Ústavní stížnost proti církevním restitucím. Zde si ji můžete přečíst

Autor: odjinud | Publikováno: 8.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

 

Návrh na zrušení zákona o tzv. církevních restitucích

Ústavní soud, Brno, 4. ledna 2013, TZ 2/13
  
Ústavní soud přijal dne 31. 12. 2012 ústavní stížnost a návrh na zrušení zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi a o změně některých zákonů (zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi) a návrh na zrušení části zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů.
 
Ústavní stížnost a návrhy podaly společně 4. skupiny navrhovatelů/stěžovatelů:
1) Věci veřejné;
2) poslanecký klub politické strany Věci veřejné;
3) poslanci Parlamentu České republiky;
4) senátor Parlamentu České republiky.
 
Soudcem zpravodajem byla podle rozvrhu práce Ústavního soudu ustanovena JUDr. Vlasta Formánková a ústavní stížnost spojená s návrhem na zrušení shora uvedených právních předpisů nebo jejich části byla registrována pod sp. zn. Pl. ÚS 31/12.
 
Plné znění původního elektronického podání s vyznačením data doručení je dostupné zde [PDF, 3,37 MB].
Plné znění podání doručeného v písemné podobě dne 3. ledna 2013 je dostupné zde [PDF, 3,19 MB].
 
 

Projev poslance VV Otto Chaloupky k ústavní stížnosti

 
07. 01. 2013
 

Je potřeba nahlas a výrazně doplnit, že Věci Veřejné nejsou proti vrácení majetku církvím, které ukradla komunistická diktatura! V době, kdy se omezují rozpočtové výdaje na nezbytné potřeby státu za meze únosnosti, kdy nejsou peníze na platy lékařů, učitelů, policistů a dalších, pro funkci státu nezbytných profesí, ale najednou rozhodla vládní koalice ne vyrovnat se s církvemi, ale šmahem církvím darovat obrovské finanční prostředky. 


Již po druhé se nyní obracíme na Ústavní soud s ústavní stížností s návrhem na zrušení části Zákona o ústavním soudu a Zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Důrazně poukazujeme na to, že díky Zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi, je: 

1. církvím vracen majetek podle netransparentních parametrů
2. stanovená finanční náhrada je diskriminační vůči ostatním restituentům 
3. je porušována Listina základních práv a svobod občanů ČR
4. zákon prolamuje ve svých paragrafech hranici 25.února 1948 
5. zákon prolamuje Benešovy dekrety

Výsledkem této skvělé práce pana Kalouska a pana Nečase pak bude vyvádění předaného majetku do soukromých rukou a další zadlužování občanů České republiky. Úplným výsměchem občanům České republiky je pak způsob schválení tohoto zákona v Poslanecké sněmovně. Je zcela nepřípustné, aby jakýkoliv zákon, a to zvláště tak zásadní zákon jakým je zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi, byl hlasován ve chvíli vyhlášení pauzy na jednání poslaneckého klubu. V právním státě je naprosto neakceptovatelné, aby se poslancům, voleným občany, nedostalo jejich zákonných práv. 

Od okamžiku, kdy jsme zveřejnili podání Ústavní stížnosti jsou Věci veřejné atakovány koalicí i opozicí. Koalice nám vytýká někdejší souhlas s církevními restitucemi obsažený v koaliční smlouvě.  Opoziční ČSSD zase populismus a snahu  se zviditelnit za každou cenu. Koalici proto vzkazujeme, přestaňte ohýbat právo a začněte jednat o skutečně spravedlivém vyrovnání s církvemi. ODS, TOP09 a skupina nazařazených protlačila scválení tohoto podvodu díky stovce poslanců, které - podle mého názoru – je možno zařadit do tří skupin:

1. ekonomicky zainteresované – ti kteří zvedli svou ruku za nějakou odměnu nebo její příslib
2. vystrašení – ti kteří sice vědí, že jde o lumpárnu, ale neměli odvahu se vzepřít rozkazu svých šefů
3. a nakonec ti (v uvozovkách) jednoduší – ti kteří nemají ani potuchy o tom jaký velký podvod na občany schválili.

Šefům ČSSD  pak vzkazujeme: Dvacet let jste měli možnost něco udělat, ale zůstalo jen u řečí. Po schválení tohoto zákona opět jen populisticky mluvíte, ale skutek utek. Skoro si můžu myslet, že Vám tento zákon nevadí.

Přestaňte jen mluvit a začněte konečně dělat něco užitečného pro lidi!   

2230 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Jak to ta Jourová jen myslela? Že prej ty příspěvky co by se nejspíš mazaly, jsou stejně vytvářeny buď robotama, nebo rusákama...Toto je Saudská Arábie nebo Paříž? Ne, podívejte se na muslimy na Staroměstském náměstí...

ePortal.cz

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!Ayn Randová aneb individualismus na vzestupu

Eurabia.cz

Maďarsko na lavici obžalovaných před neomarxistickou inkvizici v BruseluCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal

FreeGlobe.cz

Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)V Británii platí zvláštní práva pro Židy! Uhodnete, kdo je v roli podčlověka?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Máte rádi Pink Floyd? Tak čtěte. Rocková legenda ostře promluvila k dění ve VenezueleLetí Petříček do USA zbytečně? Babiš a Trump už jsou dojednaní. A Zeman...
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan