Ministerstvo spravedlnosti domluvilo v Moskvě další postup pro zlepšování justiční spolupráce

Autor: odjinud | Publikováno: 19.3.2013 | Rubrika: Monitor
Ilustrace

Delegace Ministerstva spravedlnosti v čele s ministrem Pavlem Blažkem se účastnila několika jednání v Moskvě, jejichž hlavním cílem bylo podpořit justiční spolupráci mezi Českou republikou a Ruskou federací.

Hlavním bodem bylo jednání s ruským ministrem spravedlnosti Alexandrem V. Konovalovem. Ministři podepsali Dohodu o spolupráci ministerstev spravedlnosti, která by měla zlepšit komunikaci mezi oběma úřady v přeshraničních případech, zajistit výměnu zkušeností zástupců rezortů justice obou zemí a přispět k jejich profesnímu vzdělávání.

Ministr Pavel Blažek se svým ruským protějškem jednal také o konkrétních problematických případech mezinárodní justiční spolupráce v oblasti rodinného práva a požádal Alexandra V. Konovalova o zabezpečení pružnějšího a vstřícnějšího přístupu ruských orgánů. Jako příklad probírali oba ministři i česko-ruský rodičovský spor o výchovu nezletilé A. Hromádkové.

Na závěr jednání ministr Blažek přijal pozvání na Mezinárodní právnické fórum, které se uskuteční v květnu v Sankt Petěrburgu.  Právě tam by chtěl dosáhnout dohody na konkrétní formě spolupráce podle podepsané smlouvy.

Ministr spravedlnosti využil své cesty také k diskuzi se zástupci českých advokátních kanceláří působících v Ruské federaci. Z debaty o praktických aspektech přeshraničních případů vzešlo několik podnětů na revizi česko-ruské smlouvy o právní pomoci z roku 1982. Je například potřeba urychlit postup při uznávání a výkonu soudních rozhodnutí v druhém smluvním státě.

Delegace ministerstva ČR vedla také několik jednání se zástupci politického a konzulárního úseku Velvyslanectví ČR v Moskvě. I zde se velká část debat soustředila na extradiční řízení a souvislosti s ruským trestním právem.

Ve čtvrtek 14. 3. ministr spravedlnosti ČR spolu s Chargé d´affaires a.i. ČR v Rusku, panem Martinem Klučarem, zahájil klavírní koncert pořádaný na velvyslanectví u příležitosti 20. výročí navázání česko-ruských diplomatických vztahů. I zde se setkalo mnoho významných osobností, mezi jinými například velvyslanec SR v Rusku Jozef Migaš, nebo  ředitel Českého domu v Moskvě Miloš Jaro.

TZ Ministerstva spravedlnosti ČR

2536 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co dál? Babiš byl u Zemana, pak šel před kameru a...Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhled
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan