Zemanův tým: Kalousek s Hávou a Bakalou řídí Schwarzenberga, v jehož rodině se to jenom hemží nacisty

Autor: odjinud | Publikováno: 20.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prohlášení ke slovům Karla Schwarzenberga.
 

Důrazně odmítáme dnešní slova Karla Schwarzenberga, kdy označil současného prezidenta ČR Václava Klause a prezidentského kandidáta Miloše Zemana za "jednu mocenskou skupinu" a jejich chování za "podvod na voličích."

Je to poměrně troufalý výrok od člověka, který je úzce spjat se současným ministrem financí Miroslavem Kalouskem, který je jeho místopředsedou v politické straně TOP 09, a který v podstatě celé jednání pana Schwarzenberga, za zády s podnikateli Bakalou a Hávou, řídí.

Stejně tak je až směšný jeho výrok o tom, že "je spojuje i nedávná amnestie." Byl to právě Miloš Zeman, který vyhlášenou amnestii ostře odsoudil mezi prvními. Na rozdíl od pana Schwarzenberga, který s amnestií na počátku souhlasil, a až poté, když viděl, jaká nevole se mezi občany zvedla a že by to mohlo ohrozit jeho prezidentskou kandidaturu, obrátil. Dokonce ve čtvrtek odešel z jednání Poslanecké sněmovny, kde měl svoji spoluúčast na amnestii jako první místopředseda vlády vysvětlovat.

Celé prohlášení Karla Schwarzenberga ZDE

Dovolujeme si upozornit pana Schwarzenberga a celý jeho marketingový tým, že žijeme v demokratické zemi, kde každý může svobodně vyjádřit svůj názor. To samé právo má i prezident České republiky. A pokud se Václav Klaus vyjádřil ke Schwarzenbergovu názoru na Benešovy dekrety (viz níže), zřejmě cítí, stejně jako jiní občané ČR, že smýšlení současného ministra zahraničí skutečně ohrožuje bezpečnost a suverenitu naší země.

Karel Schwarzenberg ve čtvrtek v prezidentském duelu České televize prohlásil, že "Benešovy dekrety už neplatí dvacet let, protože přijetí Listiny lidských práv a svobod přestala platnost Benešových dekretů, ovšem nebyla zrušena ex tung, tedy od roku 45, nýbrž od okamžiku, kdy tato ústavní listina byla přijata, ale oni jsou zrušený a co je zrušené nemůžu ještě jednou zrušit." Dále se pak vyjádřil k Edvardu Benešovi a jeho rozhodnutí: "Já jsem vždy říkal, a na tom trvám, že to, co jsme v roce 45 spáchali, by dneska bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv a asi by tehdejší vláda, včetně prezidenta Beneše, by se ocitla v Haagu, kdyby tehdá ještě existoval."

Domníváme se, že citovaná slova Karla Schwarzenberga jsou v tomto případě jasná a srozumitelná.

Ačkoli se již od pátku snaží odvést od těchto výroků pozornost a všelijak je upravovat a vysvětlovat, ze slov pronesených na veřejnosti, a navíc dohledatelných v televizním záznamu, se vyvinit nelze. Stejně tak je zvláštní reagovat až hysterickým způsobem na vyjádření prezidenta Klause a zároveň nechat bez povšimnutí hlasy z Rakouska a Německa, a obzvláště pak sudetských Němců, kteří výroky českého ministra zahraničí naopak velmi vítají.

Dnešní ostrá slova jsou typickou ukázkou odvedení pozornosti od vlastních problémů, kterými zcela jistě nejsou jen Benešovy dekrety.

Karel Schwarzenberg se v pátečním duelu na Primě například vyjádřil k nacistické minulosti otce jeho manželky. Zlehčujícím tónem a úsměvem řekl, že "někdo má problémy s tchyní, někdo s tchánem". Cíleně však zamlčel, že i jeho rodiče měli kolem sebe samé nacisty a že dokonce v rodovém sídle, kde pobývá jeho manželka Therese, dosud visí obrazy s hákovými kříži a hajlujícími lidmi

(viz. dnešní článek na freeglobe.cz :

Tak tohle už je moc. Na hradě Schwarzenbergovy manželky se hajluje! )

Vyzýváme proto občany České republiky, kterým není lhostejná budoucnost této země, aby se od výroků Karla Schwarzenberga, stejně jako prezident České republiky Václav Klaus, distancovali.

Volební výbor a volební tým prezidentské kampaně Miloše Zemana

 

3790 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co dál? Babiš byl u Zemana, pak šel před kameru a...Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhled
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan