Albánská prasata z kalašnikovů postřílela 50 srbských dětí. Důkazy jsou, nikdo potrestán nebyl
Autor: Kosovoonline.cz | Publikováno: 15.08.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace
Mise OSN (UNMIK) po útoku v Goraždevci oznámila, že "neznámý počet lidí zahájil z křoví palbu z kalašnikovů na asi 50 dětí a mladých lidí, především Srbů." Kosovská policie v rámci vyšetřování vyslechla 75 svědků, včetně těch, kteří byli zraněni při útoku a prohledala přes 100 domů.

Uplynulo deset let od vraždy dvou a zranění čtyři srbských děti v Goraždevci u Peće. Za tento zločin se nikdo dodnes nezodpovídal. V kostele Svaté Bohorodičky v Goraždevci se v 11 hodin byla sloužena vzpomínková mše za Ivana Jovoviće a Pantelije Dakiće.

Zádušní mši sloužil vladyka (biskup) Theodosije a zúčastnil se jí i ředitele Kanceláře pro Kosovo a Metochii Aleksandar Vulin, což neoficiálně oznámilo Radio KIM.

Ivan Jovović (19) a Pantelije Dakić (12) byli zabiti střelbou z automatických zbraní 13. srpna 2003. během koupání v řece Bistrici a jejich kamarádi Đorde Ugrenović (20), Bogdan Bukumirić (14), Mark Bogicević (12) a Dragana Srbljak (13) byli těžce zraněni.

Ivanova matkla Senka očekává pomoc, ale všichni na ně zapomněli.

"Obrátíme každý kámen, abychom našli vrahy," řekl po zločinu v Goraždevci šéf policie UNMIK. Dodnes tento slib nebyl splněn.

Mise OSN (UNMIK) po útoku v Goraždevci oznámila, že "neznámý počet lidí zahájil z křoví palbu z kalašnikovů na asi 50 dětí a mladých lidí, především Srbů." Kosovská policie v rámci vyšetřování vyslechla 75 svědků, včetně těch, kteří byli zraněni při útoku a prohledala přes 100 domů.

Otcové zabitých dětí tvrdí, že se ví, kdo střílel na Ivana a Pantelije a že to řekli i KFORu.

Zabití dětí odsoudili místní i zahraniční představitelé. Konalo se i mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN.

Vyšetřování pozastaveno

Vyšetřování případu vraždy a postřelení srbských děti v Goraždevci bylo uzavřeno před více než dvěma roky, řekla mluvčí mise EULEX Irina Gudeljevićová.

Gudeljevićová uvedla, že žalobce se rozhodl uzavřít případ, protože policejní šetření nepřineslo žádné výsledky či možné podezřelé.

"Oficiálně bylo vyšetřování pozastaveno a je možno ho kdykoliv znovu otevřít, pokud žalobce získá nové informace, které by mohly pohnout vyšetřováním dopředu," řekla mluvčí Eulexu.

EULEX na konci roku 2010 vzhledem k nedostatku důkazů uzavřel vyšetřování, které převzal od mise UNMIK po svém příjezdu na Kosovo.


Zdroj: http://www.radiokim.net/vesti/    13.8.2013 | 10:02> 10:00 překlad VD (www.kosovoonline.cz)

ČTĚTE TAKÉ:

Ruská federace nezávislé Kosovo neuznala a nikdy neuzná

EU, NATO a USA zrealizovali Hitlerův plán. Polští vlastenci o obraně Kosova

Ruští vědci rozebírají, proč Evropská unie tak drze vydírá Srbsko kvůli Kosovu

Klaus: Případ Kosova otevřel Pandořinu skříňku

Srbská vláda prodala Kosovo. Ani bombardování NATO prý nezpůsobilo takové škody