Nigel Farage o nutnosti spolupráce levice a pravice v boji za demokracii proti Evropské unii
Autor: Redakce | Publikováno: 03.07.2012 | Rubrika: Citáty
Ilustrace
Pokud hovořím o své vlastní zemi, použiji staromódní termín „pracující třída“. Rodiny dělníků byly a jsou obecně nejvíce vlastenečtí lidé v naší zemi. A i když spolu můžeme nesouhlasit v pohledu na politiku volného trhu, tak to neznamená nic ve srovnání s celou otázkou obrany demokracie, svobody, toho, za co jsme bojovali ve dvou světových válkách. Jsou zde větší a důležitější věci, než rozdíl mezi levicí a pravicí.

Euroskeptický pravicový liberálně-konzervativní předák UKIP Nigel Farage na dotaz, zda je možné spolupracovat s levicovými euroskeptiky:

"Pokud bojujeme za konání referend, tak určitě musíme. Nemůžeme vyhrát tuto bitvu jenom zprava. A bylo by strašnou chybou si to myslet. Pokud hovořím o své vlastní zemi, použiji staromódní termín „pracující třída“. Rodiny dělníků byly a jsou obecně nejvíce vlastenečtí lidé v naší zemi. A i když spolu můžeme nesouhlasit v pohledu na politiku volného trhu, tak to neznamená nic ve srovnání s celou otázkou obrany demokracie, svobody, toho, za co jsme bojovali ve dvou světových válkách. Jsou zde větší a důležitější věci, než rozdíl mezi levicí a pravicí."

 

více:

Klausův britský spojenec Farage znovu udeřil: Evropská unie je velký podvod