VIDEO: Vyhozený úředník opět promlouvá: Schwarzenbergovi lidé mi hrozí smrtí

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 25.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Bývalý úředník Schwarzenbergova ministerstva zahraničí Jakub Klouzal, který upozornil na korupci, a přesto byl s vědomím knížete z úřadu vyhozen, promlouvá na dalším videu. Vysvětluje další podrobnosti své kauzy a dokonce uvádí, že mu příznivci knížete vyhrožují smrtí, pokud na Schwarzenberga podá trestní oznámení.

Zveřejnění dalšího videa zdůvodňuje tím, že obdržel mnoho reakcí, kde po něm lidé žádají upřesnění některých minulých tvrzení. A protože chce, aby celá věc nezněla nijak nedůvěryhodně, přikládá nyní konkrétnější podrobnosti.

 

Jak vám máme věřit, že první video není nesmysl, když neuvedl žádné konkrétní případy? Na kameru nyní proto Klouzal ukazuje titulní strany novin, kde se o jeho případu v minulosti podrobně psalo. Dále zmiňuje, že obdržel Cenu za odvahu Nadačního fondu proti korupci, byl nominován na Cenu bílé lilie a nyní je za to nominován na cenu Ligy lidských práv. „Konkrétnější podrobnosti a dokumenty ukazovat nemohu, ty patří právníkům a policii,“ uvádí.

Sám ministr Schwarzenberg podle něho věděl, že je mu vyhrožováno smrtí. „Osobně jsem ho o tom informoval, pochválil jsem mu brýle a řekl, že od jeho lidí unikají informace a je mi vyhrožováno na životě. On jen reagoval, že mi může obstarat stejné brýle a že mám jít na policii. Tím jsem pochopil, že mi nijak nepomůže. Nehledě na to, že bylo jeho povinností tyto materiály vzít a zpracovat,“ říká bývalý Schwarzenbergův podřízený.

Věděl kníže, že ho vyhazují z ministerstva a jak se zachoval? „V době, kdy mě vyhazovali, jsem se k němu snažil třikrát dostat, nepodařilo se to ani jednou, nicméně ta informace se k němu dostala. Řekli mi, že ho bolí záda a že to řešit nebude. Tím jsem pochopil, že nemám zastání ani v tom, že bych dostal místo řadového referenta,“ zmiňuje.

Nařídili mu, aby o ministrovi mluvil jako o knížeti

Jakub Klouzal reaguje také na to, že ho ministerstvo zahraničí tehdy na svém webu označilo za spolupachatele těchto machinací. „Po zveřejnění jsem po panu ministrovi požadoval, dokonce jsem mu napsal dopis, aby se ministerstvo omluvilo a zprávu dementovalo. Nejenže mi nechali vzkázat, že se mi ministr nemá za co omlouvat, ale současně jsem byl upozorněn, že když o panu ministrovi mluvím, nesmím o něm hovořit jako o člověku, ale jako o knížeti,“ prozradil.

A proč tyto informace nezveřejnil již dávno, ale pár dní před volbami? „Jednak to bylo zveřejněno už v minulém roce a už v roce 2011 jsem v tom spolupracoval s Nadačním fondem proti korupci, což dokonce pan ministr schválil,“ říká Klouzal. Situace je ale podle jeho slov mnohem vážnější.

Výhrůžky smrtí

„Teď jsem ke zveřejnění přikročil, protože na mě byl činěn naprosto nepřípustný nátlak, abych nic takového nedělal. Navíc jsem byl včera upozorněn, že pokud bych podal trestní oznámení na pana Schwarzenberga, mohlo by se mi něco stát a že to je velice nebezpečné,“ uvedl dokonce Klouzal. Ten již v předchozím videu prozradil, že mu volební tým knížete a jeho příznivci hrozí, aby nic nezveřejňoval, ani nepodnikal žádné další kroky.

Nyní také upřesňuje, proč se prý předseda TOP 09 nechá snadno obelstít. Když totiž má ministr mluvit s nízkým podřízeným, doprovází ministra podle protokolu vždy vysoce postavený úředník. „Ten si vás vezme stranou a řekne, co mu máte říkat. Pak máte na výběr. Buď to ministrovi řeknete tak, jak to je, on zjistí, že mu ostatní lžou a mávne nad tím rukou. Pak ale začnete mít z práce peklo. Anebo mu řeknete, co se od vás čeká a máte pokoj,“ vysvětluje vyhozený úředník.

Má-li někdo pochybnosti, proč Klouzal už všechny materiály nepředal na policii a trvá to příliš dlouho, i to následně na videu vysvětluje. „Je toho neuvěřitelné množství. Zpracování je hodně metodicky náročné a samotného materiálu je strašně moc. A protože jsem to tam celé prožil, je pro mě i psychicky náročné se k tomu vracet,“ zdůvodňuje na závěr Jakub Klouzal s tím, že dokumenty k jednotlivým kauzám, kterých je hodně, postupně zpracovává.

Jak bylo zmíněno, Klouzal za to, že s těmito informacemi už před časem veřejně vystoupil, dostal Cenu za odvahu Nadačního fondu proti korupci Karla Janečka a finanční odměnu 100 tisíc korun.

Janeček však přesto na Hrad podporuje právě knížete a podle jeho sdělení ParlamentnímListům.cz na tom nebude nic měnit. „Dovedl bych si představit mnohem lepšího kandidáta a pana Schwarzenberga neřadím mezi skutečně kvalitní kandidáty a je pravda, že situaci kolem Jakuba Klouzala určitě podcenil, nebylo to tam v pořádku a nic se na tom nemění. A ještě horší pro mě je jeho podpora Kalouska, taková je realita. Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, v jaké jsme situaci. Jednoznačně proto říkám, že jediný smysluplný kandidát pro naši zemi je teď právě Schwarzenberg, jinak si nechci ani představovat důsledky," řekl Janeček již nedávno redakci. Jeho přístup je zajímavý. Ve středu totiž oproti tomu Karel Janeček navrhl Senátu, aby za amnestii podal na prezidenta Klause žalobu pro velezradu.

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: Schwarzenberg  | prezidentské volby
3642 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Šéf zpravodajskí služby: Lidé z neziskových organizací, kteří převážejí na lodích migranty do Evropy, jsou nebezpeční fanaticiDávní papežové varují před moderní krizí Církve

ePortal.cz

Volejte řediteli?Každá demokracie má právo bránit sama sebe

Eurabia.cz

Liberálové jsou ve skutečnosti maskování bolševici toužící po teroru proti odlišným názorůmHrůzostrašné: 2/3 vražd páchají imigranti

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Minář? Stupidní hnus. Plastelína Zaorálek. Zase vyhrál Zeman. Tvrdý soud Karoliny StonjekovéFOTO Muslimové v obchoďáku. Okamura spustil peklo, vláda mu prý blokuje boj s islámem
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan