Nominace Livie Klausové je dobrý nápad a projev úcty vůči Slovensku, prohlásil Robert Fico
Autor: Redakce | Publikováno: 30.04.2013 | Rubrika: Monitor
Ilustrace
Přestože ministr Schwarzenberg vůli našeho prezidenta stále vytrvale odmítá, nechce si přiznat, že Ústava na jeho straně prostě není. Řada ústavních expertů už upozornila, že výběr velvyslanců je pravomocí prezidenta republiky a skutečnost, že to v uplynulých letech dělal ministr zahraničí je pouhá zvyklost, která se s platnou Ústavou nijak neslučuje. Je tedy jasné, jak celý spor nakonec dopadne.

„Myslím si, že by to byla velmi renomovaná nominace a že by byla přijata velmi dobře. Víme, že je to Slovenka, navíc je to manželka velmi známého bývalého prezidenta České republiky. Lidé by to určitě vnímali jako projev úcty vůči Slovenské republice. Je to takový dobrý nápad. Ale už je na České republice, zda ho uskuteční, nebo ne,“ řekl slovenský premiér pro MFD.

Fico rovněž přiznal, že i v opačném případě, když Slovensko vybírá budoucího velvyslance do Prahy, je to pro ně velmi důležité rozhodování. „Vždy, když se dostáváme k úvahám, kdo bude velvyslancem Slovenska v Praze, tak třikrát měříme, než se rozhodneme,“ konstatoval Robert Fico.

Přestože ministr Schwarzenberg vůli našeho prezidenta stále vytrvale odmítá, nechce si přiznat, že Ústava na jeho straně prostě není. Řada ústavních expertů už upozornila, že výběr velvyslanců je pravomocí prezidenta republiky a skutečnost, že to v uplynulých letech dělal ministr zahraničí je pouhá zvyklost, která se s platnou Ústavou nijak neslučuje. Je tedy jasné, jak celý spor nakonec dopadne.

DOPORUČUJEME:

Ústavní expert rozlouskl spory kolem jmenování velvyslanců. Věc je naprosto jasná

 

čtěte také:

VIDEO: Slovenský premiér Fico jako Rambo. Udělal tisíc kliků za půl hodiny

Američtí investoři po shrábnutí zisku mizí ze Slovenska, ruští přichází. Východní partnerství má potenciál