Obří Kalouskova protiruská špína byla znovu a jasně vyvrácena. Čtěte a přesvědčte se sami
Autor: Redakce | Publikováno: 03.11.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Nyní je proto nad slunce jasné, že obří kalouskovská rusofóbní špína o tom, kterak jsme chudáka Torubarova vydali na jasnou smrt, definitivně vyvrácena. Představy některých našich politiků, komentátorů a dalších, že ruská justice slouží vládnoucí moci a prezidentu Putinovi a tomu podřizuje své rozhodování, nejsou ničím jiným než útokem na našeho přirozeného spojence, kde se justice řídí úplně normálně zásadami práva a spravedlnosti. Spíš by nebylo od věci se zaměřit na naši spravedlnost. Třeba v souvislosti s...

Kalouskova cisterna. Vzpomínáte? Médii nafouknutá kauza, kde česká spravedlnost vydala ruského podnikatele Alexeje Torubarova do jeho země k trestnímu stíhání. Když se k věci zpětně (věc do médií pronikla se zpožděním) vyjadřoval Miroslav Kalousek, rozšiřoval informace, že kvůli rozhodnutí české strany byl podnikatel Torubarov de facto do Ruska vydán na smrt. Kalousek se tvářil, že v Rusku vládne nějaká tuhá a krvavá diktatura, která každého odpůrce nemilosrdně zavraždí.

Většina normálních lidí už tehdy věděla, že jde o nesmysly a ubohou protiruskou propagandu. Zaprvé přece nelze automaticky vycházet z toho, že je-li někdo v Rusku obviněn z čehokoli, hned jde o vykonstruovaný proces za účelem likvidace oponenta.

Kalousek s pokryteckým „lidsko-právním obráncem“ Schwarzenbergem se však tehdy takto tvářili. Tehdejší ministr financí proto nechal hystericky před ruské letadlo na pražském letišti, v němž měl být podnikatel Torubarov převezen (normální linkové letadlo), postavit cisternu s palivem, aby tak letadlu zabránil v odletu. Dokonce se mluvilo o tom, že se málem schýlilo k otevřenému konfliktu (včetně zbraní) mezi českou a ruskou policií.

Jenomže už v červenci letošního roku přišla zpráva o tom, že byl Alexej Torubarov propuštěn z vazby a bude stíhán na svobodě. To je postup vskutku hodný tuhé diktatuře, že ano? Další rány kalouskovské propagandě byla zasazena nyní, když zpravodajské servery (u nás třeba novinky.cz) zveřejnili informaci, že byl Torubarov v případu údajného vydírání očištěn, když naopak ruská justice odsoudila Torubarovy odpůrce. Český státem vydaný ruský podnikatel má sice před sebou ještě jeden soudní proces, nicméně výsledek toho prvně zmiňovaného jasně ukazuje, na čí straně byla pravda.

Nyní je proto nad slunce jasné, že obří kalouskovská rusofóbní špína o tom, kterak jsme chudáka Torubarova vydali na jasnou smrt, definitivně vyvrácena. Představy některých našich politiků, komentátorů a dalších, že ruská justice slouží vládnoucí moci a prezidentu Putinovi a tomu podřizuje své rozhodování, nejsou ničím jiným než útokem na našeho přirozeného spojence, kde se justice řídí úplně normálně zásadami práva a spravedlnosti. Spíš by nebylo od věci se zaměřit na naši spravedlnost. Třeba v souvislosti s opakovaným tvrzením podnikatele Jančury, že si Kalousek nakradl miliardy. Někdejší ministr financí totiž na tohle vždycky opáčil, že na Radima Jančuru podá žalobu, ale podle veřejně dostupných zdrojů tak dosud neučinil. Pročpak, pane exministře financí?

ČTĚTE TAKÉ:

"Poslali jsme ho na smrt!" křičel hysterický Kalousek. Podnikatel byl přitom v Rusku propuštěn

Klíčová událost: V Rusku předložen zákon o podřízení centrální banky národním zájmům

Kdo se dnes bojí Ruska?

Mediální lži okolo ruských demonstrací aneb pseudohumanistické vrtění Ruskem