Zeman: Na zahraniční cesty budu brát početné delegace českých podnikatelů

Autor: Miloš Zeman | Publikováno: 20.3.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Projev prezidenta republiky při setkání s velvyslanci

Vaše Excelence, dámy a pánové,

je pro mne velkým potěšením přivítat Vás poprvé na Pražském hradě a poprvé po mém uvedení do úřadu, i když jsem se s mnohými z Vás setkal na neformálních jednáních před mou inauguraci a s některými z Vás jsem se setkal i před mým zvolením. Takto bych chtěl poděkovat velvyslancům, kteří odhadovali můj úspěch.

Nicméně bych, jako inaugurovaný prezident, chtěl vyjádřit ve velmi krátkém projevu základní principy, které navrhuji pro naši komunikaci. Zaprvé musíme respektovat naše hodnoty a nesmíme zasahovat do vnitřních záležitostí kterékoliv země. Zadruhé se pokusím podpořit rozvíjející se součinnost a spolupráci mezi Českou republikou a zeměmi, které zastupujete. Tato spolupráce nebude založena pouze na výměně hodnot a názorů, ale především na výměně studentů, turistů a v neposlední řadě na ekonomické výměně.

Vím, že téma hospodářské spolupráce je velmi nezajímavé, ale mám dva základní, nudné - pokud si přejete, principy. Zaprvé se budu snažit přilákat zahraniční investice z Vašich zemí do České republiky. Protože, jak víte, Česká republika je vybavena vysoce kvalifikovanou, leč bohužel levnou pracovní silou, která představuje komparativní výhodu pro zahraniční investory.

Za druhé se pokusím podporovat české exportéry a během svých návštěv ve Vašich zemích mne budou doprovázet poměrně velké mise českých podnikatelů. Mohu Vás ale ujistit, že se bude jednat pouze o úspěšné podnikatele, nikoli o bankrotující podnikatele.

Posledním třetím principem, který Vám hodlám sdělit, je náš společný boj proti mezinárodnímu terorismu, jakožto hlavnímu nepříteli civilizace. Nezáleží na tom, zda se jedná o terorismus, který je založen na náboženském vyznání nebo na nějaké politické ideologii. Je to jednoduše terorismus, který zabíjí nevinné civilisty, a já pevně věřím, že boj proti němu je opravdu naším společným úkolem.

Chtěl bych Vás přivítat nejen na Pražském hradě, ale také v Praze, jak víte, v nejkrásnějším městě na celém světě, a budu se těšit na naše budoucí bilaterální setkání.

Mockrát vám děkuji za Vaši pozornost.

www.hrad.cz

KAM DÁL:

Miloš Zeman v Partii na Primě jasně ukázal, že bude hájit národní zájmy

Jak to český Zeman natřel punkovému maskotovi z Kalouskovy TOP09

Čtěte, co nový prezident Miloš Zeman vzkázal mladým voličům knížete

Mediální žumpa a totalitní pravdoláska se ozvali: Upírají prezidentu Zemanovi svobodu slova

Klíčová slova: Zeman
1668 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co dál? Babiš byl u Zemana, pak šel před kameru a...Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhled
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan