Schwarzenberg se v ČT přiznal, že si přál návrat sudetských Němců

Autor: RP | Publikováno: 18.1.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Čtvrteční debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a vicepremiéra Nečasovy vlády Karla Schwarzenberga přinesla zásadní sdělení všem občanům naší země, zvláště pak těm, kteří žijí v pohraničí.

Vedle tohoto bylo však šokující i něco jiného, totiž, že moderátor Václav Moravec toto knížecí přiznání naprosto přešel a netrval na důsledné a podrobné odpovědi.

Miloš Zeman se totiž předsedy TOP 09 Schwarzenberga zeptal, zda je pravda to, co se píše v jím autorizovaném životopise, který napsala redaktorka rakouského časopisu Barbara Toth, že kníže v 90. letech přemlouval prezidenta Havla k tomu, aby začal prosazovat návrat sudetských Němců, navrácení jejich majetku a znovunabytí státního občanství, reakce Karla Schwarzenberga potvrdila, že je to pravda.

Kníže se potom, co byl vyzván k odpovědi, nejdříve přihlouple usmíval, jako by ani nebyla řeč o výsostně důležitém tématu a začal v obecných rovinách hovořit o odsunu Němců z celkového pohledu, o tom, že nelze uplatňovat údajnou kolektivní vinu a že prezident Beneš by dnes za to stanul před soudem v Haagu – tedy, že je válečný zločinec on a nikoliv nacisté (!) a o tom, že prý Benešovy dekrety už dvacet let neplatí (!!).

Na nic takového se ale Zeman neptal. K přímé odpovědi zamumlal pouze něco ve smyslu, že to tehdy asi neřekl úplně tak, jak nyní zaznělo. A… a nic. Nic dalšího k tomu neřekl. Já nevím jak vy, ale mě kdyby někdo položil tak zásadní otázku, která by se nezakládala na pravdě, s veškerou možnou razancí bych ji vyvrátil a řekl bych, jak to tehdy bylo.

Ale nic takového kníže neudělal. Je to tedy přiznání: Ano, skutečně si přál (a pravděpodobně proto přeje i dnes) návrat sudetských Němců, návrat majetku a znovunabytí českého státního občanství a Havla k tomu v 90. letech přemlouval. Jiný závěr učinit nelze.

Pro občany naší země by z toho však měl plynout nad slunce jasnější závěr: Karel Schwarzenberg je naprosto nevolitelný kandidát a nesmí se stát prezidentem!

PREZIDENTSKÉ VOLBY:

Starý oplzlík a prostopášník Schwarzenberg převzal po smrti Havla úlohu největšího škůdce českého národa

Ostrý senátor: Vlastizrádce Schwarzenberg chce vymr*ávat s národem

Karel Schwarzenberg - zrádce zůstane zrádcem!

Proč nevolit Karla Schwarzenberga za prezidenta

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Německo  | Sudety  | prezidentské volby
8402 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan