Kníže odporně v přímém přenosu ponížil hrdinného bojovníka proti Hitlerovi. Kolaborantský dob*tek na Hrad nesmí!

Autor: Ladislav Havlíček | Publikováno: 25.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Během včerejšího „Prezidentského finále“, tedy posledního předvolebního duelu Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na ČT, se v samém závěru stalo něco, z čeho se mi chtělo zvracet, brečet, nadávat a možná ještě něco mnohem horšího.

V rámci dotazů na jednotlivé kandidáty se zúčastnili i jejich podporovatelé, kteří vždy kladli dotazy soupeři svého favorita. Mezi jinými vystoupil i válečný veterán, národní hrdina a držitel celé řady našich i zahraničních vyznamenání Pavel Vranský s otázkou na Karla Schwarzenberga.

Plukovník Vranský se původně chtěl ptát na výroky o Benešových dekretech, ale protože otázka již padla, ptal se nakonec na něco jiného. Vedle dalších otázek pan plukovník položil i tuto: Tehdy jste řekl: Čunek nebo já. Můžete říct, proč jste nakonec neodstoupil, když Čunek zůstal ve vládě?

„U pana Čunka byl problém, že se nepodařilo situaci objasnit. Investoval jsem hodně peněz do nejrenomovanější firmy, aby to prošetřila, ale z výsledku jsem byl zklamaný, protože byl nejednoznačný,“reagoval nejprve Schwarzenberg.

Plukovník využil i svého práva a položil zcela slušně doplňující otázku: Můžete, pane ministře, být upřímný a říct, jestli nebyla důležitější vaše funkce, než splnění vašeho slova? A pak přišlo něco, co by měli všichni voliči mít při cestě k urnám stále před očima a přehrávat si to v uších.

Kníže odpověděl: „Pane generále, je mi velice líto, že ve vašem pokročilém věku místo abyste argumentoval, prostě urážíte. To je vše“.

Teď si prosím tu odpověď přečtěte ještě minimálně jednou a mějte přitom na mysli, že ministr vlády a diplomat takto sprostě a hulvátsky odpověděl 91letému válečnému veteránovi, hrdinovi českého národa, který šest let prožíval peklo válečných bojů a dával všanc svůj život proto, aby byl český národ opět svobodný. Takto odpověděl účastníkovi bitvy u Tobruku a bojovníkovi u britského královského letectva! Diplomat, který má být schopen těch nejslušnějších odpovědí, sprostě vyletěl na toho, který pro naši zemi RISKOVAL SVŮJ ŽIVOT!

Přitom stačilo říct: Ne, to opravdu ne. Nešlo mi o funkci, ale výsledek nebyl prostě jednoznačný.

Nemluvě o tom, že ve stejné debatě kníže prohlásil: „Němečtí občané tu s námi žili po staletí. Že jednou podlehli pokušení (…) My všichni jsme se někdy provinili. Měli být potrestáni vlastizrádci, ale ti byli i po roce 48, to je taky pravda. (!!) Ministr české vlády a uchazeč o post hlavy státu vlastně řekl, že strůjci a pomocníci holocaustu a bestiálního mučení českého národa během války JEN PODLEHLI POKUŠENÍ.

Ne. Tohle prostě ne. Tenhle, zdráhám se říct člověk, se prostě prezidentem stát nesmí. V sídle českých králů nebude sedět žádný kolaborant a vlastizrádce, který bez mrknutí oka uráží největší žijící hrdiny českého národa. Ani na vteřinu nevěřím, že si ho Češi, Moravané a Slezané zvolí.
 

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Sudety  | prezidentské volby
11661 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Kateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan