Kdo lže o náklonosti knížete k sudetským Němcům? Schwarzenberg, nebo Blesk? Tady je pravda

Autor: odjinud | Publikováno: 25.1.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Karel Schwarzenberg se ohradil proti inzerátu, který v pátek vyšel v Blesku a poukazuje na to, že Schwarzenberg podporuje sudetské Němce. Když si však projdeme jednotlivé body, je to de facto ve svých důsledcích pravda (někdy nedopovězená), i když některé věci Schwarzenberg explicitně neřekl.

V inzerátu se píše:

 

Nevolte Karla Schwarzneberga!

1) - řekl, že by měl být prezident Beneš podle dnešních zákonů postaven před Haagský tribunál pro válečné zločince

2) - děkuje za podporu představiteli Sudetendeutsche landsmanschaftu Berndu Posseltovi

3) - považuje poválečný odsun Němců za nespravedlivý, aniž bere na zřetel mnichovský diktát, okupaci Československa a statisíce českých obětí druhé světové války

4) - považuje Benešovy dekrety za neplatné a tím připravuje půdu pro vrácní majetku potomkům válečných zločinců

 

Tak si to proberme bod po bodu

1) Připomeňme si, co řekl Schwarzenberg v debatě v České televizi 17. 1. 2013.

"Já jsem vždy říkal a na tom trvám, že to, co jsme v roce 1945 spáchali, by dnes bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv. Asi by se tehdejší vláda včetně prezidenta (Edvarda) Beneše ocitla v Haagu." 

(V Haagu zasedá Mezinárodní soudní dvůr, kde  jsou souzeni například generálové z válek v bývalé Jugoslávii, obvinění z válečných zločinů či genocidy.)

"Že jsme uplatnili tento princip kolektivní viny, neohlíželi se, jestli někdo byl k republice loajální nebo se proti ní provinil, to je to, co našim předkům vyčítám," poznamenal Schwarzenberg k odsunu Němců.

Podle Schwarzenberga byla česká společnost po válce "nakažena bacilem nacismu", když vyhnala německé spoluobčany. "Spousta z nich republiku nezradila," poznamenal.

Tím, co řekl v televizi, Schwarzenberg de facto řekl, že by měl být prezident Beneš podle dnešních zákonů postaven před Haagský tribunál pro válečné zločince

2) Je fakt, že Schwarzenberg řekl, že je rád za každou podporu, kdo mu někdo projeví - tak odpověděl na dotaz Zemana, zda je pravda, že ho Posselt podpořil. Posselt ho sice nyní přímo v kampani nepodpořil, ale Schwarzenberg ho v posinci 2010 pozval do Čech a přijal ho společně s patronem sudetských Němců, bavorským premiérem Horstem Seehoferem. Inzerent očividně vycházel z té debaty na ČT.

Čili tvrzení č. 2 je pravdivé částečně. Dalo by se obrátit: Posselt nepodpořil Schwarzenberga, ale Schwarzenberg pozváním do Prahy podpořil Posselta.

3) Znovu si připomeňme slova Karla Schwarzenberga:

"Já jsem vždy říkal a na tom trvám, že to, co jsme v roce 1945 spáchali, by dnes bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv. Asi by se tehdejší vláda včetně prezidenta (Edvarda) Beneše ocitla v Haagu." 

(V Haagu zasedá Mezinárodní soudní dvůr, kde  jsou souzeni například generálové z válek v bývalé Jugoslávii, obvinění z válečných zločinů či genocidy.)

"Že jsme uplatnili tento princip kolektivní viny, neohlíželi se, jestli někdo byl k republice loajální nebo se proti ní provinil, to je to, co našim předkům vyčítám," poznamenal Schwarzenberg k odsunu Němců.

Je pravda, že Schwarzenberg považuje odsun za nespravedlivý a o Mnichovu a nacistických zvěrstvech se v kampani nezmiňoval. (a nepamatujeme si, že by německé nacistické zločiny na Češích odsoudil)

4) Benešovy dekrety podle Schwarzenberga v ČR neplatí od přijetí české ústavy a Listiny základních práv a svobod v roce 1993. Ne od počátku, ale od momentu přijetí těchto nových dokumentů. "Co je zrušené, už nemůžu ještě jednou zrušit," poznamenal Schwarzenberg.

To řekl v ČT. Až další dny se opravil s tím, že jsou vyhaslé. Je možné, že se zalekl důsledku vlastních slov a o žádnou "opravu" nešlo - že třeba poprvé hovořil upřímně a potom "brzdil" na radu svého týmu.

A pokud by byly Benešovy dekrety zrušené, rozhodně by to půdu k navrácení majetku válečných zločinců připravilo!

Zmínit by se měla i podivná Schwarzenbergova role v omluvě sudetským Němcům a ve vyjednávání s nimi. Schwarzenberga zde usvědčuje jeho vlastní životopisná kniha, kterou napsala redaktorka jeho vídeňského časopisu Profit (takový rakouský Respekt), čili životopis autorizovaný a ryze oslavný, ve kterém se dočteme o tom, kterak Schwarzenberg navrhoval dokonce úplné navrácení majetku i návrat samotných sudetských Němců a další nepředstavitelné jednostranné kroky, které jen díky neprůchodnosti na českém politickém kolbišti nakonec nedošly naplnění. Zřejmě ale chtěl, aby toto jeho počínání bylo pro budoucí generace zdokumentováno a tak se jím rád svému životopisci pochlubil, jak uvádí tento článek: Schwarzenbergovy restituce jsou stejně tajemné jako ty Havlovy. Navíc chtěl vrátit majetek sudetským Němcům


Bylo to v květnu 1991, kdy Václav Havel společně s německým kancléřem Helmutem Kohlem vypracoval v rozhovoru mezi čtyřma očima pětibodový balíček. Ten mimo jiné navrhoval pro sudetské Němce možnost návratu, získání státního občanství a na jeho základě i možnost získat prostřednictvím kuponové privatizace půdu a majetek. Nabídka to byla tak velkorysá, že ji Havel raději ani nepředstavil veřejnosti. Naštěstí pro republiku neinformoval ani Kohl o tomto návrhu svého ministra zahraničí ani předáka sudetských Němců, čímž nechal návrh vyznít do ztracena. Iniciátorem těchto jednání byl právě Schwarzenberg.

 

Takže jaká lživá inzerce v Blesku???!!!!

 

Čtěte také:

Schwarzenbergovy restituce jsou stejně tajemné jako ty Havlovy. Navíc chtěl vrátit majetek sudetským Němcům

Co všechno jste nevěděli o Karlu Schwarzenbergovi. Přehledně

Jak to je doopravdy se Schwarzenbergem a sudetoněmeckým vůdcem Posseltem

3835 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na ZemiVatikán má kancelář pro řízený zánik. Místo kostela raději mešitu nebo noclehárnu?

ePortal.cz

Nemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně ŠojdrováPalestinský kult smrti

Eurabia.cz

Greta se chystá do Ameriky, ale nechce tam kvůli ochraně klimatu letět letadlem. Přejde tam po moři jako JežíšDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Ještě by mohl... Jiří Mádl má pro Zemana návrh. A přidal se i FarskýJako pád Říma. Lidé na sebe nemají čas, drolí se hodnoty. Jsme v krizi, říká pokořitel La Manche Richard Blatný
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan