Proč by něměl být Karel Schwarzenberg ani ministrem zahraničí. Přehledně

Autor: J. F. Pelíšek | Publikováno: 31.1.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Je tragédií, že se do konečné fáze dostal Karel Schwarzenberg. Patrně všichni ti, kteří jej na toto místo svou volbou dostali, si neuvědomují jeho "zásluhy" za období, co se u nás zabydlel. Postupně se o nich dovídáme z médií i z úst pana Zemana. Protože tyto poznatky jsou uváděny rozptýleně, pokusím se uvést ucelenější přehled a souhrnně vyjmenovat "zásluhy" Karla Schwarzenberga (některé ocituji doslova) tak, jak byly v médiích zveřejňovány.

 

1. Spolková republika Německo vyznamenala Karla Schwarzenberga Velkokřížem Řádu za zásluhy dne 15.12.2008. V německém sněmu měl přednášku.

2. Navštěvuje sídlo německých spolků v Praze - kancelář landsmanšaftu vedenou Bartonem, stále vyžadující zrušení tzv. Benešových dekretů.

3. Svůj protibenešovský postoj dává najevo svým názorem, že tzv. Benešovy dekrety neplatí.

4. Shoduje se s názorem sudetských Němců, zastoupených landsmanšaftem na odsunu sudetských Němců, že šlo o jejich vyhnání nikoli podle právního označení o odsun.

5. Otec jeho manželky Therese, rozené Hardeggové, Johaness Hardegg byl příslušníkem jednotek SA jako fiihrer, byl aktivním nacistou, velitelem úderných oddílů SA.

6. Považuje se za Bohme nikoli za Čecha, spíše "sudetského Čecha".

7. Neumí správně česky, neskloňuje některá česká slova.

8. Je švýcarským občanem, i když má i české občanství.

9. Jeho manželka Therese neumí česky.

10. V letech 1990-1992 zastával funkci kancléře V. Havlovi a podle tehdejších zákonů mu majetek neměl být podle českého práva vydán. Server Parlamentní listy napsal: "Schwarzenbergovy restituce jsou stejně tajemné, jako ty Havlovy, a čekají na to, až se tématu někdo chopí a pořádně zmapuje. V zásadě jde o to, že Schwarzenberg neváhal podnikat neuvěřitelné právní kličky, aby podědil, co se dalo, a restituoval, co bylo možné". Neměl podle českého práva na restituce v Československu nárok, protože byl předtím adoptován svým strýcem, čímž mu dle českého práva zanikl nárok na majetek orlické větve rodu, které byl původně příslušníkem. Podařilo se mu prosadit, že bylo upřednostněno rakouské právo. Zcela otevřeně v minulosti přiznal, že za tímto účelem uplácel. Schwarzenberg doslova prohlásil: "Nešlo o nic velikého. Ale jiná cesta prostě nebyla. Nebyl to přímý úplatek, šlo, řekněme, o jistou protislužbu".

11. Amnestii vydanou prezidentem Klausem nejprve velmi obhajoval, a když viděl, že mu to neprospěje ve volební kampani, prohlásil, že jí byl zděšen.

12. Jako politický turista byl postupně členem několika politických stran: US - DEU, ODA, Strany zelených, naposledy TOP 09.

13. Jako první místopředseda vlády je spoluodpovědný za prosazení a schválení řady vládních opatření. Dle stanoviska SPaS je spoluzodpovědný za:

- asociální a naprosto ekonomicky kontrapunktivní "reformy" vlády, například důchodovou reformu, která zvýhodní jen bohaté, včetně zvýšení DPH,

- tzv. církevní restituce, které jsou počátkem nevídaného majetkového přesunu a bezprecedentní posílení vlivu katolické církve,

- ostudnou lednovou amnestii prezidenta republiky, která připraví velké množství ožebračených občanů o oprávněné odškodnění a současně porušením demokratických principů a spravedlnosti ohrožuje fungování právního státu.

14. Jeho protislovanské názory se projevily v jeho iniciativním souhlasu se vznikem samostatného mafiánského Kosova (v rozporu s usnesením Rady bezpečnosti OSN), ačkoliv toto území odedávna patřilo Jugoslávii, resp. Srbsku. Krátce nato se sešel s představitelem tamní vlády Hašimem Thacim, považovaným Američany ještě koncem minulého století za teroristu.

15. Podpořil umístění radaru USA na našem území a dne 8.7.2008 podepsal s ministryní obrany USA Condoleez Riceovou smlouvu o umístění radarové základny USA v Brdech. Lhalo bezpečnosti amerického radaru.

16. Podpořil pokračování války v Afghánistánu.

17. Neprůhledné je jeho podnikání v karlovarské becherovce, které skončilo ztrátou 140 milionů Kč

18. Je názoru, že bychom měli mít ve státním znaku místo lva sojku.

19. Je politikem plně spojeným se všemi Kalouskovými antisociálními opatřeními a také s plným podřízením naší země americké administrativě, resp. skupině Bilderberg (Bilderberg Group - klub nejmocnějších a nejbohatších osobností celého světa), jehož zasedání se Schwarzenberg zúčastnil např. v r. 2008.

20. Schwarzenbergova zahraniční politika je kopií toho, co je rozhodnuto na ministerstvu zahraničí ve Washingtonu.

21. Jako ministr zahraničí v r. 2011 prosadil, aby na vládní úrovni byla oficiálně přijata delegace vedená představitelem jedné spolkové země Německa, Bavorska, přičemž ten ve své delegaci přivedl k jednání s českou vládou vrcholné představitele Sudetoněmeckého landsmanšaftu, kteří přes půl století programově trvají na zrušení dekretů prezidenta ČSR, jakož i na práva na vlast a na majetek, jehož byli zbaveni v důsledku XIII. článku závěrečného dokumentu Postupimské konference čtyř velmocí z 2.8.1945.

22. Kromě TOP 09 na politické scéně existuje i "Sdružení Schwarzenberg", které spolupracuje s Royalistickým hnutím Čech, Moravy a Slezska. V jejich programu je mimo jiné konstituční monarchie a restituce šlechtického majetku. Jde o rozsáhlou akci, k níž se pojí i sbírání podpisů k petici "Zrušte prezidenta".

23. Jako švýcarský turista jel na Kubu, aby podporoval tamní disidenty proti legální kubánské vládě.

24. Jako ministr zahraničí si neuvědomuje, že plnoprávným partnerem v diplomatických jednáních české vlády je vláda Spolkové republiky Německo v Berlíně a nikoli bavorská.

25. Schwarzenbergovi v r. 2007 byl vyměřen odvod pět a půl milionu Kč, který nesplnil. Požádalo prominutí splátky. Finanční úřad dal na jeho žádost razítko a odvod mu snížil na čtyřicet pět tisíc.

26. Postavil se za bombardování zbytku Jugoslávie letadly USA. Jeho neschopnost soustředit se na klíčová jednání, a spaní při probírání těch nejpodstatnějších věcí, a to nejen v Poslanecké sněmovně, ale i na mezinárodních fórech, již vyvolaly smích nejen u našich politiků, ale i zahraničních partnerů.

27. Je odpůrcem historických Masarykových tradic, především pak husitství, stoupencem katolického tmářství a snahy kléru znovu si přivlastnit celý národ, cítí se "sudetským Němcem", jak se sám tituloval, a v zahraniční politice nás vede do izolace mezi evropskými zeměmi (viz hlasování v OSN o statusu Palestiny), ale i v podpoře vojenských kroků izraelských vládnoucích kruhů proti pásmu Gazy.

28. Nelze očekávat kladné hodnocení Rusova přínosu pro českou zemi od rodu Schwarzenbergů - nositelů nepřátelství při potlačování revoluce v r. 1848, projevů protičeské nenávisti v Královském sněmu, boje proti pamětní desce a pomníku Mistra Jana Husa a urážek o husitech typu že jde o "bandu lupičů a žhářů", často doplňovanou bonmoty na adresu Čechů.

29. Po volbách do Poslanecké sněmovny v r. 2010 při televizní diskusi v Otázkách Václava Moravce, když se přešlo k problematice důchodové reformy, Schwarzenberg podstrčil předsedovi KSČM Filipovi lístek tohoto znění: "Vlastenecky uvědomělí důchodce umírá včas" (s gramatickou chybou ,,i“) .

30. Byl duchovním otcem církevních restitucí. Podporuje školné.

 

 

 

 

Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz

Klíčová slova: EU  | Schwarzenberg  | Německo  | Sudety
4550 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan