Levicový senátor: Pane Dienstbiere, Vašeho tátu bych volil, ale Vás...

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 10.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Levicový senátor Severočechů.cz Jaroslav Doubrava podporuje v kandidatuře na Hrad Miloše Zemana a míní, že hájí zájmy českých občanů. Levicoví voliči by proto měli podpořit právě Zemana, nikoli Jiřího Dienstbiera mladšího.

Doubrava míní, že Miloš Zeman je státník, který má velké politické zkušenosti. Je sečtělý, vzdělaný a znalý mnoha jazyků. Že má nad svými protikandidáty navrch, podle Doubravy Zeman jasně prokazuje ve veřejných debatách, v nichž exceluje. Má jasné názory a neslibuje nerealizovatelné modré z nebe a jeho program je realistický.

Zeman je Čech, který má pevné kořeny v naší zemi

„Líbí se mi, že i Miloš Zeman je takový lidový. Ačkoli je nepochybně vzdělanec, dokáže mluvit jazykem, kterému lidé rozumí, a nevyvyšuje se nad ně. Nikdy se v politice nenapakoval a nežije v žádném luxusu. Na nic si nehraje. S lidmi si dá klidně pivo. Není nafrněný. Je to prostě náš Miloš, kterého známe. Je to Čech, který má pevné kořeny v naší zemi a je oddaný svému národu. Na druhou stranu je to jediný z kandidátů, kterého lze označit za státníka s mezinárodním rozhledem. Je to osobnost,“ řekl ParlamentnímListům.cz Doubrava.

Doubravovi se také líbí, že Zeman dokáže jít proti proudu. Nebojí se mluvit otevřeně o romské otázce, kritizovat nelidskost islámu, zkritizovat zelené fanatiky a hájit jadernou energetiku, která zajistí naší energetickou bezpečnost a soběstačnost.

Zeman není patolízal

Senátor také míní, že by Zeman dokázal hájit národní zájmy. Podle Doubravy by na rozdíl od Karla Schwarzenberga nepoklonkoval sudetským Němcům a Berlínu a nepřejímal by vše nekriticky z Bruselu jako písmo svaté. Berlín pro něj není modlou. Stejně tak by nebyl patolízalem Američanů a dokázal by budovat dobré vztahy se státy, které mohou být perspektivní pro obchodní spolupráci. „Líbí se mi, že neuznává teroristický drogový stát Kosovo, kteří Američané ukradli Srbům, stejně jako nám Němci ukradli Sudety,“ dodal senátor.

„I když je Miloš Zeman levicový kandidát, je podle mě svým způsobem nadstranický a dokázal by se chovat fér k politikům a občanům z celého politického spektra a slušně s nimi komunikovat. Je o něm známo, že když něco řekne, tak to platí a drží slovo. To v dnešní době vůbec není málo. Také nebyl nekritickým fanouškem Václava Havla a skupiny havlistů,“ zdůrazňuje senátor.

 

Dienstbier je nezkušený. Ať se rozhodne, zda je Američan, nebo Čech

To další levicový kandidát Jiří Dienstbier ml. podle něho vůbec nedosahuje kvalit prezidenta republiky a kvalit svého otce.

„Je v politice v podstatě nováček a ještě toho moc nedokázal a neprokázal, že má na to být prezidentem. Kdyby kandidoval jeho otec, tak bych na Hrad podpořil Jiřího Dienstbiera staršího, ale mladý má ještě čas, aby nabíral životní zkušenosti, které jsou pro takovou funkci nezbytné. Já jsem se také vyhranil proti Švejnarovi a vytýkal jsem mu jeho dvojí občanství a u Dienstbiera to vidím stejně. Jeho dvojí občanství mi vadí. Nevěděli bychom pak, zda je loajální k naší zemi, nebo té druhé zemi. Má se rozhodnout, zda je Čech, nebo Američan,“ upozorňuje senátor.

Být levicový přece neznamená být protinárodní

Senátorovi Doubravovi se také nelíbí, že Dienstbier nehájí vlastenectví, národní zájmy a národní suverenitu.

„Nekriticky přijímá všechno, co přichází z Evropské unie. Prezident státu by měl ale hájit národní zájmy. Být levicový přece neznamená být protinárodní. Navíc současná opatření Evropské unie často nahrávají velkým nadnárodním firmám a bankám. Fond ESM, který Dienstbier i ČSSD podporují, má ožebračit české občany podobně jako bankovní unie má vysát peníze od českých střadatelů do nadnárodních bank. A Dienstbier proti tomu neprotestuje. Trošku mi přijde, že z EU se teď trochu stává Jánošík naruby: občané chudších států, plaťte bankéře z bohatých států. Prezident by měl hájit i to, aby čeští občané nemuseli platit za chyby někoho jiného. Jak může Jiří Dienstbier říkat, že je levicový, když na tato opatření doplatí obyčejní střadatelé?“ zdůrazňuje senátor.

Nakonec Doubrava připomíná, že sama ČSSD nemá jasno a nepodporuje Dienstbiera jednomyslně. „Sama ČSSD nemá jasno a pozice Miloše Zemana tam je silná. Řada sociálních demokratů veřejně říká, že podpoří Dienstbiera, protože tak rozhodlo vedení strany, ale bez vnitrostranického referenda. Soukromě vám ale řeknou, že to stejně hodí Milošovi,“ smál se Doubrava.

www.parlamentnilisty.cz

K TÉMATU:

Deset důvodů, proč se přisluhovač cizích nadnárodních korporací Jiří Dienstbier nesmí stát prezidentem

Proč nebudu volit Jiřího Dienstbiera v prezidentských volbách. Pomáhá těm nejhorším kmotrům v ČSSD ke křeslům v politice

Další významný člen ČSSD opouští stranu. Znechutili ho kvůli tomu, že nominovali Dienstbiera, a ne Zemana

VIDEO Miloš Zeman jako nejlepší řečník. Sál bouřil smíchy při jeho rýpnutí do Fischera

Přehledně: Proč by měl být prezidentem Miloš Zeman. Rathův kamarád Dienstbier schvaluje „vytunelování“ Česka

Klíčová slova: národní zájem  | Zeman  | prezidentské volby  | Dienstbier
2192 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Myslet si, že lze omezit terorismus v Evropě omezením nábojů v zásobníku pro bezúhonné lidi, může jen šílenecKdysik bylo BBC a Svobodna Evropa, dneska su blogy a fejkoweby

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Muslimové terorizují Anglií, protože po nich chtějí, aby se integrovali. Až Anglie konvertuje na islám teror ustane Socialisté usilovně pracují na odstranění Salviniho a obnovení přílivu masy afrických uprchlíku do Itálie a Evropy

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o ŠmarduVáclav Klaus: Greta Thunbergová je oběť a chudák. Klimatická krize? Jen propaganda
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan