Levicový senátor: Pane Dienstbiere, Vašeho tátu bych volil, ale Vás...

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 10.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Levicový senátor Severočechů.cz Jaroslav Doubrava podporuje v kandidatuře na Hrad Miloše Zemana a míní, že hájí zájmy českých občanů. Levicoví voliči by proto měli podpořit právě Zemana, nikoli Jiřího Dienstbiera mladšího.

Doubrava míní, že Miloš Zeman je státník, který má velké politické zkušenosti. Je sečtělý, vzdělaný a znalý mnoha jazyků. Že má nad svými protikandidáty navrch, podle Doubravy Zeman jasně prokazuje ve veřejných debatách, v nichž exceluje. Má jasné názory a neslibuje nerealizovatelné modré z nebe a jeho program je realistický.

Zeman je Čech, který má pevné kořeny v naší zemi

„Líbí se mi, že i Miloš Zeman je takový lidový. Ačkoli je nepochybně vzdělanec, dokáže mluvit jazykem, kterému lidé rozumí, a nevyvyšuje se nad ně. Nikdy se v politice nenapakoval a nežije v žádném luxusu. Na nic si nehraje. S lidmi si dá klidně pivo. Není nafrněný. Je to prostě náš Miloš, kterého známe. Je to Čech, který má pevné kořeny v naší zemi a je oddaný svému národu. Na druhou stranu je to jediný z kandidátů, kterého lze označit za státníka s mezinárodním rozhledem. Je to osobnost,“ řekl ParlamentnímListům.cz Doubrava.

Doubravovi se také líbí, že Zeman dokáže jít proti proudu. Nebojí se mluvit otevřeně o romské otázce, kritizovat nelidskost islámu, zkritizovat zelené fanatiky a hájit jadernou energetiku, která zajistí naší energetickou bezpečnost a soběstačnost.

Zeman není patolízal

Senátor také míní, že by Zeman dokázal hájit národní zájmy. Podle Doubravy by na rozdíl od Karla Schwarzenberga nepoklonkoval sudetským Němcům a Berlínu a nepřejímal by vše nekriticky z Bruselu jako písmo svaté. Berlín pro něj není modlou. Stejně tak by nebyl patolízalem Američanů a dokázal by budovat dobré vztahy se státy, které mohou být perspektivní pro obchodní spolupráci. „Líbí se mi, že neuznává teroristický drogový stát Kosovo, kteří Američané ukradli Srbům, stejně jako nám Němci ukradli Sudety,“ dodal senátor.

„I když je Miloš Zeman levicový kandidát, je podle mě svým způsobem nadstranický a dokázal by se chovat fér k politikům a občanům z celého politického spektra a slušně s nimi komunikovat. Je o něm známo, že když něco řekne, tak to platí a drží slovo. To v dnešní době vůbec není málo. Také nebyl nekritickým fanouškem Václava Havla a skupiny havlistů,“ zdůrazňuje senátor.

 

Dienstbier je nezkušený. Ať se rozhodne, zda je Američan, nebo Čech

To další levicový kandidát Jiří Dienstbier ml. podle něho vůbec nedosahuje kvalit prezidenta republiky a kvalit svého otce.

„Je v politice v podstatě nováček a ještě toho moc nedokázal a neprokázal, že má na to být prezidentem. Kdyby kandidoval jeho otec, tak bych na Hrad podpořil Jiřího Dienstbiera staršího, ale mladý má ještě čas, aby nabíral životní zkušenosti, které jsou pro takovou funkci nezbytné. Já jsem se také vyhranil proti Švejnarovi a vytýkal jsem mu jeho dvojí občanství a u Dienstbiera to vidím stejně. Jeho dvojí občanství mi vadí. Nevěděli bychom pak, zda je loajální k naší zemi, nebo té druhé zemi. Má se rozhodnout, zda je Čech, nebo Američan,“ upozorňuje senátor.

Být levicový přece neznamená být protinárodní

Senátorovi Doubravovi se také nelíbí, že Dienstbier nehájí vlastenectví, národní zájmy a národní suverenitu.

„Nekriticky přijímá všechno, co přichází z Evropské unie. Prezident státu by měl ale hájit národní zájmy. Být levicový přece neznamená být protinárodní. Navíc současná opatření Evropské unie často nahrávají velkým nadnárodním firmám a bankám. Fond ESM, který Dienstbier i ČSSD podporují, má ožebračit české občany podobně jako bankovní unie má vysát peníze od českých střadatelů do nadnárodních bank. A Dienstbier proti tomu neprotestuje. Trošku mi přijde, že z EU se teď trochu stává Jánošík naruby: občané chudších států, plaťte bankéře z bohatých států. Prezident by měl hájit i to, aby čeští občané nemuseli platit za chyby někoho jiného. Jak může Jiří Dienstbier říkat, že je levicový, když na tato opatření doplatí obyčejní střadatelé?“ zdůrazňuje senátor.

Nakonec Doubrava připomíná, že sama ČSSD nemá jasno a nepodporuje Dienstbiera jednomyslně. „Sama ČSSD nemá jasno a pozice Miloše Zemana tam je silná. Řada sociálních demokratů veřejně říká, že podpoří Dienstbiera, protože tak rozhodlo vedení strany, ale bez vnitrostranického referenda. Soukromě vám ale řeknou, že to stejně hodí Milošovi,“ smál se Doubrava.

www.parlamentnilisty.cz

K TÉMATU:

Deset důvodů, proč se přisluhovač cizích nadnárodních korporací Jiří Dienstbier nesmí stát prezidentem

Proč nebudu volit Jiřího Dienstbiera v prezidentských volbách. Pomáhá těm nejhorším kmotrům v ČSSD ke křeslům v politice

Další významný člen ČSSD opouští stranu. Znechutili ho kvůli tomu, že nominovali Dienstbiera, a ne Zemana

VIDEO Miloš Zeman jako nejlepší řečník. Sál bouřil smíchy při jeho rýpnutí do Fischera

Přehledně: Proč by měl být prezidentem Miloš Zeman. Rathův kamarád Dienstbier schvaluje „vytunelování“ Česka

Klíčová slova: národní zájem  | Zeman  | prezidentské volby  | Dienstbier
2087 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníkuTahle směska okoukaných vykopávek a beznadějných eurohujerů chce, abyste je volili...

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zastřelí se Jiří Drahoš? Profesor a Zemanův soupeř šokoval jako nikdyTo mě trápí, lomil v ČT rukama předseda ODS Fiala. Jde o konflikt Babiše, Zemana a Petříčka
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan