Kosovští Srbové vymysleli, jak obejít albánskou vládu i Bělěhrad, který je podrazil. Budou se dít věci!

Autor: Haló noviny | Publikováno: 27.3.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Necelé dvě hodiny trvalo v Bruselu sedmé kolo rozhovorů o normalizaci vztahů mezi Srbskem a Kosovem. Debatu srbského premiéra Ivici Dačiće s předsedou kosovské vlády Hašimem Thacim zprostředkovala šéfka unijní diplomacie Catherine Ashtonová.

Podle ruských novinářů blízkých srbské delegaci se i včera diskuse soustředila na status severních kosovských regionů kompaktně osídlených srbským obyvatelstvem. Přestože k žádným konkrétním závěrům premiéři obou zemí nedospěli, rýsují se podle diplomatů možnosti kompromisu.

Srbové ze severu Kosova v úterý oznámili, že pokud se Srbsko stáhne z jejich oblasti, sami převezmou svrchovanost a založí parlament.

Podle předsedy opštiny (okresu) Zubin Potok Salviši Ristiće se zástupci čtyř srbských opštin na severu Kosova v úterý sešli, aby dali jasně najevo, že kosovští Srbové chtějí zůstat občany Srbska a že se jim to podaří bez ohledu na rozhovory v Bruselu.

»Ať už se někomu v Bruselu zdálo, že v následujících dnech bude možné práci dokončit, možné to nebude bez souhlasu části srbského národa, která žije v Kosovu,« zdůraznil Ristić.

Dodal, že kosovští Srbové převezmou svrchovanost v souladu s ústavou a zákony Srbské republiky, což podle něj mohou provést vytvořením parlamentu, který převzetím svrchovanosti pak pověří. Srbská vláda však nejspíš má jiné zájmy než kosovští Srbové, usiluje o vstup do EU, která jej nutí ke kompromisu s "Kosovany" ještě v tomto týdnu.

Vyšlo na: http://www.halonoviny.cz/articles/view/4682232

ČTĚTE TAKÉ:

Kosovo neuznáváme! odhlasovali si tamní Srbové jednohlasně

Purpurové srdce za střelbu na neozbrojené Srby. Aneb sprostá americká lež!

Důležitý svědek promluvil: Kosovští albánci vyřezávali živým srbským zajatcům srdce z těla

Odporná balkánská řeznice Madeleine Albrightová mluvila v parlamentu. Senátor zhuseně odešel a připomněl tisíce jejích obětí

"...jer odavde nema nazad" ...protože odsud není cesty zpět

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo
2458 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan