Kyjevští fašisté bez přímého rozkazu Washingtonu nepohnou ani prstem. Je na čase zapomenout na pohádku, že USA jsou ochránci svobody a demokracie
Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 11.05.2014 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Nelegitimní kyjevské úřady vydaly rozkaz armádě, aby potlačila protestní hnutí na ukrajinském Jihovýchodě. Nynější kyjevská vláda je zjevně nesamostatná a nedělá nic bez přímého pokynu z Washingtonu a Bruselu. S mýtem o tom, že se Západ snaží pomoci Ukrajině, aby se stala svobodnou, prosperující a demokratickou, je skoncováno.

Nelegitimní kyjevské úřady vydaly rozkaz armádě, aby potlačila protestní hnutí na ukrajinském Jihovýchodě. Nynější kyjevská vláda je zjevně nesamostatná a nedělá nic bez přímého pokynu z Washingtonu a Bruselu.

S mýtem o tom, že se Západ snaží pomoci Ukrajině, aby se stala svobodnou, prosperující a demokratickou, je skoncováno.

Rozkaz kyjevských vládců o nasazení armády a útvarů nacionalistů proti lidu byl vydán hned po návštěvě na Ukrajině hlavy CIA Johna Brennana. Sotva jde o pouhou shodu okolností. Experti se domnívají, že Brennan přivezl do Kyjeva plán potlačení protestního hnutí na Jihovýchodě Ukrajiny, kde většina obyvatel považuje ruštinu za mateřštinu.

Masové protesty se tam konají od března, kdy politici, jež přišli k moci v důsledku převratu, zrušili zákon o jazycích, který zaručoval oficiální status ruštiny. Avšak ve Washingtonu, stejně jako v Kyjevě, raději spatřují v pobouřených kyjevskou politikou hornících, inženýrech, lékařích a učitelích „teroristy“ a „separatisty“, na které se dá útočit s tanky a střílet na ně z automatické zbraně.

Tanky, děla, komanda, bojovníci nacionalisté a dokonce zahraniční žoldáci se přiblížili k řadě měst na ukrajinském Jihovýchodě. Již zazněly výstřely a padly první oběti. Nová ukrajinská vláda, která obvinila prezidenta Viktora Janukovyče z krutosti, odhodlala se dnes k tomu, co ten neučinil: vydala rozkaz střílet na lidi. USA tyto akce Kyjeva nejen neodsoudily, ale přímo schválily.

Na washingtonské tiskové konferenci prohlásila vedoucí tiskové služby amerického ministerstva zahraničí Jennifer Psakiová, že se nynější kyjevská vláda jen snaží zajistit „mír a klid“ na Ukrajině. Na otázku novináře, proč Obamova administrativa namítala proti použití síly vůči protestujícím na Majdanu, a nyní podporuje vojenské potlačení masových lidových protestů na Jihovýchodě, paní Psakiová prohlásila, že na Majdanu „byla celkem jiná situace.“ A otázku o tom, nakolik je ospravedlněná „protiteroristická operace“ kyjevské vlády proti obyvatelům Jihovýchodu, kde nejsou žádní teroristé, paní Psakiová prostě ignorovala.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO Podívejte se na celý záznam vojenské přehlídky 9. května na Rudém náměstí v Moskvě. Takto vypadá národní hrdost!