Klid před bouří. Chystá se masivní útok syrských teroristů a vrahů

Autor: Haló noviny | Publikováno: 30.3.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Blízkovýchodní státy nepřátelské vůči syrskému prezidentu Bašáru Asadovi dramaticky zvýšily dodávky zbraní syrským povstalcům. V jordánském Ammánu to agentuře AP sdělily vládní a diplomatické zdroje. Dodávky zbraní jsou koordinovány s USA a mají povstalce připravit k útoku na metropoli Damašek.

Do pečlivě utajované operace jsou údajně zapojeny Jordánsko, Saúdská Arábie, Turecko a Katar. Dodávky zbraní se konzultují se Spojenými státy a dalšími západními zeměmi. Každá z těchto zemí má právo veta ohledně toho, kam má být vojenský materiál dodán.

Během posledních čtyř týdnů stoupl podle arabských vládních zdrojů objem vojenských zásilek dvojnásobně. Přesné údaje o jejich množství nejsou k dispozici.

Jordánsko vyzbrojování syrské opozice popírá, podle agentury AP ale opak potvrdily čtyři zdroje nezávisle na sobě. Americká agentura své zdroje blíže neupřesňuje.

Součástí zásilek jsou údajně rakety, které povstalci měli už dříve, a rovněž nové, silnější protitankové zbraně z Chorvatska. Má jich být použito při chystaném útoku na Damašek.

Povstalci mají nyní údajně dost zbraní na to, aby na město zaútočili z různých směrů - ze severu z Turecka a z jihu z Jordánska. Útočný plán, jehož cílem je sesadit Asada, je rozplánován do několika fází a výsledek se má dostavit »do několika dnů či týdnů«.

Povstaleckým jednotkám se podařilo obsadit několik damašských předměstí. Snaží se také kontrolovat dopravní spojení mezi Damaškem a Ammánem, aby zajistily bezpečný transport zbraní z Jordánska.

Saúdská Arábie a Katar operaci financují, zatímco Jordánsko a Turecko poskytují dopravní síť. Zbraně se nakupují v Chorvatsku nebo pocházejí z amerických zbrojních přebytků v nejmenovaných evropských zemích. Zdrojem zbraní je i evropský a blízkovýchodní černý trh, uvedla AP.

Radovan RYBÁK

http://www.halonoviny.cz/articles/view/4975199

KAM DÁL:

Moderní Amerika je největší světový lhář a rozvraceč v dějinách lidstva

Syrskému velvyslanci nabídli 1 milion dolarů za zradu

Mezinárodní právo podle Hillary Clintonové. Chce být válečným zločincem jako její manžel?

Čtěte, jak média manipulují s veřejným míněním ve prospěch změny režimu v Sýrii. BBC používá falešné fotky mrtvých dětí!

Klíčová slova: USA  | Sýrie
2029 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize dlouhodobě neplní povinnosti, které jí ukládá zákon. Zcela se zpronevěřila svému poslání a neposkytuje objektivní a vyvážené informacePřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Ten chlapec má příbuzné ve Španělsku…“ Šojdrová v ČT vytáhla foto sirotků, pak nastoupil Jakub ŽeleznýGenerál Hanba! Kolik stran nám tohoto cizáckého Lojzu bude vnucovat za prezidenta? Martin Koller uzavírá sázky
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan