Klid před bouří. Chystá se masivní útok syrských teroristů a vrahů

Autor: Haló noviny | Publikováno: 30.3.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Blízkovýchodní státy nepřátelské vůči syrskému prezidentu Bašáru Asadovi dramaticky zvýšily dodávky zbraní syrským povstalcům. V jordánském Ammánu to agentuře AP sdělily vládní a diplomatické zdroje. Dodávky zbraní jsou koordinovány s USA a mají povstalce připravit k útoku na metropoli Damašek.

Do pečlivě utajované operace jsou údajně zapojeny Jordánsko, Saúdská Arábie, Turecko a Katar. Dodávky zbraní se konzultují se Spojenými státy a dalšími západními zeměmi. Každá z těchto zemí má právo veta ohledně toho, kam má být vojenský materiál dodán.

Během posledních čtyř týdnů stoupl podle arabských vládních zdrojů objem vojenských zásilek dvojnásobně. Přesné údaje o jejich množství nejsou k dispozici.

Jordánsko vyzbrojování syrské opozice popírá, podle agentury AP ale opak potvrdily čtyři zdroje nezávisle na sobě. Americká agentura své zdroje blíže neupřesňuje.

Součástí zásilek jsou údajně rakety, které povstalci měli už dříve, a rovněž nové, silnější protitankové zbraně z Chorvatska. Má jich být použito při chystaném útoku na Damašek.

Povstalci mají nyní údajně dost zbraní na to, aby na město zaútočili z různých směrů - ze severu z Turecka a z jihu z Jordánska. Útočný plán, jehož cílem je sesadit Asada, je rozplánován do několika fází a výsledek se má dostavit »do několika dnů či týdnů«.

Povstaleckým jednotkám se podařilo obsadit několik damašských předměstí. Snaží se také kontrolovat dopravní spojení mezi Damaškem a Ammánem, aby zajistily bezpečný transport zbraní z Jordánska.

Saúdská Arábie a Katar operaci financují, zatímco Jordánsko a Turecko poskytují dopravní síť. Zbraně se nakupují v Chorvatsku nebo pocházejí z amerických zbrojních přebytků v nejmenovaných evropských zemích. Zdrojem zbraní je i evropský a blízkovýchodní černý trh, uvedla AP.

Radovan RYBÁK

http://www.halonoviny.cz/articles/view/4975199

KAM DÁL:

Moderní Amerika je největší světový lhář a rozvraceč v dějinách lidstva

Syrskému velvyslanci nabídli 1 milion dolarů za zradu

Mezinárodní právo podle Hillary Clintonové. Chce být válečným zločincem jako její manžel?

Čtěte, jak média manipulují s veřejným míněním ve prospěch změny režimu v Sýrii. BBC používá falešné fotky mrtvých dětí!

Klíčová slova: USA  | Sýrie
2129 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Myslet si, že lze omezit terorismus v Evropě omezením nábojů v zásobníku pro bezúhonné lidi, může jen šílenecKdysik bylo BBC a Svobodna Evropa, dneska su blogy a fejkoweby

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane Socialisté usilovně pracují na odstranění Salviniho a obnovení přílivu masy afrických uprchlíku do Itálie a Evropy

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o ŠmarduVáclav Klaus: Greta Thunbergová je oběť a chudák. Klimatická krize? Jen propaganda
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan