Jak to český Zeman natřel punkovému maskotovi z Kalouskovy TOP09

Autor: odjinud | Publikováno: 12.2.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Vy, co si rvete vlasy, neustále kňučíte, obviňujete druhé, vedete nářky nad zlou kampaní protivníka a neumíte unést porážku, víte proč Zeman vyhrál? Jednoduše proto, že dostal od lidí více hlasů. Tomu se, milí pravdoláskaři, říká demokracie.

A víte, proč lidé raději volili českého Zemana, než vašeho a Kalouskova maskota ze Švýcarska? Odpověď je jednoduchá, nejsou hloupí, nenechají se tak rychle zblbnout marketingovým týmem, který odvedl skvělou práci ve prospěch svého "repujícího" dědečka s růžovým čírem na hlavě. Kdyby tento tým propagoval například zázračnou vodičku pro plešaté nebo prací prášek, tak by jistě šly na dračku.

Schwarzenbergovi pravdoláskaři se často staví do role jakési pražské elity národa, která je vzdělanější, chytřejší, zodpovědnější atd., než ti druzí. Ale právě tato "elita celebrit" se ukázala jako velice naivní, která se ve velké míře nechala "zmasírovat" jak volebním týmem, tak i provládními deníky (čest výjimkám), které jsou ovládány zahraničními vlastníky. Zatímco ti "jednodušší a hloupější" mimopražští příznivci Zemana, kteří by měli být jedodušeji zmanipulovatelní, na špek proschwarzenbergovské hysterii médiím neskočili, prostě Mladé frontě Dnes, Lidovým novinám a jiným médiím neuvěřili. Ostatně Zeman sám v televizních debatách jasně ukázal, jak je velký rozdíl mezi Zemanem, kterého nám barvila média a Zemanem skutečným.

Nebyli to voliči Zemana, ale voliči "punkerového" knížete na plackách, kteří se nechali volebním týmem a novináři vést jak ovce. Dnes, kdy je o prezidentovi rozhodnuto, tato "pravdoláskářská elita národa" a tzv. celebrity i další příznivci Schwarzenberga jasně na internetu i v reálném životě ukazují národu, jak na tom vlastně s tou láskou, pravdou a demokracií jsou. Před týdnem někdo posprejoval plot poslance Jandáka, který se netajil volbou Zemana nápisem zrádce a rudou hvězdou. Další vandal posprejoval plot domu patřící sousedům Miloše Zemana. A tak jsem si vzpomněl na řidiče Smetanu, který počmáral pár plakátů, škodu uhradil a stejně se dostal do kriminálu.

Nedávno jsem četl velmi dobře napsaný článek blogera Františka Matějky s názvem "Gratuluji MF Dnes, iDnes, Komárkovi, ČT i umělcům ke zvolení Zemana". Má hodně pravdy, mediální masáž na podporu Schwarzenberga mi hodně připomínala komunistický tisk před sjezdem KSČ. Také se na nebohé občany valil proud zkreslených informací s velkou podporou pražských herců, umělců, zasloužilých pracovníků a údernických brigád. A běda tomu, kdyby někdo jako Dejdar nesouhlasil! Tyto volby ukázaly některé novináře v pravém světle. Jejich profesionalita a řeči o demokracii skončily u toho, že demokracie je pouze to, co je ve shodě s jejich názorem a názorem jejich chlebodárců. Naštěstí většinu lidí toto mediální vymývání mozků, překrucování faktů a zvýhodňování pouze jednoho z kandidátů nakrklo, a volili tak, jak volili.

Média ráda o sobě píší, jaký mají vliv na veřejné mínění a moc, v tomto případě ale podcenila mentalitu a inteligenci českého voliče, který je každodenní mediální masáží už natolik otrkaný, že novinářům hned tak něco nezbaští. Tyto volby jasně ukázaly, kam která média patří a komu lokajsky slouží. Nebudu skákat po břiše poražených, ale jednu škodolibou radost jsem si neodpustil - to, když jsem si v německém tisku přečetl ufňukané a ne příliš Čechům nakloněné reakce přítele Schwarzenberga - Bernda Posselta.

Kde nám mimo jiné tento "velký přítel" českého lidu na dálku vzkazuje, že nemusíme mít strach před sudetskými Němci a že máme vstřícně otevřít okna a vyvětrat. "A to my si zase, pane Posselte, umíme vyvětrat a když je třeba, tak nejen to. A co se týče vašeho vzkazu nám Čechům, abychom se sudetských Němců nebáli, tak buďte bez obav, ty doby se už nevrátí, protože prezident Klaus i nastupující prezident Zeman nejsou žádné spící loutky, které by si nedokázaly ohlídat Benešovy dekrety i další stupňující se požadavky."

Tyto první přímé volby ale odhalily ještě další věc, a sice kdo vlastně volil toho "nenáviděného" Zemana. Byl jsem hodně překvapen veřejnou podporou Miloše Zemana prezidentem Václavem Klausem a jeho rodinných příslušníků. Miloše Zemana volili komunisté, sociální demokraté, Zavadilovy odbory ale i lidé, kteří se považují za skalní pravičáky a denně se hlásí k autentické pravici. Proč? Dle mého názoru proto, že byť jsou politicky na jiné straně kurtu, tak jsou hlavně vlastenci, kteří svým postojem dali jasně najevo, že jsou především Češi! Dovolím si tvrdit, že bez podpory pravice by se nestal Miloš Zeman prezidentem. Když jde do tuhého, tak musí jít ideologie bokem a lidé se musí semknout a tohle mnoho pravicově uvažujících Čechů dokázalo. Tito lidé, kteří dokázali překročit svůj stín, si rozhodně respekt a úctu zaslouží.

Ať je Miloš Zeman jakýkoli, ale lidé si ho demokraticky zvolili legitimním prezidentem a jako (budoucí) prezident naší země si zaslouží respekt a úctu, které k prezidentskému úřadu patří.

Miloš Zeman v minulosti už několikrát dokázal, že má pro strach uděláno a "pro ránu" nejde daleko. Ale jeho největší nepřítel, se kterým bude svádět každodenní boj, je jeho vlastní ego a to porazit bývá ze všeho nejtěžší.

Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz E-mail: vydavatel@seznam.cz

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Zeman
4916 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Von der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval FaragePozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotaceKdyž vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan