Česká republika a Švédsko pokračují v pomoci méně rozvinutých opštin v Srbsku

Autor: odjinud | Publikováno: 9.3.2013 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Srbský ministr bez portfeje Sulejman Ugljanin jednal včera s velvyslanci České republiky a Švédska v Srbsku Hanou Hubáčkovou a Christer Aspem.

Na setkání s českou velvyslankyní Hanou Hubáčkovou Uglajin připomněl, že Česká republika se zajímá o pomoc méně rozvinutým regionům v Srbsku a v tomto ohledu již mnoho udělala.

Při té příležitosti představil ministr projekt srbské vlády na návrat uprchlíků a vysídlených Bosňanů do Priboje.

Česká velvyslankyně Hana Hubáčková připomněla donaci České republiky laboratoři v Sjenici na kontrolu kvality mléka a sýrů.

V rámci svých možností pomáhá Česká republika opštinám, které jsou pod jurisdikcí Kanceláře pro udržitelný rozvoj méně rozvinutých oblastí, prostřednictvím realizace mnoha menších projektů.

Podle slov velvyslankyně plánuje Česká republika v tomto roce čtyři nové projekty, z nichž jeden je směřován na malé a střední podniky.

Švédský velvyslanec v Srbsku Christer Asp na setkání s Ugljaninem potvrdil, že jeho země je připravena pomoci méně rozvinutým opštinám v Srbsku.

Christer Asp uvedl, že švédská rozvojová agentura SIDA je po USA a Německu třetím největším bilaterálním donorem v Srbsku.

Švédský velvyslanec potvrdil, že bylo rozhodnuto o pokračování poskytnutí pomoci v tomto roce a to s ročním rozpočtem ve výši 13 milionů €.

Švédsko pomáhá většinou programy týkající se lidských práv zaměřených na 13 opštin v jižním Srbsku, uvádí se v prohlášení.

(Vláda Republiky Srbsko)

Vyšlo na NewBalkan.com

PSALI JSME:

Pokud Srbsko vstoupí do NATO, bude jedinou zemí v dějinách světa, vstupující do spolku, jež ji ukradl část území

Dokud Srbsko neuzná Kosovo, nemůže do EU, řekl Ahtisaari. Zapomeňte, nejsme banánová republika! vzkazjí Srbové

Petr Hájek o jedenáctém září a agresi USA proti Srbsku

Světová zdravotnická organizace záměrně tají zrůdné a trvalé následky bombardování NATO na Balkáně. Je to genocida

Klíčová slova: Srbsko
1740 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Profesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativuStal se zázrak. Česká televize vyslyšela dlouholeté volání českých lidí...

euPortal.cz

Teď se budete vážně bát. Děsivé video s imigranty...O našem důchodu rozhodují díky ČSSD genderové neziskovky...

ePortal.cz

Poláci bojují za vlastní děti. My za VenezueluParoubek opět promluvil. Doporučuje Japonce

Eurabia.cz

Zaplavili si Švédsko africkými a muslimskými migranty a dnes se diví rekordům ve znásilnění, vraždách a pod.Afričtí uprchlíci zaútočili na české turisty v Itálií. Buďte na dovolené opatrní

FreeGlobe.cz

V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?EU řídí tajná organizace. Od integrace po vymazání identity států

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačaliHnus, vraždy, podsvětí a špinavé prachy. Kmenta vytáhl staré kostlivce ČSSD
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan