Zemanův tým: Kalousek s Hávou a Bakalou řídí Schwarzenberga, v jehož rodině se to jenom hemží nacisty

Autor: odjinud | Publikováno: 20.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prohlášení ke slovům Karla Schwarzenberga.
 

Důrazně odmítáme dnešní slova Karla Schwarzenberga, kdy označil současného prezidenta ČR Václava Klause a prezidentského kandidáta Miloše Zemana za "jednu mocenskou skupinu" a jejich chování za "podvod na voličích."

Je to poměrně troufalý výrok od člověka, který je úzce spjat se současným ministrem financí Miroslavem Kalouskem, který je jeho místopředsedou v politické straně TOP 09, a který v podstatě celé jednání pana Schwarzenberga, za zády s podnikateli Bakalou a Hávou, řídí.

Stejně tak je až směšný jeho výrok o tom, že "je spojuje i nedávná amnestie." Byl to právě Miloš Zeman, který vyhlášenou amnestii ostře odsoudil mezi prvními. Na rozdíl od pana Schwarzenberga, který s amnestií na počátku souhlasil, a až poté, když viděl, jaká nevole se mezi občany zvedla a že by to mohlo ohrozit jeho prezidentskou kandidaturu, obrátil. Dokonce ve čtvrtek odešel z jednání Poslanecké sněmovny, kde měl svoji spoluúčast na amnestii jako první místopředseda vlády vysvětlovat.

Celé prohlášení Karla Schwarzenberga ZDE

Dovolujeme si upozornit pana Schwarzenberga a celý jeho marketingový tým, že žijeme v demokratické zemi, kde každý může svobodně vyjádřit svůj názor. To samé právo má i prezident České republiky. A pokud se Václav Klaus vyjádřil ke Schwarzenbergovu názoru na Benešovy dekrety (viz níže), zřejmě cítí, stejně jako jiní občané ČR, že smýšlení současného ministra zahraničí skutečně ohrožuje bezpečnost a suverenitu naší země.

Karel Schwarzenberg ve čtvrtek v prezidentském duelu České televize prohlásil, že "Benešovy dekrety už neplatí dvacet let, protože přijetí Listiny lidských práv a svobod přestala platnost Benešových dekretů, ovšem nebyla zrušena ex tung, tedy od roku 45, nýbrž od okamžiku, kdy tato ústavní listina byla přijata, ale oni jsou zrušený a co je zrušené nemůžu ještě jednou zrušit." Dále se pak vyjádřil k Edvardu Benešovi a jeho rozhodnutí: "Já jsem vždy říkal, a na tom trvám, že to, co jsme v roce 45 spáchali, by dneska bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv a asi by tehdejší vláda, včetně prezidenta Beneše, by se ocitla v Haagu, kdyby tehdá ještě existoval."

Domníváme se, že citovaná slova Karla Schwarzenberga jsou v tomto případě jasná a srozumitelná.

Ačkoli se již od pátku snaží odvést od těchto výroků pozornost a všelijak je upravovat a vysvětlovat, ze slov pronesených na veřejnosti, a navíc dohledatelných v televizním záznamu, se vyvinit nelze. Stejně tak je zvláštní reagovat až hysterickým způsobem na vyjádření prezidenta Klause a zároveň nechat bez povšimnutí hlasy z Rakouska a Německa, a obzvláště pak sudetských Němců, kteří výroky českého ministra zahraničí naopak velmi vítají.

Dnešní ostrá slova jsou typickou ukázkou odvedení pozornosti od vlastních problémů, kterými zcela jistě nejsou jen Benešovy dekrety.

Karel Schwarzenberg se v pátečním duelu na Primě například vyjádřil k nacistické minulosti otce jeho manželky. Zlehčujícím tónem a úsměvem řekl, že "někdo má problémy s tchyní, někdo s tchánem". Cíleně však zamlčel, že i jeho rodiče měli kolem sebe samé nacisty a že dokonce v rodovém sídle, kde pobývá jeho manželka Therese, dosud visí obrazy s hákovými kříži a hajlujícími lidmi

(viz. dnešní článek na freeglobe.cz :

Tak tohle už je moc. Na hradě Schwarzenbergovy manželky se hajluje! )

Vyzýváme proto občany České republiky, kterým není lhostejná budoucnost této země, aby se od výroků Karla Schwarzenberga, stejně jako prezident České republiky Václav Klaus, distancovali.

Volební výbor a volební tým prezidentské kampaně Miloše Zemana

 

3676 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan