Jasně a přehledně: PROČ NEVOLIT KARLA SCHWARZENBERGA ZA PREZIDENTA

Autor: Rajko Doleček | Publikováno: 19.1.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Příčin, proč nevolit pana Karla Schwarzenbergaza prezidenta, je hodně. Je divné, že si to veřejnost ještě dost neuvědomila aže panu Schwarzenbergovi není přece jen po tom všem poněkud trapné kandidovat na úřad prezidenta?!

Strana TOP 09, jejímž předsedou je pan Schwarzenberg, má (měla) ve vládě jako své ministry pány Drábka, Hegera a Kalouska, jednoznačně spojené s řadou postupů, které nepříjemně zasáhly osudy, životy a příjmy většiny průměrně majetných, nebohatých a obzvláště chudých občanů Česka. Vymlouvali se, že to bylo nezbytné, protože se stát i občané zadlužili o strašně mnoho miliard, protože utráceli víc, než by měli. Kdo ale tomu zadlužení skutečně pomohl za těch posledních 23 roků, když před rokem 1989 ty státní dluhy byly zcela zanedbatelné? Jak je možné, že se u nás za kratičkou dobu objevila řada miliardářů? Kdo vysvětlí obrovskou privatizační loupež majetku státu koncem století, odsun peněz z penzijních fondů, nárůst korupce?

S týmem pana Schwarzenberga je spjata řada antisociálních zákonů, postihujících bezmocné, nezaměstnané, tělesně postižené, důchodce, rodiny s dětmi, atd. Dále je s ním spjata důchodová reforma, které zatím skoro nikdo nevěří, plány na začátek likvidace našeho bezplatného školství. Proč postupně zaniká koncepcenašeho po světě velmi uznávaného zdravotnictví? (Autor přednášel na řadě univerzit v USA. Tamní kolegové věděli, že jsme málo placeni, ale záviděli nám naši preventivní medicínu i to, že pacient měl zajištěno léčení bezplatně, aniž by finančně zruinoval sebe nebo svou rodinu).

Je k nevíře, že část mladých lidí podporuje kandidaturu pana Schwarzenberga, jako by nechtěla vědět, že díky i jeho týmu budou muset platit, jejich rodiče a oni, za své školy, knihy a pomůcky, nemalé peníze. A donedávna to nemuseli. Prý se jim zajistí půjčky, které začnou splácet, až se osamostatní. Jako by nikdo neviděl, kolik mládeže je dnes bez práce. Peníze jim budou půjčovat banky, které z toho budou chtít mít zisk (bude to jedna preferovaná banka?) Učaroval pan Schwarzenberg části mládeže tím, že je žoviální, občas šarmantní šedivý pán, který si s nimi dá občas pivo, který nedělá dojem, že poučuje, jak to někdy děla pan Zeman?. Ti mladí, které jako by okouzlil, by se měli sami sebe otázat, zda si bude moci příjmově průměrná rodina dovolit posílat do vyšších škol dvě nebo i víc nadaných dětí? To práce týmu kolem pana Schwarzenberga dnes znemožní.

Češtinu pana Schwarzenberga lze asi odpustit, vysvětlují to léta života v zahraničí. Někdy je pan ministr žoviálně vtipný, pohotový. Své zájmy úspěšně prosazuje (např. restituce svého značně velikého majetku). Má to ale stačit na funkci prezidenta? Špatné je, že první dáma republiky, pokud se jí stane elegantní 72letá paní Thereza, rozená Hardeggová, nezná ani slovo česky (proto se asi v Čechách neukazuje) a že tchán potenciálního prezidenta, hrabě Johannes Hardegg z Ulrichskirchenu, byl prý významným nacistou a patřil mezi vedoucí kádry SA v Rakousku. Je pravda, že pan ministr neoficiálně prohlašoval, že němečtí obyvatele Sudet by se měli vrátit, dostat zpět své majetky, že mluvil o tom, že Benešovy dekrety vlastně už skončily? Toto by přece nesměl prohlašovat, třebas i neoficiálně.

Je dobře známé, jak dopadlo Schwarzenbergovo TOP 09 za posledních voleb do Senátu se svými nepočetnými hlasy. Jak mohou ti, co za peníze nebo z jiných příčin pomáhají „masírovat“ českou veřejnost, přesvědčovat lidi, aby volili pana Schwarzenberga? Hrají tu zřejmě prvořadou roli i zahraničím koupená media. Zesnulý český literát B. Čelovský nedávno napsal smutnou knížku „Konec českého tisku. Nezměnilo se nic k lepšímu? Je i nadále absolutní většina krajského tisku a několik hlavních deníků majetkem německých tiskařských koncernů? Ati koupení asi musejí poslouchat to, co šéfové chtějí?

Jsou ti, co tolik vyzdvihovali v mediích (někteří herci, spisovatelé, členové show businessu atd.) nutnost volby pana Schwarzenberga za prezidenta skutečně ta jediná česká kulturní i intelektuální elita, která jedině správně radí národu, anebo je to něco podobného, co se už přihodilo před časem, když dva herci dostali maximální publicitu se svou kolem voleb perfektně načasovanou žádostí „Přemluvte bábu…“.Tu „bábu“ sice přemluvili, ale dobré výsledky to nedalo.

Nebylo by špatné, kdyby proběhl nezávislý audit restitucí majetků pana Schwarzenberga i jiných prominentů. Jistě by hodně občanů mělo radost, kdyby proběhly dobře a kdyby se jim z plna srdce mohli omluvit za občas se objevující pochyby. Nějaká restituce církevních majetků by asi měla proběhnout, její rozsah by měl být doplněn hlubší analýzou, referendem. Restituce ano, ale aby byla „stravitelněji“, rozumněji a přesvědčivěji podána národu, který doznává stále víc restrikcí a utahování opasku a nerad slyší o výdajích miliard.

Pan Schwarzenberg by měl sdělit, proč byl proti zákonu o prokázání nabytí majetku, proti výběrovému řízení na členy rady ČNB a proč naopak podporoval možnost vlastnictví anonymních akcií.

Je nezbytné dodat, že málokdo zostudil tolik čest české diplomacie, jak to učinil ministr zahraničípan Karel Schwarzenberg, když 21. května 2008 uznal suverenitu pseudostátu Kosova, proti vůli veliké většiny našeho národa, bez schválení parlamentem, proti vůli jeho zahraničního výboru, proti vůli prezidenta Klause, proti rezoluci Rady bezpečnosti OSN čís.1244 z 10.června 1999, proti závěrům konference v Helsinkách z roku 1975 a bez přihlédnutí na kriminální činnost těch, kteří ten nový „stát“ reprezentují, vedou…

O KARLU SCHWARZENBERGOVI VÍCE ZDE

 

Ministr Schwarzenberg trapně pošlapal tradiční a ověřené česko-srbské bratrské vztahy a pomohl dle svých možností organizovat nový Mnichov, kde pro změnu místo Československa znásilnili Jugoslávii. I zde jako jeden z hlavních činitelů vystoupilo zase oficiální Německo (jako v 1938), mohutně podporované Spojenými státy a částí Evropské unie. Panu ministrovi bylo zřejmě jedno, že jsme nedodrželi smysl a obsah dvou významných mezinárodních dokumentů, že jsme se uvedli de facto jako poslušný vazalský stát. To neznamená, že jsme se měli zříci svých dnešních spojenců, přesto že udělali velmi závažné až tragické chyby v souvislosti s Kosovem, Jugoslávii. Šlo o to, zachovat si rovnou páteř a svou důstojnost, jak to udělalo například Slovensko, které zatím s většinou států světa Kosovo neuznalo a nikdo ho ze zrady neobžaloval. Otázka se v České republice přece měla prodiskutovat se svými občany, s parlamentem, prezidentem. Jak jen pan ministrmá odvahu kandidovat, aby se stal prezidentem České republiky, po této kosovské ostudě? Funkce prezidenta České republiky je přece velmi čestná, zodpovědná a nejen dekorativní funkce.

Pan ministr Schwarzenberg se zachoval jako proti srbské převtělení Rakousko-Uherska a kdyby žil v roce 1914 ve Vídni, velmi pravděpodobně by se svou známou vtipností posměšně provolával vídeňským nářečím to, co provolávali před přepadením Srbska vídeňské davy Serbienmuss sterbien, místo gramaticky správného a jeho srdci bohužel asi blízkého Serbienmuss sterbem, nebo li Srbsko musí zemřít.

Prof. Dr. Rajko Doleček, DrSc.

 

Klíčová slova: Srbsko  | Schwarzenberg  | Benešovy dekrety  | prezidentské volby
10331 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvýchPetříček a metoda Sorosova kukaččího vejceCo můžeme vědět o tzv. Sudetech a „sudetských“ Němcích?

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

Eurabia.cz

EU uznala, že s imigranty z Běloruska náleží jednat jako s vetřelciStudie: Antisemitizmus v Německu šíří islámské organizace

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

EU se ničí sama, Rusku stačí jen čekat a bohatnout. Diplomat Novotný rozebral, proč Ukrajina chce válkuNechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice
Aktuálně nejčtenější
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan