Když ve třetí světové válce vyhraje Amerika, je konec. Když zvítězí Rusko, za sto let bude vše v normálu

Autor: Bohumil Kobliha | Publikováno: 1.2.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Balanc na předělu

(doplňkové čtení k prezidentským volbám ČR 2013)

 

Eur Ing Dr. Bohumil Kobliha

 

Bismarck, nejsilnější z militaristické aristokracie pruských junkerů a vedoucí ministr (1882) řekl, že kdo ovládá Čechy, ten vládne Evropě. Německo spojené pod vlivem autokratického Pruska nezapomnělo nikdy ve svých plánech na zábor Čechů. Prostřednictvím pátých kolon i přímo, přes Třetí velkoněmeckou říši až do dnešního EU paní Merkelové. S tím se setkáváme v naší zemi denně. Německo, jako moderní zájmová sféra USA, nehraje nějakou partnerskou roli, jak jsme si politicky naivně po "osvobození" z komunistického jařma a vstupu do EU představovali. Naopak. Pokračuje autokraticky v dráze nastíněné sjednotitelem Německa Bismarckem.

 

Německým zájmem (a s USA poradenským hlasem) byli vybírání už před rokem 1989 protagonisté jim konvenující. Tak byl také. v prvních měsících po "sametu", prostrkán Rakušan pan Karel Schwarzenberg, ač chabě češtinu zvládající, do vlivného postu kancléře prezidenta V.Havla.

 

Když jsem chtěl, z pověření exilu, jednat s Havlem, byla mi milou sekretářkou prezidentské kanceláře paní Greenhornovou nabídnuta k jednaní figura kancléře Schwarzenberga. Odmítl jsem s tím, že pana kancléře znám z exilu a že k němu nemám důvěru. Člověk nemůže některé věci prostě překousnout. Znal jsem osobně jeho strýčka dr. Karla Schwarzenberga a korespondoval jsem si s ním, ale stejně jako on, ani já jsem nemohl přijít Karlíčkovi na chuť. Prostrkávání jeho "osobnosti" národu cizími entitami považuji za dubiózní.

 

Čtěte také:

Vladimir Putin staví bohaté prosperující Rusko a tvrdě likviduje korupci

 

Moje názory mi potvrdil jeho vzestup, po linii nadnárodních Bilderbergů až k pozici prezidentského kandidáta pro letošní volby. Jedině neznalost češtiny a údajné mezinárodní známosti, mohly snad "světově" uvažující a ne příliš informované voliče okouzlit k tomu, že pro něj vhodili karetku do urny. Pokud ovšem je ve volbách vše regulérní a bez vlivů mimozemských agentur.

 

Prezidentského kandidáta Ing. Miloše Zemana, který v první fázi voleb získal nejvíce hlasů, považuji za schopného administrátora a znám ho z různých posametových angažmá osobně. Jistě znám i jeho minulost a levicovou orientaci, která by pro mne jako exulanta před sovětským expansionismem a komunismem nemusela být vhodným doporučením. Svět a Rusko samo se ale za posledních čtyřicet let změnily k neuvěření, a moje poznání glorifikovaného Západu - za více jak čtyřicet let exilu - zchladilo mé dřívější ideály na nulu.

 

Zvěčněný redaktor Rudolf Kopecký v Londýně říkával: "Když ve třetí světové válce vyhraje Amerika, je konec. Když zvítězí Rusko, za sto let bude vše v normálu." Nemyslím, že situace je už tak vážná, ale jisté je, že Čechy jsou na předělu v tom, zda vůbec budeme jako svébytná země existovat, nebo budeme mít jen šanci od bankéřů světa k existenci, kterou nám přidělí.

 

Nepochybuji, že o směr české orientace budou mít vrcholný zájem i tajné služby všech kategorii a budou zde snahy zapůsobit na výsledky podle jejich gusta. Žijeme na dějinném přelomu nejen Evropy, ale celého světa.

 

Londýn, 16.1. 2013

 

 

Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz

 

Wikipedie: Bohumil Kobliha (* 1931) je český spisovatel a publicista, představitel českého protikomunistického exilu.

V roce 1945 se jako čtrnáctiletý aktivně zúčastnil pražského povstání, později vystudoval České vysoké učení technické v Praze. Po okupaci Československa v roce 1968 emigroval, od roku 1969 žije v Londýně. Pracoval i v Saúdské Arábii a v Indii a přednášel na vysoké škole v zambijské Lusace.

Bohumil Kobliha komentuje současné politické dění a je autorem mnoha textů, mimo jiné i knihy Šest dní, kdy národ věděl, která pojednává o Pražském povstání a vychází ze Koblihových zápisků pořízených během povstání.

Klíčová slova: Rusko  | USA  | národní stát  | národní zájem
22374 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Víte, kde končí Vaše peníze? Čtěte děsivá fakta... Přátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Babiše zneužívají lidé kolem! V ANO povstal muž kvůli migraci a EUSenátor z továrny: Všichni tu chtějí dělat v kancelářích, rukama nikdo
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan