Kalousek a Schwarzenberg - drzost těchto zpupných šejdířů a šarlatánů už překročila hranici

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 22.1.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Může ještě někdo trpět diagnózou TOP09?

Po všem, co vyvádějí Kalousek, Schwarzenberg a Drábek to snad už ani není možné. Udělám jen letmou a neúplnou rekapitulaci patogeneze.

Pro mě byla tato jména vždy dostatečným varováním. Ale dovedu ještě pochopit, že i mnohé - ty naivnější - odpovědné občany podvedli legendami o rozpočtové odpovědnosti. Byla to legitimní volební léčka. Jenže brzy po volbách maska spadla. Zadlužení na jednoho občana (tzv. Kalouskova složenka) stouplo ze 121 na 156 tisíc korun! Zatím.

Horší ale je, že tito pokrytci kladou časované bomby, které ve státním rozpočtu budou vybuchovat ještě dlouho po jejich odchodu. O některých se níže zmíním. Hned však mohu upozornit na zrovna tikající nálož, která může už v letošním roce zcela destruovat státní rozpočet řádově o 100 miliard korun pozastavených dotací z fondů EU. Málo se ví, že většina schválených programů je stále proplácena z našich daní nebo na dluh státní kasy, i když je téměř jisté, že EU na ně prostě peníze nepošle. Připomeňme si, že opačným směrem posíláme cca 120 miliónů korun denně.

To všechno však Kalouskovi nebrání v tom, aby až se zběsilou urputností prosadil náš neodvolatelný závazek ve výši 350 miliard korun do fondu ESM, 38 miliard korun z devizových rezerv do MMF a už dříve záruky pro Irsko a Portugalsko ve výši 14,5 miliard korun. Připomeňme, že direktivy přebíral od Merkelové, jež má sama v této věci domácí trable s tamějším ústavním soudem, který ji na rozdíl od našeho devótního spěchu nechá ještě skoro dva další měsíce v nejistotě.

Ale pojďme od peněz ke způsobilosti politika Kalouska zastávat jednu z vrcholných státních funkcí. Všude na západě by nemohl jako ministr přežít své opakované vulgární vystupování. A po hysterickém nátlaku na policii, telefonátech vyšetřovateli a policejnímu prezidentovi, by musel skončit i jako politik, a to bez ohledu na obsah vyřčeného. Jak tomu bylo opravdu, můžeme usoudit z kejhání a la potrefená husa.

Normální strana všude v demokratickém světě by se takové zátěže sama zbavila. Jenže to by její předseda Schwarzenberg nesměl být stejný mravní mrzák. Zatímco Kalousek škodí hlavně dovnitř – nezapomeňme na 171 miliard korun církevních restitucí -, Schwarzenberg usilovně škodí České republice hlavně navenek. Podporuje neomylně všechno, co stojí proti našim národním zájmům. Docela jej charakterizují jeho přítelíčkové typu Thaçiho a Saakašviliho. Prostě vrána k vráně.

Dovedu pochopit, že tento senilní aristokrat mohl některým čecháčkům, kteří podléhají pozlátku „velkého světa“, připadat roztomile noblesní. Pod touto maskou trénovaného iluzionisty se však už mnohokrát projevila obdobná sprostota jako u Kalouska. Jen to u něj vyznívalo kosmopolitním snobům jaksi rozkošně. Koho nevarovaly červené ponožky, měl by si uvědomit, že jeho usínání při jednáních, dělá ostudu České republice.

Takové bonmoty, jakože spí, když se kecají blbosti, opravdu zabírají jen na domácí prosté duše. V zahraničí nepoznají, zda je opilý nebo fyzicky nezpůsobilý. Kdyby měl dostát vlastním slovům, musel by usnout vždy, když se chystá otevřít ústa. A představa spícího budoucího prezidenta je sice půvabná, ale dělá ze státnosti frašku. To má ostatně Schwarzenberg za cíl.

A dostáváme se k dalšímu výtečníkovi těch TOP-dryáčníků. Drábek nám všem už také pořádně pustil žilou. Proslulé jsou jeho softwarové zakázky, pohříchu problematické a předražené, které směřují „náhodou“ vždy ke sponzorům TOP09. Je to sice hanebné, ale zcela marginální proti jeho sabotáži na důchodový systém. Jde o rozvrat v rozsahu, proti němuž jsou i církevní restituce folklórní operetkou.

A nedosti na tom. Jeho nebetyčnou aroganci můžeme právě sledovat, když tento věrozvěst verbálních úspor navrhuje zvýšit měsíční odměny ústavních činitelů o desítky tisíc korun. Jako záminku si vzal rozhodnutí Ústavního soudu, který podle hesla „soudci sobě“ rozhodl soudcovskou nezávislost odměřovat penězi. Že by měla dostat přidáno „rozpočtově odpovědná“ exekutiva, z toho naprosto nevyplývalo. Leč Drábek nezůstal jen při tom. Současně nelenil a iniciativně nad to navýšil i složku náhrad; u prezidenta například o celých 33 tisíc korun měsíčně!

Za pozornost také stojí, že „nejúspornější“ ministři „nejúspornější“ strany obsadili první tři místa v žebříčku peněz, které vyplatili úředníkům svého ministerstva za první pololetí. „Vyhrál“ Kalousek, jenž rozdělil za půl roku 12,6 miliónů. Na druhém místě se umístil Schwarzenberg, který rozdal 10,2 miliónů. Třetí byl samozřejmě Drábek, jenž přilepšil svým podřízeným celkovou částkou přesaující 8,3 miliónů. A ejhle, i čtvrté místo patří „rozpočtově nejodpovědnější“ TOPce v osobě Hegera, který z peněz, jež ušetřil na sestřičkách a zdravotním personálu, přihrál 7,2 miliónů svým reformním kumpánům na ministerstvu nemocí.

Drzost těch zpupných šejdířů a šarlatánů už překročila hranici, za níž se arogance již nazývá blbostí. Chtějí skutečně vyprovokovat defenestraci? Opravdu bych chtěl na vlastní oči vidět exota, který by ještě uvažoval, že bude tu bandu loupežníků s krycím názvem TOP09 příště znovu volit.

Schwarzenberg má odpovědnost za Miroslava Kalouska a Nečasovu vládu

 

Klíčová slova: Schwarzenberg  | prezidentské volby
8084 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Šéf zpravodajskí služby: Lidé z neziskových organizací, kteří převážejí na lodích migranty do Evropy, jsou nebezpeční fanaticiDávní papežové varují před moderní krizí Církve

ePortal.cz

Volejte řediteli?Každá demokracie má právo bránit sama sebe

Eurabia.cz

Liberálové jsou ve skutečnosti maskování bolševici toužící po teroru proti odlišným názorůmHrůzostrašné: 2/3 vražd páchají imigranti

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Zánik NATO a drastický plán EU. Vondra u Moravce říkal takové věci, že se Metnar nestíhal bránit. A pak si přisadil generál PavelSnad ti liberálové, co nechtějí mít děti kvůli planetě, jednou vymřou. Konzervativec Schmarcz se pustil na tenký led
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan