Schwarzenberg má odpovědnost za Miroslava Kalouska a Nečasovu vládu

Autor: Miloš Zeman | Publikováno: 13.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prohlášení Miloše Zemana, kandidáta na prezidenta, k výsledkům voleb

Dovolte mi, abych velmi poděkoval občanům, kteří mi dali svůj hlas a abych je poprosil, ať jdou volit i ve druhém kole. Jak je známo, ve druhém kole začíná všechno od nuly a hlasy z prvního kola se nepřenášejí. ...

Děkuji i svému týmu, protože bez jeho organizační podpory bych nemohl v prvním kole, byť těsně, zvítězit.

Blahopřeji panu Karlu Schwarzenbergovi k druhému místu. Vzhledem k tomu, že jsem sledoval jeho tiskovou konferenci, rád bych na ni reagoval, abychom oba měli rovné podmínky.

Pan Schwarzenberg řekl, že v posledních deseti až patnácti letech jsem byl mužem minulosti. Nuže, v posledních deseti letech zcela určitě ne, protože jsem byl mimo politiku. V předchozích pěti letech zde byla stabilní vláda založená na dohodě dvou nejsilnějších stran, která vyvedla tuto zemi z krize.

Chtěl bych ale s panem Schwarzenbergem souhlasit v jedné věci. A to, že jsem spojen s minulostí. Ano, je to pravda. A chtěl bych panu Schwarzenbergovi říci, že jeho pokládám za muže přítomnosti.

Muže, který jako ministr a dokonce ne jenom jako ministr, ale jako 1. místopředseda Nečasovy vlády, tedy druhý muž této vlády a jako poslanec hlasoval pro zvýšení daní na potraviny a léky.

Hlasoval pro důchodovou reformu. Hlasoval pro církevní restituce. Ano, pan Schwarzenberg je skutečně mužem přítomnosti. Řekl jsem již mnohokrát, a potvrzuje se to i dnes, že prezidentský souboj, podobně jako ve Francii, bude soubojem mezi kandidátem levice a kandidátem pravice.

Tedy mezi Hollandem a Sarkozym, chcete-li tuto analogii. A nikdo z nás se nemůže vyvinit ze své odpovědnosti, a to jak za minulost, tak za přítomnost. Saint-Exupéry kdysi napsal: “Každý má odpovědnost za svoji růži“. Pan Schwarzenberg má nepochybně odpovědnost za tuto Nečasovu vládu. A pan Schwarzenberg má odpovědnost za Miroslava Kalouska a doufám, že jsem byl první, kdo Miroslava Kalouska přirovnal k růži.

Miloš Zeman

 

 

Volte Karla, volte Kalouska a Drábka!

 

2383 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan