Knížeti v debatách nejspíš radili jeho poradci. Používal záhadné sluchátko

Autor: odjinud | Publikováno: 26.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Jaký přístroj používá v televizních debatách prezidentský kandidát Schwarzenberg? Podle jeho týmu je to naslouchátko. Jenže... 

Na skutečnost, že by zařízení v knížecím uchu byla ve skutečnosti nápověda, už upozornil například publicista Daniel Solis nebo herec a dabér Zbyšek Pantůček.

Tým Karla Schwarzenberga ale takové vysvětlení odmítá: "Pan Schwarzenberg používá naslouchátko," odpověděla pro Prvnizpravy.cz asistentka poslance Lucie Weitzová.

"Do televizních a dalších živých debat jej vybaví sluchátkem (našeptávátkem, pozn. redakce), aby byl jejich kandidát vždy schopen odpovídat i na ty nejzáludnější otázky pohotově a kompetentně, po vzoru jeho záoceánských protějšků," tvrdí Daniel Solis. Pomocí tohoto zařízení pak může člověk téměř okamžitě dostávat rady či pokyny ze zákulisí.

A vše napovídá tomu, že se nemýlí. Naslouchátko (míněno "zesilovač zvuku", pozn. redakce)vypadá jinak. Rozhodně z něj nevedou černé dráty, které má Schwarzenberg pod košilí. Vzbuzují tak podezření, že mohou vést leda k nějakému přístroji, skrze který Schwarzenberg přijímá rady někoho, kdo sedí vpovzdálí a pohotově dodává informace, fakta či nadhazuje argumenty, aby kandidát neměl výpadek.

Přesvědčen je o tom i herec Zbyšek Pantůček. "Já jsem na to koukal a to není žádné naslouchátko, ale regulérní přístroj, který mají redaktoři v televizi nebo co má šikovněji schované americký prezident Obama, který to má bezdrátové. Když mu vypadne čtecí zařízení, víme, jak to dopadne. Přestane mluvit a uteče jak malý kluk," řekl herec pro Prvnizpravy.cz v narážce na vtipné video na youtube.

Podle Pantůčka nasadil tým pro Schwarzenberga tuto výpomoc poté, co kandidát v jednom z duelů přestřelil s kauzou MUS, kterou mylně přisoudil Zemanovi. Ten to rázně odmítl a na jeho argument se Schwarzenberg už nezmohl k žádné replice.

"On nemá příliš schopnost argumentace, ač působí bodře, takže si umím představit, že tam někdo sedí, kouká do googlu a občas mu řekne, co má odpovědět," říká herec, který má ze své branže zkušenosti s podobnou technikou. "To podle mne není nic zdravotního, tak jak tu techniku znám, tak na mne to působí jednoznačně jako našeptávátko," řekl s tím, že i známá herečka Jiřina Jirásková v posledních letech své kariéry hrála s touto pojistkou. Kdyby jí náhodou vypadl text, měla v uchu zařízení, na který jí nápověda text špitla.

Pantůček má zkušenost i se skutečným naslouchátkem, které nedávno kupoval své devadesátileté babičce. "Naslouchátko vypadá úplně jinak. Nevedou z něj žádné kabely. To je jednoznačná podpora ze zákulisí. Nevíš? Tak ti to nadiktujeme."

 

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: Schwarzenberg
2368 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize dlouhodobě neplní povinnosti, které jí ukládá zákon. Zcela se zpronevěřila svému poslání a neposkytuje objektivní a vyvážené informacePřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Ten chlapec má příbuzné ve Španělsku…“ Šojdrová v ČT vytáhla foto sirotků, pak nastoupil Jakub ŽeleznýGenerál Hanba! Kolik stran nám tohoto cizáckého Lojzu bude vnucovat za prezidenta? Martin Koller uzavírá sázky
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan