Předvánoční sbírka pro srbské děti z Kosova byla v pořádku doručena (FOTO)

Autor: Redakce | Publikováno: 2.3.2013 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Sbírka humanitární pomoci, kterou jsme uspořádali narychlo před Vánoci 2012, byla kompletně přes Bělehrad doručena na Kosovo do Gračanice. Veškeré vybrané oblečení, boty, hračky, sladkosti již byly humanitární organizací Majka devet Jugovića distribuovány a rozděleny mezi děti, ale i rodiny (bylo vybráno také oblečení pro dospělé), které pomoc nejvíce potřebovaly. Stejně tak byla na několik dílů rozdělena a rozdána finanční hotovost ve výši 917 eur, která se během sbírky shromáždila na bankovním účtu.

Přestože byla sbírka vyhlášena rychle a trvala jen zhruba jeden týden, podařilo se vybrat obrovské množství oblečení všech velikostí, především pro děti. Těm byla také sbírka primárně určena. Vybralo se i veliké množství sladkostí, čokolád a plyšáků a dalších hraček. Do sbírky přispělo mnoho českých občanů nejen z Prahy, ale z celé České republiky. Nepřispívali však pouze jednotlivci, velké množství věcí dorazilo například od plzeňské organizace Svornost a píseckého Sboru dobrovolných hasičů. Zapojilo se ale také několik pražských Srbů.

Finanční hotovost, která byla shromažďována na transparentní účet, se sešla ve výši 917 eur a tato kompletní částka byla také odeslána. Tyto finanční dary se sešly od více než tří desítek Čechů a přispěl také jeden v Čechách žijící Srb.

Účel naší sbírky byl do detailu splněn, vše se dostalo do rukou těm správným lidem. Níže přikládáme i fotografie. Děkujeme tímto všem, kteří do sbírky jakýmkoli způsobem přispěli, děkujeme také těm, bez nichž by se vybranou humanitární pomoc nepodařilo tak bezproblémově přepravit z České republiky do Srbska a věříme, že s námi opět v budoucnu pomůžete lidem, kteří jsou dnes a denně albánskými extremisty na svém Kosovu a Metohiji terorizováni a žijí v bídě a strachu o život. Další sbírku plánujeme už v první polovině tohoto roku.

Radim Panenka

Václav Dvořák

Věra Marjanovičová

Marina Perović

 

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo
2037 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan