Česká republika a Švédsko pokračují v pomoci méně rozvinutých opštin v Srbsku

Autor: odjinud | Publikováno: 9.3.2013 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Srbský ministr bez portfeje Sulejman Ugljanin jednal včera s velvyslanci České republiky a Švédska v Srbsku Hanou Hubáčkovou a Christer Aspem.

Na setkání s českou velvyslankyní Hanou Hubáčkovou Uglajin připomněl, že Česká republika se zajímá o pomoc méně rozvinutým regionům v Srbsku a v tomto ohledu již mnoho udělala.

Při té příležitosti představil ministr projekt srbské vlády na návrat uprchlíků a vysídlených Bosňanů do Priboje.

Česká velvyslankyně Hana Hubáčková připomněla donaci České republiky laboratoři v Sjenici na kontrolu kvality mléka a sýrů.

V rámci svých možností pomáhá Česká republika opštinám, které jsou pod jurisdikcí Kanceláře pro udržitelný rozvoj méně rozvinutých oblastí, prostřednictvím realizace mnoha menších projektů.

Podle slov velvyslankyně plánuje Česká republika v tomto roce čtyři nové projekty, z nichž jeden je směřován na malé a střední podniky.

Švédský velvyslanec v Srbsku Christer Asp na setkání s Ugljaninem potvrdil, že jeho země je připravena pomoci méně rozvinutým opštinám v Srbsku.

Christer Asp uvedl, že švédská rozvojová agentura SIDA je po USA a Německu třetím největším bilaterálním donorem v Srbsku.

Švédský velvyslanec potvrdil, že bylo rozhodnuto o pokračování poskytnutí pomoci v tomto roce a to s ročním rozpočtem ve výši 13 milionů €.

Švédsko pomáhá většinou programy týkající se lidských práv zaměřených na 13 opštin v jižním Srbsku, uvádí se v prohlášení.

(Vláda Republiky Srbsko)

Vyšlo na NewBalkan.com

PSALI JSME:

Pokud Srbsko vstoupí do NATO, bude jedinou zemí v dějinách světa, vstupující do spolku, jež ji ukradl část území

Dokud Srbsko neuzná Kosovo, nemůže do EU, řekl Ahtisaari. Zapomeňte, nejsme banánová republika! vzkazjí Srbové

Petr Hájek o jedenáctém září a agresi USA proti Srbsku

Světová zdravotnická organizace záměrně tají zrůdné a trvalé následky bombardování NATO na Balkáně. Je to genocida

Klíčová slova: Srbsko
1836 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Stav Katolické církve v Německu je katastrofální. Papež František varoval před tím, že se odtrhne od Říma. Došlo k otevřené revoltěPašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Júlinka má potřebu se neustále umývat: znásilnil ji imigrant!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDo Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan