Schwarzenberg na Hrad, radují se Němci a Rakušané

Autor: odjinud | Publikováno: 15.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

 

"Outsider" Karel Schwarzenberg se svým postupem do druhého kola prezidentských voleb v Česku postaral o překvapení a má dobré šance na vítězství, soudí ve svém dnešním komentáři německý deník Süddeutsche Zeitung.
 
Totéž si myslí například i rakouský Wiener Zeitung, podle něhož se ministru zahraničí podařil "skvostný comeback".
 
Druhé kolo voleb, v němž se Schwarzenberg střetne s Milošem Zemanem, vidí německojazyčné listy jako plebiscit o dvou zcela odlišných pohledech na svět, jako měření levice s pravicí, ale také jako souboj šlechtice s provokatérem. 
 
A neboť hlavní deníky v ČR sice píšou "českojazyčně", ale jsou ve vlastnictví Němců, kteří nemohou Zemanovi zapomenout a odpustit například přirovnání sudetoněmeckého aktivisty a pak europoslance Posselta k "Hitlerovi po výkrmné dietě", tak je politická linie těchto redakcí celkem předvídatelná.  
 
K údajné redakční svobodě v ČR stačí jen připomenout osud redaktorů MfD, kteří nesouhlasili s Německem tlačenou lisabonskou smlouvou.  
 
A co nás zřejmě mimo jiné čeká po zvolení tzv. Karla na Pražský hrad? Mluvčí Sudetoněmeckého landsmanšaftu Posselt například ostře zkritizoval Českou republiku za to, že ještě nezrušila dekrety prezidenta Edvarda Beneše a zákon z roku 1946, kterým se promíjely násilnosti spáchané na sudetských Němcích během jejich vysídlování po 2. světové válce.
 
„V žádném případě nebudeme akceptovat rasistické dekrety, které představují bezpráví. Nepolevíme v tlaku, dokud nebudou zrušeny,“ prohlásil Posselt na sněmu Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Podle něj oba právní dokumenty patří „na smetiště dějin“. Possselt dále požadoval přijetí mezinárodně platného zákona, který by zakazoval vyhánění. Zákon by měl být vynutitelný pod hrozbou přísných trestů a sankcí.
 
Požadavky Sudetoněmeckého landsmanšaftu plně podpořili i bavorští politici. Přetrvávající existenci a platnost Benešových dekretů označili za „otevřenou otázku“ v česko-bavorských vztazích. Tyto otevřené otázky prý nelze nechat s tím, že je vyřeší sám čas, protože mají zásadní význam. Týkají se nejen postižených, ale v zásadě všech lidí dobré vůle, tvrdí Němci.
 
http://www.tydenikobcanskepravo.cz/2013/01/schwarzenberg-na-hrad-raduji-se-nemci.html
 

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Německo  | nacismus
4102 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Bez ohledu na to, co se děje mezi Spojenými státy a Čínou, svět nebude unipolární - ani při americké, ani při čínské nadvláděPřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan