Bývalá reportérka promluvila: Falšování zpravodajství, propaganda a varování před nastupující diktaturou

Autor: Redakce | Publikováno: 21.3.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Slovenský server hlavnespravy.sk přišel s šokující informací bývalé uznávané reportérky americké televizní stanice CNN Amber Lyon. Ta po svém odchodu otevřeně promluvila o praktikách této stanice a způsobu, jak vytváří propagandu.

„Manipulace, falešné zpravodajství, selektování informací - denní chléb vysílání CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmařka a trojnásobná držitelka ocenění Emmy Award, ještě jako zaměstnankyně vynesla na světlo praktiky v CNN, kde dostala příkazem vysílat falešné zpravodajství, vymazávat informace nepříznivé pro Obamovu vládu, vhodně selektovat, což image vlády prospívá jako i specificky manipulovat zprávy. Tvrdí, že CNN má zaplaceno za obsah zpráv americkou vládou i cizími vládami. Varuje, že americké média záměrně vytvářejí propagandu vůči Íránu, která má získat podporu veřejnosti pro válečnou invazi. Podle ní se opakuje scénář před války v Iráku, tentokrát je však démonizace Írán a Sýrie,“ píše slovenský server.

Situace je prý však ještě daleko horší. Podle bývalé reportérky bude moci nově americká vláda k potlačení jakéhokoliv protestu či odporu používat nový „Zákon pro autorizaci národní obrany“ (NDAA), který dává vládě de facto diktátorskou neomezenou moc zatýkat občany bez zatykače, po neomezeně dlouhou dobu je zadržovat i mimo území USA bez rozsudku a soudního procesu.

Amber Lyon se podle serveru hlavnespravy.sk obává, že i samotní nezávislí novináři, kteří se stanou nepohodlní pro vládu, začnou mizet. Kdokoliv se bude moci stát podezřelým z terorismu a na základě toho může být zadržen a také mučen. „Toto se však už děje. Rodina amerického námořního veterána Brandona Rauba, že ho FBI zatkla a unesla kvůli jeho protivládním prohlášením na jeho facebookové stránce,“ uvádí portál.

Podle jeho článku a tvrzení bývalé reportérky CNN chce americká vláda začít do konce tohoto desetiletí začít na svém vlastním území monitorovat vlastní občany pomocí 30 tisíc bezpilotních letounů.

Kdy se těchto praktik dočkáme ze strany Evropské unie a našich vlád?

KAM DÁL:

Tajné americké bezpilotní letouny vraždí i nevinné civilisty

Amnesty International je propaganda ministerstva zahraničí USA a největší překážka v ochraně lidských práv na zemi

Časy, kdy NATO a USA mohly diktovat celému světu, už skončily. Vykašlete se na kolonialismus

Takto si Amerika představuje demokracii... Podívejte se

Američtí investoři po shrábnutí zisku mizí ze Slovenska, ruští přichází. Východní partnerství má potenciál

Klíčová slova: USA  | mediální manipulace
7193 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan