Ministerstvo spravedlnosti domluvilo v Moskvě další postup pro zlepšování justiční spolupráce

Autor: odjinud | Publikováno: 19.3.2013 | Rubrika: Monitor
Ilustrace

Delegace Ministerstva spravedlnosti v čele s ministrem Pavlem Blažkem se účastnila několika jednání v Moskvě, jejichž hlavním cílem bylo podpořit justiční spolupráci mezi Českou republikou a Ruskou federací.

Hlavním bodem bylo jednání s ruským ministrem spravedlnosti Alexandrem V. Konovalovem. Ministři podepsali Dohodu o spolupráci ministerstev spravedlnosti, která by měla zlepšit komunikaci mezi oběma úřady v přeshraničních případech, zajistit výměnu zkušeností zástupců rezortů justice obou zemí a přispět k jejich profesnímu vzdělávání.

Ministr Pavel Blažek se svým ruským protějškem jednal také o konkrétních problematických případech mezinárodní justiční spolupráce v oblasti rodinného práva a požádal Alexandra V. Konovalova o zabezpečení pružnějšího a vstřícnějšího přístupu ruských orgánů. Jako příklad probírali oba ministři i česko-ruský rodičovský spor o výchovu nezletilé A. Hromádkové.

Na závěr jednání ministr Blažek přijal pozvání na Mezinárodní právnické fórum, které se uskuteční v květnu v Sankt Petěrburgu.  Právě tam by chtěl dosáhnout dohody na konkrétní formě spolupráce podle podepsané smlouvy.

Ministr spravedlnosti využil své cesty také k diskuzi se zástupci českých advokátních kanceláří působících v Ruské federaci. Z debaty o praktických aspektech přeshraničních případů vzešlo několik podnětů na revizi česko-ruské smlouvy o právní pomoci z roku 1982. Je například potřeba urychlit postup při uznávání a výkonu soudních rozhodnutí v druhém smluvním státě.

Delegace ministerstva ČR vedla také několik jednání se zástupci politického a konzulárního úseku Velvyslanectví ČR v Moskvě. I zde se velká část debat soustředila na extradiční řízení a souvislosti s ruským trestním právem.

Ve čtvrtek 14. 3. ministr spravedlnosti ČR spolu s Chargé d´affaires a.i. ČR v Rusku, panem Martinem Klučarem, zahájil klavírní koncert pořádaný na velvyslanectví u příležitosti 20. výročí navázání česko-ruských diplomatických vztahů. I zde se setkalo mnoho významných osobností, mezi jinými například velvyslanec SR v Rusku Jozef Migaš, nebo  ředitel Českého domu v Moskvě Miloš Jaro.

TZ Ministerstva spravedlnosti ČR

2365 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan