Schwarzenberg a kosovská vláda mafie. Češi, vzepřete se už konečně. Zeman je naděje

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 19.2.2013 | Rubrika: Reportáž
Ilustrace

REPORTÁŽ Na tři stovky lidí všech věkových kategorií v neděli na pražském Václavském náměstí rázně protestovaly proti údajnému ukradení Kosova a Metohije Srbsku. Akci již popáté zorganizovalo sdružení Přátelé Srbů na Kosovu, a to v den výročí jednostranného vyhlášení nezávislosti Kosova tamním albánským parlamentem. Demonstrace se zúčastnili i zákonodárci českého Parlamentu.

S úvodním slovem vystoupil předseda sdružení Václav Dvořák, který připomněl, že kosovský „kvazistát“, jejž ovládá „albánská mafie“, uznala jen necelá stovka států, zatímco kupříkladu Rusko, Čína, Brazílie, Indie, Kuba či z evropských států Španělsko, Slovensko, Ukrajina a Bělorusko odmítly nezávislé Kosovo uznat. Odtržení Kosova od srbského území bylo protiprávním aktem odporujícím mezinárodnímu právu.

Postavme se diktátu, burcoval poslanec

„Bohužel Česká republika patří mezi ty, kteří své srbské bratry zradili. Učinila tak Topolánkova vláda pod nátlakem ministra zahraničí Schwarzenberga,“ dodal Dvořák. Ten je mimo jiné autorem dokumentu Uloupené Kosovo, který Česká televize zprvu odmítla vysílat.

Sociálnědemokratický poslanec a čestný předseda sdružení Jaroslav Foldyna prohlásil, že uloupení Kosova bylo druhým Mnichovem. „Je povinností nás všech se proti takovému diktátu postavit. Pro české občany žádné samostatné Kosovo neexistuje. Existuje pouze Srbsko,“ uvedl důrazně poslanec.

 

Vyvražďování probíhá i dnes. Nikdo to nevyšetřuje

Vystoupil i senátor Severočechů.cz Jaroslav Doubrava. Ten upozornil na to, že iniciátory odtržení „srbských Sudet“ byli americký prezident Bush a Madeleine Albrightová. Sám v oblasti postižené boji na přelomu století byl, a stal se tak i svědkem toho, že američtí vojáci používali proti Srbům kazetové bomby, zakázané mezinárodním právem. Nedávno Kosovo opět navštívil, tentokrát jako člen senátní komise. Potvrdil, že i dnes jsou Srbové albánskou mafií nadále vyvražďováni a zločiny nikdo nevyšetřuje, přestože v místě operují mezinárodní síly.

Naději, že samostatné Kosovo nepodpoří ani nový český prezident Miloš Zeman, vyjádřil polský aktivista Marek Skawiński, jenž v rámci organizace Poláci pro srbské Kosovo každoročně ve Varšavě pořádá několikatisícové protestní pochody.

 

Zeman samostatné Kosovo nepodpoří

Skawiński v kosovské otázce poukázal na historickou analogii s Polskem, jež bylo v dějinách čtyřikráte rozděleno mezi sousední státy, naposledy paktem Molotov-Ribbentrop v srpnu 1938, a upozornil, že Srbsko nemusí být v Evropě – a nejen tam – obětí poslední. Vyzdvihl fakt, že prezident Klaus odmítl na Kosovu jmenovat českého velvyslance, a vyjádřil naději, že se stejně zachová i budoucí prezident Zeman. „Tragicky zesnulý polský prezident Kaczyński dokonce odmítl navázání jakýchkoli diplomatických vztahů,“ dodal.

Další z řečníků, vysokoškolský pedagog a politolog Daniel Solis, zase připomněl, že ministr Karel Schwarzenberg Kosovo v roce 2008 uznal navzdory vůli českého Parlamentu. „Je zajímavé, že zatímco před rokem 1989 aktivně usiloval o svobodu ve východním bloku, tu samou svobodu svými nedávnými skutky popřel, když podporoval zločinnou politiku velmocí zaměřenou proti Srbsku,“ podivil se Solis.

Narkomafie podporována USA a Západem

Upozornil také, že v Kosovu úspěšně působí narkomafie, která je úzce provázána nejen s tamní vládou, ale také se zástupci USA a dalších západních států.

Jako poslední promluvil zástupce vlastenecké organizace Svornost, jenž hovořil o smutné skutečnosti, že český národ tak snadno zapomíná. „Zapomíná na ty, kteří mu v minulosti pomohli, a mezi nimi jsou právě Srbové. Srbská vláda poskytla za války zakladateli československého státu Masarykovi srbský pas a během pochmurných dnů mnichovské zrady vyjádřila Československé republice svou plnou podporu a ochotu vyslat dobrovolnické oddíly, které by pomohly našim vojákům,“ řekl.

Zdůraznil pak, že sedmdesát let nato jsme my zradili ty, kteří nám pomáhali, a to ve chvíli, kdy se nepřátelé bratrského srbského národa rozhodli ke zločinnému aktu a připravili Srbsko o integrální část jeho území. „Je proto naší morální povinností upozorňovat na bezpráví, kterého se dopustila i naše vláda, a bojovat proti ‚novému Mnichovu‘, proti propagandě USA a EU, jež učinila z obětí viníky,“ doplnil Jan Šneberg ze Svornosti.

Přišla i mistryně světa v boxu

Na akci měl původně promluvit i srbský poslanec a předseda Národní rolnické strany Marijan Rističević, který se však omluvil ze zdravotních důvodů. Vzkázal ale své díky za to, že Češi hrdinně brání jejich národ.

Mezi demonstranty byly i známé tváře, například mistryně světa v profi boxu, Srbka Marija Pejaković, ale také uniformovaní kozáci ze Všekozáckého svazu českých zemí a Slovenska. Krátce zde promluvil i ruský spisovatel a analytik Sergej Chelemendik.

www.parlamentnilisty.cz

KAM DÁL:

KOSOVO JE SRBSKO! Vrahové, teroristé ani západní váleční štváči ho Srbům nikdy nevezmou. I kdyby se stavěli na hlavu!

Západ upadá a Putinovo Rusko je na vzestupu. Spravedlnost přijde i pro Srby na Kosovu

Senátor před ostrou demonstrací: Zeman bude mírnit průšvihy knížete

Nacisté v Norimbergu měli větší práva než Srbové v Haagu

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo  | NATO  | Zeman
8765 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o ŠmarduKateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan