Zemanova výhra je druhé Pražské jaro, říká protřelý ruský analytik ze Slovenska. A Schwarzenberg...

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 11.2.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prezidentská volba se stala katalyzátorem politické exploze a pro nespokojené občany se objevil nový vůdce, Miloš Zeman. Ruský spisovatel žijící v Bratislavě Sergej Chelemendik sledoval dění okolo voleb a nyní ParlamentnímListům.cz poskytl podrobné zamyšlení, které k tématu publikoval v Rusku.

Plán na zvolení Karla Schwarzenberga se podle Chelemendika nezrodil v českých hlavách. „Jde o to, že skupina vlastníků tohoto světa nařídila zvolit knížete Karla Schwarzenberga za prvního českého prezidenta přímou celonárodní volbou a Češi toto nařízení nedodrželi. Tedy povstali v duchu nejlepších tradic Jana Husa a Jana Žižky z Trocnova. A to od Čechů nečekal nikdo, dokonce to nečekali ani oni sami,“ chválí výsledek voleb.

„V minulosti prezidenta volil parlament a nebyl to zrovna nejvábnejší pohled - úskoky, intriky, všichni lžou všem. Nyní českému národu navrhli, aby volil knížete Schwarzenberga - přímo, otevřeně a čestně. Proč právě jeho? Protože z hlediska skupiny vlastníků tohoto světa, kteří nemohli nechat volby v Česku bez pozornosti, představoval ideálního kandidáta,“ míní spisovatel a politický analytik.

Stále usíná, nechápe, šišlá a mlaská…

Ideálním kandidátem byl proto, že je mu 75 let, tedy je zralý, dokonce až velmi. „Stále usíná - v parlamentu, na jednáních jako ministr zahraničních věcí, kterým zatím ještě je, velmi špatně slyší, tedy sluchem prakticky nic nepřijímá - a stále se usmívá. Tváří se, že slyšel a pochopil, ale nechápe, usmívá se a odpovídá po svém,“ komentuje.

Prezidentské předvolební debaty podle něho ukázaly, že pořádně neslyší ani svého soupeře v diskusi a nedokáže na něho tedy odpovídajícím způsobem reagovat.

  • Celý text Sergeje Chelemendika čtěte ZDE

„Je velmi důležité jak bývalý kandidát mluví - tiše, nesouvisle, útržkovité a nesrozumitelně. Na německé kníže až příliš zvláštně ráčkuje. Šišlá a mlaská. To je však čistě zvuková stránka, která je Čechům v zásadě známa. Důležitější je však obsah řeči - toho je velmi málo, často vůbec není. Neboť jako ministr zahraničních věcí si jen vyměňuje s partnery papíry, které nikdy nečetl. Tedy na vytváření obsahu se kníže účastnit nezvykl, ale vždyť to ani není knížecí záležitost,“ poznamenává Chelemendik.

Ten hodnotí Schwarzenbergovu kampaň jako zcela bezprecedentní svým rozmachem, kreativitou a drahotou. „Tvůrci kampaně zobrazili kníže s punkerským čírem a česká mládež několik týdnů hodovala za knížecí peníze - koncerty, pohoštění, rockové skupiny, zpěváci a zpěvačky,“ uvádí.

Zuby globálního monstra

„Volební tým knížete, vysoce profesionální a vůbec ne český - ani povahou, ani akceschopnosti - byl natolik přesvědčen o jeho vítězství, že v sobotu 26. ledna byla v pražské Lucerně připravena velkolepá oslava pro sedm set hostů. A slavilo se - se slzami v očích,“ naráží na sebedůvěru Schwarzenbergova týmu.

Výsledek voleb pak Sergej Chelemendik vidí jako porážku „globálního monstra“. „Přejděme však k politické stránce těchto malebných událostí. Co se vlastně stalo? Proč zuby globálního monstra v Česku opět cvakly naprázdno? Přičemž takto naprázdno cvakají stále častěji: nedávné volby na Ukrajině - mnohem složitější a důležitější, ale s podobným výsledkem jsou toho důkazem, bohatá recepce globálního monstra se nekonala ani tam,“ srovnává.

Kníže Alzheimer...

„Češi se ukázali rozumnější, serióznější a prozíravější než ti, co jim předepsali prezidenta, který byl na našem portálu www.chelemendik.sk nazýván knížetem Alzheimerem, či knížetem Parkinsonem. A ačkoli je hříšné vysmívat se stařecké nemohoucnosti, v tomto případě je to na místě. Protože stařecká nemohoucnost se má hřát na teplé peci, a ne lézt do bitvy,“ píše.

Česká politická elita je kontrolována a živena Amerikou. Od roku 1918

Lidé podle jeho slov odmítli americkou technologii voleb správného kandidáta, která měla zafungovat jako hodinky, protože v českých zemích je celá elita, počínaje rokem 1918, kontrolována Amerikou, vybírá se v Americe a je jí živená. „V Češích se ozvaly národní instinkty a velmi hrubé chyby Schwarzenberga tomu dopomohly,“ doplňuje ruský spisovatel.

 

Podle něho bylo velmi zábavné, když nedávno v Praze svým českým kolegům vysvětloval, že Schwarzenbergova kampaň je americká a stojí za ní Američané a odpovědí na to prý bylo jen rozpačité mlčení. Je přesvědčen, že si Češi stále nechtějí přiznat, kdo jejich politikům diktuje, co a jak budou dělat. 

 

Volební vítězství Miloše Zemana podle Chelemendika znamená pro českou politiku hodně. „Zeman se vrátil a jeho návrat v této podobě a v takovém podání slibuje opravdové nové Pražské jaro, které mladý Zeman důvěrně znal. Protože to, co se v Česku děje, má i hluboké příčiny. Jsou jednoduché: to, co tam pokračuje, dále takto pokračovat nemůže, a tudíž to skončí,“ píše.

Prezident Zeman přeformátuje celou politiku i společnost

„Prezidentské volby v Česku se staly katalyzátorem politické exploze, protože pro ty, kteří nesouhlasili, se objevil vůdce - charismatický politik Zeman, pro mnohé velmi známý, pro mnohé nepřijatelný, se spoustou nedostatků. Zeman-prezident je vůdce, jehož zřejmě čeká úkol přeformátovat nejen českou politiku, ale celou českou společnost,“ je přesvědčen Sergej Chelemendik.

„Co konkrétně se dá a třeba očekávat od návratu Miloše Zemana do české politiky? Vyjmenuji procesy, které již probíhají a o kterých budu psát. Protože tyto procesy jsou důležité a zajímavé. Rozpadá se ‚pravicová‘ část politického spektra, rozpadají se samy strany zevnitř, tak koalice ve vzájemném zápase. Čeští pravičáci se už prakticky všichni navzájem drží pod krkem a otázka letálního konce je jen otázkou času,“ předpovídá Chelemendik.

Schwarzenberg spadl z výšky do bláta

Ten soudí, že dojde k přeformátování levicové části a posílí se pozice českých komunistů. „Není vyloučeno, že právě oni budou jako první formovat novou politickou agendu. V souvislosti se Zemanovým vítězstvím čeští sociální demokraté prožívají své velké problémy - opět si budou muset vybudovat vztahy s populárním prezidentem, sociálním demokratem, přičemž scénáře jsou různé. Od vytvoření ‚prezidentské‘ sociálně-demokratické strany, až po vnitřní převrat ve straně a změnu její orientace ve prospěch více sociální a vlastenecké,“ zamýšlí se.

„Takže Schwarzenberg svým neslavným pádem z výšky do bláta zvedl vlnu, jejíž velikost, podle mých pozorování, nejsou schopni posoudit sami čeští politici. Pro ně to však není špatné, protože změnit už nic nemohou. Čím méně víš, tím se ti lépe spí, hlásá ruská lidová moudrost,“ uzavírá analýzu Sergej Chelemendik.

www.parlamentnilisty.cz

KAM DÁL:

Takto Zeman ještě nemluvil: O chybách Havla, Romech, islámu, přebujelé EU, zelených fanaticích a budoucnosti Klause

Miloš Zeman v Partii na Primě jasně ukázal, že bude hájit národní zájmy

Čtěte, co nový prezident Miloš Zeman vzkázal mladým voličům knížete

Češi zvolili prezidentem odborníka a dobrého hospodáře, chválí Rusové. Zeman přispěje k rozumným vztahům

Klíčová slova: národní zájem  | Zeman
5946 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan