Předvánoční sbírka pro srbské děti z Kosova byla v pořádku doručena (FOTO)

Autor: Redakce | Publikováno: 2.3.2013 | Rubrika: Novinky
Ilustrace

Sbírka humanitární pomoci, kterou jsme uspořádali narychlo před Vánoci 2012, byla kompletně přes Bělehrad doručena na Kosovo do Gračanice. Veškeré vybrané oblečení, boty, hračky, sladkosti již byly humanitární organizací Majka devet Jugovića distribuovány a rozděleny mezi děti, ale i rodiny (bylo vybráno také oblečení pro dospělé), které pomoc nejvíce potřebovaly. Stejně tak byla na několik dílů rozdělena a rozdána finanční hotovost ve výši 917 eur, která se během sbírky shromáždila na bankovním účtu.

Přestože byla sbírka vyhlášena rychle a trvala jen zhruba jeden týden, podařilo se vybrat obrovské množství oblečení všech velikostí, především pro děti. Těm byla také sbírka primárně určena. Vybralo se i veliké množství sladkostí, čokolád a plyšáků a dalších hraček. Do sbírky přispělo mnoho českých občanů nejen z Prahy, ale z celé České republiky. Nepřispívali však pouze jednotlivci, velké množství věcí dorazilo například od plzeňské organizace Svornost a píseckého Sboru dobrovolných hasičů. Zapojilo se ale také několik pražských Srbů.

Finanční hotovost, která byla shromažďována na transparentní účet, se sešla ve výši 917 eur a tato kompletní částka byla také odeslána. Tyto finanční dary se sešly od více než tří desítek Čechů a přispěl také jeden v Čechách žijící Srb.

Účel naší sbírky byl do detailu splněn, vše se dostalo do rukou těm správným lidem. Níže přikládáme i fotografie. Děkujeme tímto všem, kteří do sbírky jakýmkoli způsobem přispěli, děkujeme také těm, bez nichž by se vybranou humanitární pomoc nepodařilo tak bezproblémově přepravit z České republiky do Srbska a věříme, že s námi opět v budoucnu pomůžete lidem, kteří jsou dnes a denně albánskými extremisty na svém Kosovu a Metohiji terorizováni a žijí v bídě a strachu o život. Další sbírku plánujeme už v první polovině tohoto roku.

Radim Panenka

Václav Dvořák

Věra Marjanovičová

Marina Perović

 

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo
1870 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofony
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan