Stojíme za svým prezidentem Milošem Zemanem!
Pro Českou republiku, kromě data smutku a hněvu 15. března, další dva březnové dny vyvolávají při nejmenším smíšené pocity, ve kterých by měl asi převládat pocit hanby: 12. března 1999. jsme vstoupili za zvuků fanfár do organizace NATO, která pak 24. března provedla, na základě snůšky výmyslů, bez mandátu Rady bezpečnosti OSN, již více měsíců chystanou agresi proti Svazové Republice Jugoslávii (SRJ).
Ruský prezident Vladimir Putin si dnes vzal volno, protože slaví dvaašedesáté narozeniny. Jak včera oznámil Putinův tiskový tajemník Dmitrij Peskov, svoje narozeniny bude tentokrát Putin slavit v sibiřské tajze. Ale ani v Moskvě na Putinovy narozeniny nezapomněli. Dnes tu byla zahájena výstava 12 hrdinských činů Putina. Je tu vystaveno 12 obrazů, z nichž každý zachycuje jeden z Putinových úspěchů ve stylu hrdinských činů Herakla. Například – Zardoušení nemejského lva - boj s terorismem, Chycení kerynejské laně – sočská olympiáda, Zkrocení krétského býka – Krym a tak dále.
Jako připomínku 69. výročí porážky nacismu se i letos konal na moskevském Rudém náměstí slavný "Parad Pobedy", přehlídka vítězství. Jde o oslavu vítězství rudoarmejců nad německými nacisty, jde o přípomínku obětí obrovského množství sovětských životů. Jen Česká televize celý den vysílala propagandistické kecy o tom, že šlo o jasnou demonstraci síly. Nenechme si to ale zkazit a podívejme se na celý videozáznam z Moskvy.
Od 8. září 1941 do 27. ledna 1944 trvala nacistická blokáda Leningradu, významného průmyslového města. Nacistům se nepodařilo město nikdy dobýt, tak ho "alespoň obléhali a téměř odřízli od dodávek nutných zásob. Ne všechny cesta se však podařilo ucpat, jako například "Cesta života" přes Ladožské jezero. Přesto v Leningradu zemřelo hladem kolem jednoho milionu lidí. Nakonec se podařilo postupně zvyšovat dodávky nejen jídla, ale i zbraní a munice a blokáda se definitivně zhroutila.
Jsem Čech rodu slovanského, i se vším tím nemnohým, co mám i co mohu, oddal sem se zcela i na vždy ve službu svému národu. Tento národ malý sice jest, ale od jakživa zvláštní a sám o sobě stávající; panovníci jeho účastnili se od věkův ve svazku knížat německých, národ ale sebe sám nikdy k národu německému nepočítal, aniž, také od jiných po všecka století kdy k němu byl počítán.
Přehledně: studijní materiály, proč není generál Ratko Mladić válečný zločinec, ale srbský národní hrdina, který bránil nejen svůj národ, ale v důsledku i celý zbytek Evropy. Generál 12. března 2013 oslavil 70. narozeniny.
Je tomu sedm let od okamžiku, kdy ve vazební věznici Scheveningen u Haagu za pochybných a nevyjasněných okolností zemřel bývalý jugoslávský prezident Slobodan Milošević. Pochybností je tolik, že jediným vysvětlením je úkladná vražda. Vražda přímo za branami soudu...
Slavná ruská carská dynastie Romanovců usedla prostřednictvím Mihaila I. Fjodoroviče Romanova na ruský trůn před 400 lety, 21. února 1613.
Připomínáme si nepěkné výročí. Před pěti lety kosovsko-albánští teroristé v čele s Hashimem Thacim vyhlásili nezávislost Kosova na Srbsku. Nic takového ale neplatí. Kosovo je podle rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 1244 i nadále nedílnou součástí srbského státu. Kosovo bylo, je a bude Srbsko! Věrnost za věrnost - ljubav za ljubav!
Rusové své vítězství právem považují za událost, která vedla k obratu v celé válce a která zachránila Evropu před fašismem. Zítřejší oslavy jsou naplánovány ve velkém stylu: počítá se s rekonstrukcí tehdejších bojů, přehlídkou v historických uniformách i osobní účastí prezidenta Vladimira Putina.
Zvonimir „Zvonko" Vučković zemřel jedenadvacátého prosince 2004. V ten samý den srbský parlament plně rehabilitoval Mihailovićovy četniky, oficiálně je uznal za odbojovou sílu a žijícím veteránům přiznal nárok na válečnou penzi. Vučkovićovu misi jakoby ukončil sám Bůh...
Národu mému pak přeji z té duše, aby sebe sama nikdy neopouštěl v malomyslnosti, ani nezpýchal v domýšlivosti, radím jemu, aby sice trval na svém právě jasně a nestranně poznaném, ale aby se nikdy nedal svésti vášní ke křivdění komu jinému, přeji mu, aby, dbaje vždy jen rady mužů ve všem čestných a skutky vlasteneckými osvědčených, nedbal na slova zvučná a hesla jalová, jeho samolibosti lichotící, jakéž pronášejí často lidé nezralí, mravnosti pochybné, anebo sobcové, zisku, populárnosti a moci politické žádostiví, radím mu aby důvěřoval hlavně vlastní síle.
UVNITŘ VIDEO Varšavské povstání bylo ozbrojené povstání zorganizované Zemskou armádou v Němci okupované Varšavě. Propuklo 1. srpna a jeho účelem bylo osvobodit Varšavu pokud možno ještě před příchodem Rudé armády. Bylo součástí poslední fáze Akce Bouře (Akcja Burza), která zahrnovala povstání napříč celým Polskem.
„Výsledky této bitvy byly zdůrazněny na celém světě. Prezident USA Roosevelt označil Stalingradskou bitvu za „epickou“ a přiznal, že zastavila útok a stala se mezníkem ve válce spojeneckých armád proti agresívním silám. Král Velké Británie poslal Stalingradu jako dar meč, na jehož čepeli byl vyryt nápis: Občanům Stalingradu, pevným jako ocel, od krále Jiřího VI. na znamení hlubokého obdivu britského lidu“.
Připomínáme si 1149 let od příchodu bratrů Konstantina (později Cyrila) a Metoděje na Velkou Moravu.
25 článků (2 stránky)