Knížeti v debatách nejspíš radili jeho poradci. Používal záhadné sluchátko

Autor: odjinud | Publikováno: 26.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Jaký přístroj používá v televizních debatách prezidentský kandidát Schwarzenberg? Podle jeho týmu je to naslouchátko. Jenže... 

Na skutečnost, že by zařízení v knížecím uchu byla ve skutečnosti nápověda, už upozornil například publicista Daniel Solis nebo herec a dabér Zbyšek Pantůček.

Tým Karla Schwarzenberga ale takové vysvětlení odmítá: "Pan Schwarzenberg používá naslouchátko," odpověděla pro Prvnizpravy.cz asistentka poslance Lucie Weitzová.

"Do televizních a dalších živých debat jej vybaví sluchátkem (našeptávátkem, pozn. redakce), aby byl jejich kandidát vždy schopen odpovídat i na ty nejzáludnější otázky pohotově a kompetentně, po vzoru jeho záoceánských protějšků," tvrdí Daniel Solis. Pomocí tohoto zařízení pak může člověk téměř okamžitě dostávat rady či pokyny ze zákulisí.

A vše napovídá tomu, že se nemýlí. Naslouchátko (míněno "zesilovač zvuku", pozn. redakce)vypadá jinak. Rozhodně z něj nevedou černé dráty, které má Schwarzenberg pod košilí. Vzbuzují tak podezření, že mohou vést leda k nějakému přístroji, skrze který Schwarzenberg přijímá rady někoho, kdo sedí vpovzdálí a pohotově dodává informace, fakta či nadhazuje argumenty, aby kandidát neměl výpadek.

Přesvědčen je o tom i herec Zbyšek Pantůček. "Já jsem na to koukal a to není žádné naslouchátko, ale regulérní přístroj, který mají redaktoři v televizi nebo co má šikovněji schované americký prezident Obama, který to má bezdrátové. Když mu vypadne čtecí zařízení, víme, jak to dopadne. Přestane mluvit a uteče jak malý kluk," řekl herec pro Prvnizpravy.cz v narážce na vtipné video na youtube.

Podle Pantůčka nasadil tým pro Schwarzenberga tuto výpomoc poté, co kandidát v jednom z duelů přestřelil s kauzou MUS, kterou mylně přisoudil Zemanovi. Ten to rázně odmítl a na jeho argument se Schwarzenberg už nezmohl k žádné replice.

"On nemá příliš schopnost argumentace, ač působí bodře, takže si umím představit, že tam někdo sedí, kouká do googlu a občas mu řekne, co má odpovědět," říká herec, který má ze své branže zkušenosti s podobnou technikou. "To podle mne není nic zdravotního, tak jak tu techniku znám, tak na mne to působí jednoznačně jako našeptávátko," řekl s tím, že i známá herečka Jiřina Jirásková v posledních letech své kariéry hrála s touto pojistkou. Kdyby jí náhodou vypadl text, měla v uchu zařízení, na který jí nápověda text špitla.

Pantůček má zkušenost i se skutečným naslouchátkem, které nedávno kupoval své devadesátileté babičce. "Naslouchátko vypadá úplně jinak. Nevedou z něj žádné kabely. To je jednoznačná podpora ze zákulisí. Nevíš? Tak ti to nadiktujeme."

 

www.prvnizpravy.cz

Klíčová slova: Schwarzenberg
2480 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Myslet si, že lze omezit terorismus v Evropě omezením nábojů v zásobníku pro bezúhonné lidi, může jen šílenecKdysik bylo BBC a Svobodna Evropa, dneska su blogy a fejkoweby

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane Socialisté usilovně pracují na odstranění Salviniho a obnovení přílivu masy afrických uprchlíku do Itálie a Evropy

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o ŠmarduVáclav Klaus: Greta Thunbergová je oběť a chudák. Klimatická krize? Jen propaganda
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan