Schwarzenberg se v ČT přiznal, že si přál návrat sudetských Němců

Autor: RP | Publikováno: 18.1.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Čtvrteční debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a vicepremiéra Nečasovy vlády Karla Schwarzenberga přinesla zásadní sdělení všem občanům naší země, zvláště pak těm, kteří žijí v pohraničí.

Vedle tohoto bylo však šokující i něco jiného, totiž, že moderátor Václav Moravec toto knížecí přiznání naprosto přešel a netrval na důsledné a podrobné odpovědi.

Miloš Zeman se totiž předsedy TOP 09 Schwarzenberga zeptal, zda je pravda to, co se píše v jím autorizovaném životopise, který napsala redaktorka rakouského časopisu Barbara Toth, že kníže v 90. letech přemlouval prezidenta Havla k tomu, aby začal prosazovat návrat sudetských Němců, navrácení jejich majetku a znovunabytí státního občanství, reakce Karla Schwarzenberga potvrdila, že je to pravda.

Kníže se potom, co byl vyzván k odpovědi, nejdříve přihlouple usmíval, jako by ani nebyla řeč o výsostně důležitém tématu a začal v obecných rovinách hovořit o odsunu Němců z celkového pohledu, o tom, že nelze uplatňovat údajnou kolektivní vinu a že prezident Beneš by dnes za to stanul před soudem v Haagu – tedy, že je válečný zločinec on a nikoliv nacisté (!) a o tom, že prý Benešovy dekrety už dvacet let neplatí (!!).

Na nic takového se ale Zeman neptal. K přímé odpovědi zamumlal pouze něco ve smyslu, že to tehdy asi neřekl úplně tak, jak nyní zaznělo. A… a nic. Nic dalšího k tomu neřekl. Já nevím jak vy, ale mě kdyby někdo položil tak zásadní otázku, která by se nezakládala na pravdě, s veškerou možnou razancí bych ji vyvrátil a řekl bych, jak to tehdy bylo.

Ale nic takového kníže neudělal. Je to tedy přiznání: Ano, skutečně si přál (a pravděpodobně proto přeje i dnes) návrat sudetských Němců, návrat majetku a znovunabytí českého státního občanství a Havla k tomu v 90. letech přemlouval. Jiný závěr učinit nelze.

Pro občany naší země by z toho však měl plynout nad slunce jasnější závěr: Karel Schwarzenberg je naprosto nevolitelný kandidát a nesmí se stát prezidentem!

PREZIDENTSKÉ VOLBY:

Starý oplzlík a prostopášník Schwarzenberg převzal po smrti Havla úlohu největšího škůdce českého národa

Ostrý senátor: Vlastizrádce Schwarzenberg chce vymr*ávat s národem

Karel Schwarzenberg - zrádce zůstane zrádcem!

Proč nevolit Karla Schwarzenberga za prezidenta

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Německo  | Sudety  | prezidentské volby
8291 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvila„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan