Český europoslanec o válce v Sýrii: Západní propaganda má přesvědčit lidi, aby podpořili brutální zabíjení

Autor: odjinud | Publikováno: 8.2.2013 | Rubrika: Rozhovor
Ilustrace

Syrská státní tisková agentura SANA oslovila poslance Evropského parlamentu Jiřího Maštálku, aby se vyjádřil k některým problémům, týkajícím se ozbrojeného konfliktu v Sýrii.

Jaké vidíte možnosti řešení konfliktu v Sýrii?

Základem řešení konfliktu v Sýrii je nalezení kompromisu mezi vládou a opozicí. Opozicí ozbrojenou i neozbrojenou. Každý kompromis ovšem předpokládá dobrou vůli. Ta však chybí na straně těch ozbrojenců, kteří se opírají o zahraniční podporu - tj. o dodávky zbraní, zpravodajských informací, o výcvik, o propagandu.

Ti jsou pak v důsledku této pomoci přesvědčeni, že kompromis nepotřebují, že je Západ přivede k totálnímu vítězství. A tak mír v Sýrii nenastane, dokud někteří politici na Západě nepochopí, že neokoloniální války nejsou cestou ke stabilitě světa. A že stabilita opírající se o mezinárodních právo je nejlepší cestou k zajištění i zájmů Západu.

Jak se díváte na světovou informační válku vedenou proti Sýrii? Není to v rozporu s mezinárodními úmluvami o práci sdělovacích prostředků a s mezinárodním právem?

Řada západních státníků se cítí ve válce - a první obětí války, jak se často připomíná, je povětšinou pravda. Brutalita, která v posledních letech pronikla do zahraniční politiky některých států NATO, je představována jako samozřejmost. V konfliktech, jakým je válka v Sýrii, je pak zcela bezostyšně využívána nadvláda informačních agentur Západu ve světě.

Alternativa vůči militantním hlasům, které znějí z armádních a zpravodajských štábů, není připuštěna. Cíl propagandy je zřejmý: přesvědčit domácí i mezinárodní veřejnost o tom, že jiné než brutální řešení není možné - a že zabíjení je jedinou cestou k zajištění zájmů Západu.

Vyšlo na http://www.halonoviny.cz/articles/view/2922473

KAM DÁL:

VIDEO To musíte vidět: Skutečná fakta o Libyii aneb proč musel zemřít Kaddáfí

Jak vypadá "demokratická" Libye? V Tripolisu bojují znepřátelené skupiny

Čtěte, kdo a proč nechal zabít Kaddáfiího aneb Libye rok poté

Rothschildové chtějí íránské banky, proto se připravme na válku

Libye prosperuje každý den více, díky novému režimu. Nebo tomu snad nevěříte?

Klíčová slova: Sýrie  | KSČM
5380 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan