Sudetoněmci nepřestanou nikdy provokovat. Schwarzenbergovy kýble močůvky

Autor: Daniel Strož | Publikováno: 25.2.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Organizovaní Sudetoněmci nedají nikdy pokoj

DANIEL STROŽ

    

Nedávné vystoupení předsedy české vlády Petra Nečase před poslanci Bavorského zemského sněmu, za které tam sklidil ovace ve stoje a pochvalu předáků landsmanšaftu, rozpoutalo předpokládanou pozornost českých mediálních prostředků. Z mnoha publikovaných příspěvků však čiší nedostatečná znalost materie, anebo – nechci být zlý – možná též záměrná snaha o manipulace. Domnívám se proto, že čtenářům neuškodí, přečtou-li si můj článek k tomuto „sudetoněmeckému“ tématu, publikovaný již 3. 9. 2009 tiskem a převzatý hned poté Ministerstvem zahraničí České republiky, na jehož webových stránkách (www.mzv.cz) je vyvěšen do dnešních dnů.      

         Sudetoněmci, organizovaní v Sudetoněmeckém landsmanšaftu, nepřestanou nikdy provokovat, dokud se jim nedostane rázného a definitivního odmítnutí českou vládou. Zdůrazňoval jsem to v posledním dvacetiletí mnohokrát a věnoval tomu i podstatnou část své poslanecké práce v Evropském parlamentu. Dosavadní lavírování politiků této země je utvrzovalo pouze v tom, že - jak oni sami říkají - „retardovaným Čechům stačí donekonečna vnucovat náš pohled na dějinné události, až mu nakonec uvěří a podlehnou“.

     Vítám proto, že Ministerstvo vnitra tohoto státu se konečně rozhoupalo a zakázalo založení Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. A je také naprosto správné, že zákaz byl zdůvodněn předpokládaným porušováním Ústavy a zákonů České republiky, protože tomuto seskupení skutečně jde v první řadě o zrušení tzv. Benešových dekretů, po němž by následovalo navrácení zkonfiskovaného majetku, finanční odškodnění a naplnění územních požadavků. A nejen to: tito Sudetoněmci jdou tak daleko, že vyžadují dodatečné potrestání „českých viníků“, kteří měli podíl na jejich odsunu a veškerém násilí, k němuž při něm došlo.

     Vlastní účast na protektorátním masakrování českého obyvatelstva přitom odmítají, nebo je omlouvají tím, že se tak dělo na příkaz hitlerovského režimu. Nahlédne-li ale kdo jen letmo do minulosti poválečných předáků landsmanšaftu, zjistí velmi záhy, že většina z nich byla aktivními nacisty a členy NSDAP. A pokud by se snad někdo chtěl nezkreslenou sudetoněmeckou historií zabývat hlouběji, doporučuji mu knihu Sudetoněmecké kapitoly od Emila Hrušky, které jsem ještě jako europoslanec pomohl k vydání.

         Zatímco Češi před těmito fakty strkají již po celé popřevratí hlavu do písku, nevynechávají vůdcové landsmanšaftu jedinou příležitost otravovat evropské ovzduší neustálým omíláním svých požadavků. Hybné páky mají i v Evropském parlamentu; zde zastupuje jejich zájmy europoslanec za bavorskou CSU Bernd Posselt, jinak současně tzv. mluvčí sudetoněmecké organizace, v níž je toto označení nejvyšším postem.

     Sotvaže se Česká republika ujala v letošním prvním půlroce předsednictví v Radě EU, Posselt na ni opětně zaútočil svým panovačným stylem, na který jsem reagoval (12. ledna 2009 ve Štrasburku) takto: „Pane předsedo, kolegové, poslanec Bernd Posselt, který je tu za bavorskou stranu CSU, ale vede i sdružení vysídlených sudetských Němců, navrhl, aby Česká republika během svého nynějšího předsednictví ukončila platnost tzv. Benešových dekretů. To je nehorázná a pro Českou republiku i nesplnitelná výzva!

         Víme přece, že dekrety vznikly po druhé světové válce v souladu s postoji vítězných mocností a nahrazovaly zákonné normy až do zvolení řádného parlamentu. Nejde tedy o nějaký ´rakovinový nádor v evropském parlamentním pořádku´, jak Posselt řekl. Něčím, jako rakovinovým nádorem, je podle mne sdružení pana Posselta, které jedná v přímém rozporu s cíli moderní evropské integrace prosazované EU.

         Zatímco pan Posselt útočí na Českou republiku, žijí v ní a pracují spokojeně tisíce německých občanů. A pobývají v ní houfně i ti kdysi sudetští Němci v důchodovém věku. I já osobně jsem příkladem toho, že v dnešní ČR neexistuje averze proti Němcům. Jako občan Německa jsem byl za ČR zvolen do tohoto Parlamentu.“

         Hlupák ten v této republice, kdo by se domníval, že s landsmanšaftem lze dojít k nějakému rozumnému kompromisu. Vždyť hned od počátku jeho vedení zavrhlo tzv. česko-německou deklaraci z roku 1997, v níž oba státy vyjádřily lítost nad utrpením, které si vzájemně způsobily a zároveň se shodly, že spáchané křivdy náleží minulosti. Tato organizace se nikdy nespokojí ani s ústupky, kterých se jí dostalo zřízením Sudetoněmecké kanceláře v Praze, nebo tím, že její členové mohou konat své srazy na území českého státu. Prozatím poslední sraz hostila počátkem letošního srpna Plzeň a uspořádala jej jedna z „umírněných“ odnoží landsmanšaftu, tzv. Ackermann-Gemeinde. Její předseda Adolf Ullmann to zdůvodňoval tím, že „chtěli poznat reálný vztah mezi Čechy a Němci a také to, co se tady změnilo za posledních dvacet let od doby revoluce“.

     Nikdo v českých tištěných médiích (vlastněných ovšem již dávno především těmi nejkonzervativnějšími německými tiskovými magnáty) samozřejmě příliš nezdůrazňoval, kdo si tu s nimi - kromě několika místních panáků z ODS a církevních potentátů - notoval hned v prvním dnu zasedání. Považovali asi za nevhodné v předtuše blížících se předčasných voleb šířit, že v tom „nejpřátelštějším pohovoru tu spolu setrvali“ také Bernd Posselt a Karel Schwarzenberg.

         V jednom z posledních interview (Právo, 29. 8. 2009), které pan Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena, princ ze Schwarzenbergu, poskytl, obává se tento, prý mezitím jeden z nejoblíbenějších českých politiků a lídr úspěšně se profilující  strany TOP 09, že už se prý sbírají kýble močůvky, které na něho „někteří kabrňáci“ budou chtít vylít. Nehodlám mu ušpinit sako, ale přesto bych byl rád, kdyby českému nárůdku přinejmenším vysvětlil, proč se dává bez hlesu řadit k české šlechtě, když se jeho němečtí předci zmocnili majetku až v době pobělohorské, a také to, proč se v týdeníku Sudetendeutsche Zeitung (jako příklad beru vydání z 9. 1. 2009) nechává označovat za Sudetoněmce.

     Píší tam o něm, překládám: „Sudetoněmec, kdysi z Československa vyhnaný, český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.“ Občané této země jsou bohužel drženi v hluboké nevědomosti, na kterou nemohou, než nakonec doplatit. Dá se ale také říci: Každý svého štěstí strůjcem.

                                                                                                                         

                                                                                                                         

                                                                         

(Autor byl v letech 2004-2009 poslancem Evropského parlamentu)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Miloš Zeman: Sudetští Němci byli Hitlerovou pátou kolonou

Sadističtí Češi vraždili Němce, vysílá podvratná ČT. Vojenský historik: Platí to Němci

Rozkol Čechů - největší současný sudetský zločin

Sieg Heil, Herr Uhl! Petr Uhl podkopává český národ víc, než samotní sudetští Němci

Zemský škůdce Schwarzenberg musí být z politiky v rámci národního míru a porozumění co nejdříve odstraněn

Klíčová slova: národní stát  | Německo  | národní zájem  | suverenita  | Sudety  | nacismus  | Nečas
4080 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Žádat Nebe, aby papeže Františka odstranilo, je více než naléhavou otázkou našeho přežití, a to jak na úrovni občanské, tak církevní; je načase, aby uvolnil místo člověku se zdravým rozumem a katolickou vírouPropuštěný učitel uvedl, jak neziskovky převzaly výuku ve škole. Multikulturalismus a džungle

ePortal.cz

Šéf Pirátů a satanista Ivan Bartoš reaguje na nenávistné komentáře u své fotky před duhovou vlajkou. V rámci satanského rituálu se oženil s hercem Janem CinuNemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně Šojdrová

Eurabia.cz

Islamizovaná Anglie: Napsala, že nemiluje islámské zvyky a tak ji vyhodili od maturity Má Polsko trvat na válečných reparacích od Německa? Hlasujte!

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Jak typické pro takzvané „demokraty“! Tomáš Vyoral účtuje s Klusem za to, jak „nechtěl soudit“ NohavicuTrhání Ústavy: Milion chvilek a Minář dostali co proto. I od „svých“
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan