Kníže odporně v přímém přenosu ponížil hrdinného bojovníka proti Hitlerovi. Kolaborantský dob*tek na Hrad nesmí!

Autor: Ladislav Havlíček | Publikováno: 25.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Během včerejšího „Prezidentského finále“, tedy posledního předvolebního duelu Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na ČT, se v samém závěru stalo něco, z čeho se mi chtělo zvracet, brečet, nadávat a možná ještě něco mnohem horšího.

V rámci dotazů na jednotlivé kandidáty se zúčastnili i jejich podporovatelé, kteří vždy kladli dotazy soupeři svého favorita. Mezi jinými vystoupil i válečný veterán, národní hrdina a držitel celé řady našich i zahraničních vyznamenání Pavel Vranský s otázkou na Karla Schwarzenberga.

Plukovník Vranský se původně chtěl ptát na výroky o Benešových dekretech, ale protože otázka již padla, ptal se nakonec na něco jiného. Vedle dalších otázek pan plukovník položil i tuto: Tehdy jste řekl: Čunek nebo já. Můžete říct, proč jste nakonec neodstoupil, když Čunek zůstal ve vládě?

„U pana Čunka byl problém, že se nepodařilo situaci objasnit. Investoval jsem hodně peněz do nejrenomovanější firmy, aby to prošetřila, ale z výsledku jsem byl zklamaný, protože byl nejednoznačný,“reagoval nejprve Schwarzenberg.

Plukovník využil i svého práva a položil zcela slušně doplňující otázku: Můžete, pane ministře, být upřímný a říct, jestli nebyla důležitější vaše funkce, než splnění vašeho slova? A pak přišlo něco, co by měli všichni voliči mít při cestě k urnám stále před očima a přehrávat si to v uších.

Kníže odpověděl: „Pane generále, je mi velice líto, že ve vašem pokročilém věku místo abyste argumentoval, prostě urážíte. To je vše“.

Teď si prosím tu odpověď přečtěte ještě minimálně jednou a mějte přitom na mysli, že ministr vlády a diplomat takto sprostě a hulvátsky odpověděl 91letému válečnému veteránovi, hrdinovi českého národa, který šest let prožíval peklo válečných bojů a dával všanc svůj život proto, aby byl český národ opět svobodný. Takto odpověděl účastníkovi bitvy u Tobruku a bojovníkovi u britského královského letectva! Diplomat, který má být schopen těch nejslušnějších odpovědí, sprostě vyletěl na toho, který pro naši zemi RISKOVAL SVŮJ ŽIVOT!

Přitom stačilo říct: Ne, to opravdu ne. Nešlo mi o funkci, ale výsledek nebyl prostě jednoznačný.

Nemluvě o tom, že ve stejné debatě kníže prohlásil: „Němečtí občané tu s námi žili po staletí. Že jednou podlehli pokušení (…) My všichni jsme se někdy provinili. Měli být potrestáni vlastizrádci, ale ti byli i po roce 48, to je taky pravda. (!!) Ministr české vlády a uchazeč o post hlavy státu vlastně řekl, že strůjci a pomocníci holocaustu a bestiálního mučení českého národa během války JEN PODLEHLI POKUŠENÍ.

Ne. Tohle prostě ne. Tenhle, zdráhám se říct člověk, se prostě prezidentem stát nesmí. V sídle českých králů nebude sedět žádný kolaborant a vlastizrádce, který bez mrknutí oka uráží největší žijící hrdiny českého národa. Ani na vteřinu nevěřím, že si ho Češi, Moravané a Slezané zvolí.
 

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Sudety  | prezidentské volby
11557 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Komentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovodu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!Europoslankyně Konečná řádila v ČT. Petříčka cupovala na kusy, až ji moderátorka musela brzdit
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan