bohatších. Takto vznikající nerovnováhy slepé tržní síly nevyřeší.
ČLR, potažmo Indie řekly své slovo, mimo jiné proto, že USA nemají na přímý boj ani s jedním z obou států. Ty nejsou proti globalizaci, podobně jako Ruská federace. Ta se nachází v transformaci. Moc oligarchů, prodejných úředníků a závislost CB RF na USA a USD jsou stále ještě veliké a dění ve světě není pro ruskou společnost takové, že by vyžadovalo poslední a rozhodující slovo prezidenta Putina. Musíme si proto na jeho slovo počkat. V horší situaci je EU.
Co znamená sto až dvě stě mrtvých Rusů v Sýrii. Představuje to nejméně 4 až 5 letů Il-76 ministerstva pro mimořádné události. Zahrnuje i převoz raněných, kterých bývá dvakrát více. Dále jsou to přeplněné nemocnice a snímky z nemocnic na internetu, což je ve skutečnosti pohřeb v malých městech. Takže nic z toho.
Jsou tato Drahošova slova věrohodná a jsou billboardy vylepované spolkem Přátel Miloše Zemana opravdu „lumpárnou a podrazem“?
Jenže ony se dopouštějí hned několikanásobného provinění:
Samy určují, na které weby není vhodné umísťovat reklamy, k čemuž nemají oprávnění.
Velmi neeticky a manipulativně se snaží přinutit firmy ke stažení jejich reklam, když tvrdí, že je jejich značka spjata s obsahem, který může vážně poškodit jejich reputaci.
O jimi označených webech souhrnně tvrdí, že se jedná o pro-kremelské weby, aniž by to kvalifikovaně prokázaly...
Ve vzduchu visí otázka, proč se ohledně obchodu s Afrikou nic nedělalo. Rusko skutečně zapomnělo, co je Afrika, a nechtělo využívat sovětské dědictví, které tam stále existuje. Nezabývalo se africkými otázkami o to více, že obchod pojímalo korektně k Evropě a USA. Musí se to dohnat. Musí se rychle stanovit příslušní specialisté, případně vytvořit speciální fond na podporu zkoumání afrických trhů. Je potřeba co nejvíce vědět co kam prodávat, co vyrábět a za jaké ceny. Jednoduše řečeno – Afriku je potřeba brát vážně. Úsilí ministra průmyslu a obchodu stačit nebude.
Proto se podívejme v grafech, jak levicový Obama za 8 let ožebračil Ameriku. První série grafů mluví za vše a je vzata z oficiálních statistik USA. Pokud chcete grafy zvětšit, klikněte si na toto PDF. Některé z těchto grafů jsme komentovali už v článku Skutečný stav USA po Obamovi v grafech psaným před rokem.
Ekonomové vidí situaci jinak. Tomasz Wieladek, ekonom Barclays Plc, jásá, když tvrdí, že "vstup jednoho milionu Ukrajinců na polský pracovní trh znamená, že demografie není osudová". Pochvaluje si, že přetlak na trhu práce bude pravděpodobně přispívat k nízké inflaci, a to umožní držet nižší úrokové sazby po delší dobu. Zmírnění tempa stárnutí populace z důvodu migrace bude pravděpodobně přispívat k vyššímu dlouhodobému růstu.
Ostatně posuďte sami… Vzápětí totiž přišel na řadu tibetský odboj financovaný CIA. Nejen dalajlama, ale i jeho bratr Thubtan Norbu byl v padesátých létech na výplatní pásce této špionážní agentury coby její agent. Úkol zněl vytvořit ozbrojený odpor proti ČLR. Kdepak buddhistická umírněnost a mírumilovnost! Na hranici s Nepálem operovala začátkem 60. let teroristická skupina Kuši Gangdruk, čítající na 2000 ozbrojenců vycvičených CIA v rámci operace ST CIRCUS. Přímo ve Spojených státech bylo vycvičeno 170 z nich.
Na první pohled by se mohlo zdát, že Saúdská Arábie a Izrael budou těmi nejhoršími nepřáteli – a vskutku, nikdy nenavázaly diplomatické vztahy. Saúdové se konec konců berou za věc Palestinců, kteří jsou utlačováni Izraelci. Izraelci tvrdí, že jsou obléháni muslimskými extrémisty. A mnozí z těchto extrémistů jsou motivováni netolerantní wahhábistickou ideologií, která vzešla ze Saúdské Arábie.
Tady je situace celkem jednoduchá. Bojuje se znovu o kontrolu nad hlavními obchodními cestami. USA jako odcházející ekonomická velmoc chce alespoň vojensky kontrolovat hlavní přístupy k čínské Hedvábné stezce. Hlavní historicky dané cesty jsou vidět na této mapě, včetně důležité oblasti v Jihočínském moři.
Vershbow řekl, že během summitu NATO ve Varšavě budou přijata důležitá rozhodnutí týkající se posílení obranné a odstrašující politiky Aliance, která nebude zahrnovat stálé základny, ale bude zahrnovat kontinuální, rotující přítomnost sil Aliance na svém východním křídle. Tak to shrňme jednou větou.Východní Evropa má být nástupním prostorem pro expanzi NATO na východ, a má tuto expanzi ze svého platit.
Rusko je ve fascinujícím procesu přehodnocování každého aspektu svého národního ekonomického přežití kvůli realitě západních útoků. Mohlo by to přinést velice zdravou transformaci a odklon od zničujících efektů bankovního modelu anglo-amerického volného trhu. V Rusku probíhá významná debata od doby, kdy byly na ruské banky a korporace uvaleny západní finanční sankce v roce 2014.
V sobotu 11.7. uplynulo dvacet let od události, která bývá většinou nazývána „Srebrenický masakr“. O výročí referovala česká, evropská i světová média a ParlamentníListy.cz přinášejí pohledy lidí, kteří přestože (či právě proto) se Srebrenicí zabývají roky, mají zcela jiný pohled na věc. Všechno je trochu složitější, než média říkají, a o této události to platí dvojnásob.
21 článků (2 stránky)