Zeman: Na zahraniční cesty budu brát početné delegace českých podnikatelů

Autor: Miloš Zeman | Publikováno: 20.3.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Projev prezidenta republiky při setkání s velvyslanci

Vaše Excelence, dámy a pánové,

je pro mne velkým potěšením přivítat Vás poprvé na Pražském hradě a poprvé po mém uvedení do úřadu, i když jsem se s mnohými z Vás setkal na neformálních jednáních před mou inauguraci a s některými z Vás jsem se setkal i před mým zvolením. Takto bych chtěl poděkovat velvyslancům, kteří odhadovali můj úspěch.

Nicméně bych, jako inaugurovaný prezident, chtěl vyjádřit ve velmi krátkém projevu základní principy, které navrhuji pro naši komunikaci. Zaprvé musíme respektovat naše hodnoty a nesmíme zasahovat do vnitřních záležitostí kterékoliv země. Zadruhé se pokusím podpořit rozvíjející se součinnost a spolupráci mezi Českou republikou a zeměmi, které zastupujete. Tato spolupráce nebude založena pouze na výměně hodnot a názorů, ale především na výměně studentů, turistů a v neposlední řadě na ekonomické výměně.

Vím, že téma hospodářské spolupráce je velmi nezajímavé, ale mám dva základní, nudné - pokud si přejete, principy. Zaprvé se budu snažit přilákat zahraniční investice z Vašich zemí do České republiky. Protože, jak víte, Česká republika je vybavena vysoce kvalifikovanou, leč bohužel levnou pracovní silou, která představuje komparativní výhodu pro zahraniční investory.

Za druhé se pokusím podporovat české exportéry a během svých návštěv ve Vašich zemích mne budou doprovázet poměrně velké mise českých podnikatelů. Mohu Vás ale ujistit, že se bude jednat pouze o úspěšné podnikatele, nikoli o bankrotující podnikatele.

Posledním třetím principem, který Vám hodlám sdělit, je náš společný boj proti mezinárodnímu terorismu, jakožto hlavnímu nepříteli civilizace. Nezáleží na tom, zda se jedná o terorismus, který je založen na náboženském vyznání nebo na nějaké politické ideologii. Je to jednoduše terorismus, který zabíjí nevinné civilisty, a já pevně věřím, že boj proti němu je opravdu naším společným úkolem.

Chtěl bych Vás přivítat nejen na Pražském hradě, ale také v Praze, jak víte, v nejkrásnějším městě na celém světě, a budu se těšit na naše budoucí bilaterální setkání.

Mockrát vám děkuji za Vaši pozornost.

www.hrad.cz

KAM DÁL:

Miloš Zeman v Partii na Primě jasně ukázal, že bude hájit národní zájmy

Jak to český Zeman natřel punkovému maskotovi z Kalouskovy TOP09

Čtěte, co nový prezident Miloš Zeman vzkázal mladým voličům knížete

Mediální žumpa a totalitní pravdoláska se ozvali: Upírají prezidentu Zemanovi svobodu slova

Klíčová slova: Zeman
1568 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan