Senátor Dryml drsně o Dienstbierovi. Řeč byla o pravdoláskařích a německých médiích

Autor: Radmila Zemanová-Kopecká | Publikováno: 12.3.2013 | Rubrika: Rozhovor
Ilustrace

ROZHOVOR - Vladimír Dryml, senátor (BEZPP-SPOZ) už má dost, jak říká, jednostranného zpravodajství vůči osobě prezidenta Miloše Zemana. Rozčiluje ho, že se některá média snažila inauguraci prezidenta zesměšnit. Jiří Dienstbier také podle něj kope kolem sebe, protože jeho „pravdoláskařská iniciativa“ velmi ohrozila jeho místopředsednictví v ČSSD.

Vaše výroky na některá naše média, v souvislosti s jejich postojem k Miloši Zemanovi jsou pořádně nazlobené. Co Vás k tomu vede?

Vždyť je to opravdu trapné. Úkolem zpravodajských médií je především řádně informovat veřejnost o skutečném dění, a ne to prokládat vlastními názory. Ještě během inauguračního projevu bylo možné zaznamenat mediální emoce, ve smyslu, že měl vyhrát Karel Schwarzenberg, a že nevyhrál jen kvůli „hloupější většině národa“. Neumějí přijmout prohru.

Navíc je třeba si uvědomit, že šéfredaktoři mohou pracovat na zakázku svých zahraničních vlastníků, stejně, jako na základě vlastní iniciativy. Ale promítat by se to do zpravodajství nemělo.

Které listy Vás v tomto smyslu nejvíce rozčilovaly?

Tak v první řadě to byla Mladá fronta Dnes, jejíž vystupování bylo po celou tu dobu velmi nekorektní.

Miloš Zeman zmínil také Lidové noviny…

No, však mají jednoho vydavatele. A je to znát.

Stěžoval jste si prý na nekorektní jednání dokonce v Německu, přímo u vydavatele.

Ano, je tomu tak. A jak jsem měl asi reagovat, pokud naše zastupitelství i soudy rozhodují tak, že si musejí politici nechat všechno líbit? Znám to z osobní zkušenosti, že když jsem podal trestní oznámení na pomluvu, bylo mi státním zastupitelstvím odpovězeno, že jako politik si to musím nechat líbit. Takže jsem zřejmě jako politik pozbyl občanských práv (směje se).

Je velmi pravděpodobné, že podobné zkušenosti měl také Miloš Zeman, proto se vůči těmto médiím také vymezil. Víte, ona se žádná volební kampaň nevede v rukavičkách, ale tato prezidentská, byla na můj vkus až příliš vyhrocená. A z toho pramení ty konfliktní problémy. Ale já doufám, že se to s postupem času snad přece jen zklidní.

Proč, podle Vás, prohravší menšina Schwarzenbergových příznivců neustále napadá většinu pro Miloše Zemana, jak píšete ve své tiskové zprávě? Cituji: „Vždyť zatím co se Miloš Zeman věnoval symbolickým rituálům spojenými s přebírání funkce, naše přední deníky si neodpustily několikrát poznámku, že volbu měl vyhrát Karel Schwarzenberg, a jenom kvůli "hloupější polovině národa" nyní musíme trpět Miloše.“…

Za prvé si řekněme, že je to porážka ekonomicky velmi silné skupiny, navázané na zahraničí. A za druhé dodejme, že se jedná o skupinu lidí, jejíž zejména hlavní protagonisté žijí asi poměrně výrazně mimo realitu a jejich snahou je vyvolávat ve společnosti napětí.

Oni o sobě sice tvrdí, že jsou demokraté, ale nedemokraticky nejspíš schopni uznat demokratické výsledky.

Jak se Vám líbil projev Miloše Zemana?

Mně se jeho projev hodně líbil. Připadal mi moudrý a velmi státnický. Navíc byl vyvážený, protože Miloš Zeman v něm zmínil jak cíle, tak problémy. Víte, nechce se mi rozpitvávat jednotlivá slovíčka, jako to dělají některá média.

Panu prezidentovi je vyčítáno, že v projevu nezmínil zahraniční politiku. Není to tím, že je to kontroverznější téma, které lze snadněji kritizovat?

Nejen, že je to téma komplikovanější, ale musím jednoznačně souhlasit s panem prezidentem, který se chce k zahraniční politice vyjádřit až poté, co promluví s premiérem a vládou. Myslím, že předchozí stav nebyl zrovna správný, když jedni táhli hot a druzí čehý. Když tu byl jeden názor premiéra, jeden názor prezidenta a možná ještě jiný názor vlády. Myslím, že jednání a rozumný kompromis je velmi prospěšný krok. Samozřejmě, to nezáleží jen na prezidentovi. Vstřícná k jednání by měla být i druhá strana.

Mimoto jsem přesvědčen, že Miloš Zeman zcela správně vyhodnotil věci, které jsou pro českou společnost důležité, což je vzrůstající napětí veš společnosti. Je to podstatně důležitější, než jakási doposud podivná politika českého státu a ministra zahraničí, navázaného na cizí státy. Prezident je reprezentant navenek a určitě se nedá odtrhnout ze zahraniční politiky. Ale pro Miloše Zemana to není nejdůležitější. On také řekl, že domácí problémy vnímá jako nejdůležitější problémy České republiky. Je to český prezident a to už by si měly začít různé skupiny uvědomovat.

Povězte, proč myslíte, že Jiří Dienstbier neutišitelně „kope“ do Miloše Zemana snad při každé příležitosti?

Ale to je přece jednoduché. Pan senátor Dienstbier se potřebuje zviditelnit, protože jeho pozice v sociální demokracii je velmi oslabena a samozřejmě patrně nebude znovu zvolen místopředsedou.

Navíc nesmíme zapomínat, že má Jiří Dienstbier velmi úzký vztah ke skupině Václava Havla, zvanou „havlisté“ nebo také „pravdoláskaři“, kteří vlastně podporovali pana Schwarzenberga. Pro něj by asi bylo přirozenější, kdyby přestoupil do TOP 09, než aby setrvával v ČSSD.

Více na: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Senator-Dryml-Havlista-Dienstbier-patri-spis-do-TOP-09-265443

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jiří Pehe a "humanitární bombardování" Srbska. Havel a jeho prolhaní farizejové vyprázdnil pojmy pravda a láska

Velké lži Václava Havla, zaostalost českých médií i rozkradený majetek národa. Ruský analytik bez obav promlouvá

Proč je ze mě komunista. Zpověď bývalého člena ODS

Pravdoláskaři slavili zbytečně: Nebudu pouhým divákem, vzkázal Klaus z obrazovek

Pravdoláskaři rozprodali naše zlato pod cenou cizím bankéřům. To je odpověď na otázku, kam zmizel zlatý poklad republiky

Klíčová slova: mediální manipulace  | Pravdoláska  | Zeman  | Dienstbier  | Dryml
1796 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Věděl příliš mnoho: Plukovník Komárek ukazuje, kdo a jak odposlouchával Babiše a zadal Čapí hnízdoPodvodník Altner, podojil nás. Drsná slova z ČSSD, jde i o Zemana
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan