Kníže odporně v přímém přenosu ponížil hrdinného bojovníka proti Hitlerovi. Kolaborantský dob*tek na Hrad nesmí!

Autor: Ladislav Havlíček | Publikováno: 25.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Během včerejšího „Prezidentského finále“, tedy posledního předvolebního duelu Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na ČT, se v samém závěru stalo něco, z čeho se mi chtělo zvracet, brečet, nadávat a možná ještě něco mnohem horšího.

V rámci dotazů na jednotlivé kandidáty se zúčastnili i jejich podporovatelé, kteří vždy kladli dotazy soupeři svého favorita. Mezi jinými vystoupil i válečný veterán, národní hrdina a držitel celé řady našich i zahraničních vyznamenání Pavel Vranský s otázkou na Karla Schwarzenberga.

Plukovník Vranský se původně chtěl ptát na výroky o Benešových dekretech, ale protože otázka již padla, ptal se nakonec na něco jiného. Vedle dalších otázek pan plukovník položil i tuto: Tehdy jste řekl: Čunek nebo já. Můžete říct, proč jste nakonec neodstoupil, když Čunek zůstal ve vládě?

„U pana Čunka byl problém, že se nepodařilo situaci objasnit. Investoval jsem hodně peněz do nejrenomovanější firmy, aby to prošetřila, ale z výsledku jsem byl zklamaný, protože byl nejednoznačný,“reagoval nejprve Schwarzenberg.

Plukovník využil i svého práva a položil zcela slušně doplňující otázku: Můžete, pane ministře, být upřímný a říct, jestli nebyla důležitější vaše funkce, než splnění vašeho slova? A pak přišlo něco, co by měli všichni voliči mít při cestě k urnám stále před očima a přehrávat si to v uších.

Kníže odpověděl: „Pane generále, je mi velice líto, že ve vašem pokročilém věku místo abyste argumentoval, prostě urážíte. To je vše“.

Teď si prosím tu odpověď přečtěte ještě minimálně jednou a mějte přitom na mysli, že ministr vlády a diplomat takto sprostě a hulvátsky odpověděl 91letému válečnému veteránovi, hrdinovi českého národa, který šest let prožíval peklo válečných bojů a dával všanc svůj život proto, aby byl český národ opět svobodný. Takto odpověděl účastníkovi bitvy u Tobruku a bojovníkovi u britského královského letectva! Diplomat, který má být schopen těch nejslušnějších odpovědí, sprostě vyletěl na toho, který pro naši zemi RISKOVAL SVŮJ ŽIVOT!

Přitom stačilo říct: Ne, to opravdu ne. Nešlo mi o funkci, ale výsledek nebyl prostě jednoznačný.

Nemluvě o tom, že ve stejné debatě kníže prohlásil: „Němečtí občané tu s námi žili po staletí. Že jednou podlehli pokušení (…) My všichni jsme se někdy provinili. Měli být potrestáni vlastizrádci, ale ti byli i po roce 48, to je taky pravda. (!!) Ministr české vlády a uchazeč o post hlavy státu vlastně řekl, že strůjci a pomocníci holocaustu a bestiálního mučení českého národa během války JEN PODLEHLI POKUŠENÍ.

Ne. Tohle prostě ne. Tenhle, zdráhám se říct člověk, se prostě prezidentem stát nesmí. V sídle českých králů nebude sedět žádný kolaborant a vlastizrádce, který bez mrknutí oka uráží největší žijící hrdiny českého národa. Ani na vteřinu nevěřím, že si ho Češi, Moravané a Slezané zvolí.
 

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Sudety  | prezidentské volby
12605 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvýchPetříček a metoda Sorosova kukaččího vejceCo můžeme vědět o tzv. Sudetech a „sudetských“ Němcích?

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

Eurabia.cz

Maďarsko vetovalo účast EU na summitu demokracií pořádaném USAVe Varšavě je plánováno setkání konzervativních stran EU

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když Pirát přejde od slov k činům, je to naprostá katastrofa. Drtivý rozbor jejich plánů od starého pravičáka„Další fake news pravověrných covidových zvrhlíků odhalena?“ Komentátor sledoval společné vystoupení Babiše a Fialy. Má jasno
Aktuálně nejčtenější
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan