Když ve třetí světové válce vyhraje Amerika, je konec. Když zvítězí Rusko, za sto let bude vše v normálu

Autor: Bohumil Kobliha | Publikováno: 1.2.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Balanc na předělu

(doplňkové čtení k prezidentským volbám ČR 2013)

 

Eur Ing Dr. Bohumil Kobliha

 

Bismarck, nejsilnější z militaristické aristokracie pruských junkerů a vedoucí ministr (1882) řekl, že kdo ovládá Čechy, ten vládne Evropě. Německo spojené pod vlivem autokratického Pruska nezapomnělo nikdy ve svých plánech na zábor Čechů. Prostřednictvím pátých kolon i přímo, přes Třetí velkoněmeckou říši až do dnešního EU paní Merkelové. S tím se setkáváme v naší zemi denně. Německo, jako moderní zájmová sféra USA, nehraje nějakou partnerskou roli, jak jsme si politicky naivně po "osvobození" z komunistického jařma a vstupu do EU představovali. Naopak. Pokračuje autokraticky v dráze nastíněné sjednotitelem Německa Bismarckem.

 

Německým zájmem (a s USA poradenským hlasem) byli vybírání už před rokem 1989 protagonisté jim konvenující. Tak byl také. v prvních měsících po "sametu", prostrkán Rakušan pan Karel Schwarzenberg, ač chabě češtinu zvládající, do vlivného postu kancléře prezidenta V.Havla.

 

Když jsem chtěl, z pověření exilu, jednat s Havlem, byla mi milou sekretářkou prezidentské kanceláře paní Greenhornovou nabídnuta k jednaní figura kancléře Schwarzenberga. Odmítl jsem s tím, že pana kancléře znám z exilu a že k němu nemám důvěru. Člověk nemůže některé věci prostě překousnout. Znal jsem osobně jeho strýčka dr. Karla Schwarzenberga a korespondoval jsem si s ním, ale stejně jako on, ani já jsem nemohl přijít Karlíčkovi na chuť. Prostrkávání jeho "osobnosti" národu cizími entitami považuji za dubiózní.

 

Čtěte také:

Vladimir Putin staví bohaté prosperující Rusko a tvrdě likviduje korupci

 

Moje názory mi potvrdil jeho vzestup, po linii nadnárodních Bilderbergů až k pozici prezidentského kandidáta pro letošní volby. Jedině neznalost češtiny a údajné mezinárodní známosti, mohly snad "světově" uvažující a ne příliš informované voliče okouzlit k tomu, že pro něj vhodili karetku do urny. Pokud ovšem je ve volbách vše regulérní a bez vlivů mimozemských agentur.

 

Prezidentského kandidáta Ing. Miloše Zemana, který v první fázi voleb získal nejvíce hlasů, považuji za schopného administrátora a znám ho z různých posametových angažmá osobně. Jistě znám i jeho minulost a levicovou orientaci, která by pro mne jako exulanta před sovětským expansionismem a komunismem nemusela být vhodným doporučením. Svět a Rusko samo se ale za posledních čtyřicet let změnily k neuvěření, a moje poznání glorifikovaného Západu - za více jak čtyřicet let exilu - zchladilo mé dřívější ideály na nulu.

 

Zvěčněný redaktor Rudolf Kopecký v Londýně říkával: "Když ve třetí světové válce vyhraje Amerika, je konec. Když zvítězí Rusko, za sto let bude vše v normálu." Nemyslím, že situace je už tak vážná, ale jisté je, že Čechy jsou na předělu v tom, zda vůbec budeme jako svébytná země existovat, nebo budeme mít jen šanci od bankéřů světa k existenci, kterou nám přidělí.

 

Nepochybuji, že o směr české orientace budou mít vrcholný zájem i tajné služby všech kategorii a budou zde snahy zapůsobit na výsledky podle jejich gusta. Žijeme na dějinném přelomu nejen Evropy, ale celého světa.

 

Londýn, 16.1. 2013

 

 

Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz

 

Wikipedie: Bohumil Kobliha (* 1931) je český spisovatel a publicista, představitel českého protikomunistického exilu.

V roce 1945 se jako čtrnáctiletý aktivně zúčastnil pražského povstání, později vystudoval České vysoké učení technické v Praze. Po okupaci Československa v roce 1968 emigroval, od roku 1969 žije v Londýně. Pracoval i v Saúdské Arábii a v Indii a přednášel na vysoké škole v zambijské Lusace.

Bohumil Kobliha komentuje současné politické dění a je autorem mnoha textů, mimo jiné i knihy Šest dní, kdy národ věděl, která pojednává o Pražském povstání a vychází ze Koblihových zápisků pořízených během povstání.

Klíčová slova: Rusko  | USA  | národní stát  | národní zájem
22513 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Šéf zpravodajskí služby: Lidé z neziskových organizací, kteří převážejí na lodích migranty do Evropy, jsou nebezpeční fanaticiDávní papežové varují před moderní krizí Církve

ePortal.cz

Volejte řediteli?Každá demokracie má právo bránit sama sebe

Eurabia.cz

Liberálové jsou ve skutečnosti maskování bolševici toužící po teroru proti odlišným názorůmHrůzostrašné: 2/3 vražd páchají imigranti

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ HavlaOstrý Paroubek: Schwarzenbergův klon Petříček. Mladík Hamáček, Jandáka by tam nepřežili. A ocenění Klause ml.
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan