Přehledně: Proč by měl být prezidentem Miloš Zeman. Rathův kamarád Dienstbier schvaluje „vytunelování“ Česka

Autor: Ladislav Havlíček | Publikováno: 8.1.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Historicky první přímá volba prezidenta České republiky, tedy její první kolo, nás čeká už za pár dní. Mnoho lidí stále váhá, komu dát svůj hlas. Někteří jsou také už rozhodnutí, ovšem ne na základě svého samostatného přemýšlení, ale protože nevědomě podlehli manipulacím a masáži velkých médií, často nepřátelských vůči levici.

Příkladem toho je Mladá fronta Dnes, která se opakovaně snažila zdiskreditovat Miloše Zemana, a přestože následně vyšlo najevo, že si veškerá svá obvinění vymyslela, nikoho to už nezajímalo a škody byly napáchány. Stála za tím politická objednávka, respektive zájmy majitele MFD, německé firmy, která hledí na své miliardové zisky a osud obyčejných českých lidí – dělníků, seniorů, nízkopříjmových skupin obyvatel – jsou jí naprosto ukradené. Nebo je snad náhoda, že se jedny a tytéž noviny snažily pošpinit zkušeného a prověřeného politika Zemana a zároveň poskytly kariéristovi bez názoru Fischerovi slevu na inzerci 92,8 procenta?

Největší česká levicová strana, která o sobě říká, že hájí zájmy obyčejných a chudých lidí, ČSSD, se nám snaží namluvit, že bychom měli volit Jiřího Dienstbiera, chceme-li skutečně levicového prezidenta. Ten je však, přesně jako většina jeho domovské strany, zosobněním posluhovačství nadnárodnímu velkokapitálu (toho, který zavinil krizi a který z nás dennodenně chce sedřít kůži), a na běžné lidi ve skutečnosti z vysoka kašle (VÍCE ZDE).

Dienstbier podporuje fond ESM, tedy že Česká republika zaplatí Bruselu 350 miliard korun a ty pak půjdou na pomoc Řecku a z Řecka rovnou německým bankám, které Řecku dlouhodobě půjčovaly v minulosti se napakovaly na velkých úrocích. Chudí čeští občané tak budou dotovat bohaté německé bankéře. To je zřejmě program eurohujera za každou cenu Jiřího Dienstbiera.

Bankovní unii Dienstbier také podporuje. Ta znamená, že by se měl vytvořit ještě další fond a čeští střadatelé by ručili za nezodpovědné Španěly, Italy, Francouze a Řeky. Navíc tak zahraniční matky své české dceřiné banky (Erste bank-Česká spořitelna, KBC-ČSOB, Societé Genéralé – Komerční banka) budou moci přeměnit ve své pobočky a vysát kapitál českých střadatelů z ČS, ČSOB či KB. Člověk si tak trochu říká, že není náhodou, že Dienstbier byl Rathovým přítelem. Bankovní unie a ESM je jeden velký eurotunel (jak ESM nazval ekonom Pavel Kohout) a Jánošík naruby: chudí čeští občané budou sanovat bohaté zahraniční velkokapitalisty, především z Německa. Vyhraje-li Jiří Dienstbier, připravte si peněženky na to, že budete platit do Bruselu.

Co Jiří Dienstbier kdy dokázal? Pouze to, že je synem slavného otce. Jinak ho vždy všude dosadili. I na kandidátky ČSSD.

Hlava státu by měla národ pokud možno sjednocovat. I pokud bychom hleděli jen na toto kritérium, máme jen jedinou možnost, čí kandidátku vhodit do urny: tu se jménem MILOŠ ZEMAN. Proč? Neexistuje jiný politik (natož kandidující na prezidenta), kterého by si kromě právě Miloše Zemana vážili i občané nelevicového přesvědčení. Zeman je svými zkušenostmi, poctivostí, vzděláním, schopnostmi, ale i trefnými bonmoty a rétorikou jediný kandidát, jehož zvolením získáme prezidenta, kterého si bude vážit největší procento všech obyvatel naší země.

Má srozumitelné a po léta konzistentní názory, víme, co od něho můžeme čekat a zároveň i víme, co by nikdy neudělal. Zeman je férový chlap, jehož vláda byla tou poslední v moderní historii České republiky, které fungovala spolehlivě a pracovala především pro občany, nikoli pro sebe, jak jsme dnes bohužel zvyklí.

V oné nabídce devíti uchazečů o nejvyšší ústavní funkci v zemi je mnoho politiků, exhibicionistů i kariéristů, ale státník je tam jeden. Precizně to nedávno zformuloval profesor Valtr Komárek:

„Nekompetentní omezenci a flákači, kteří dnes celý řídící okruh deformují, musí z kola ven. Takový je i imperativ doby pro nového prezidenta. Dané historické tažení může inspirovat neústupně i drsně prorážet jen mimořádně nadaný státník. Člověk vytrénovaný celou řadou let jak v domácí, tak v zahraniční vysoké politice a s vlastním hlubokým ekonomickým myšlením i praktickými zkušenostmi. Člověk, který bude obecně důvěryhodný tak, aby mohl do tohoto existenčního zápasu českého národa strhnout celou veřejnost a vrátit lidem naději v budoucnost. Podle mého názoru jeho jméno je tak přímo dáno. Je to Miloš Zeman. Ale jak již řečeno, nejde o jméno, nýbrž o schopnosti a zkušenosti, které skrývá. Je to historická šance, kterou by náš národ neměl propást. Ani ČSSD by si neměla zavírat dveře před budoucností. Jde o to, aby prokázala své státnické myšlení, možná jde o ni více, než o Miloše Zemana, který nesporně bude spolehlivým levicovým, ovšem i celonárodním kandidátem.“

Čtěte také:

Deset důvodů, proč se přisluhovač cizích nadnárodních korporací Jiří Dienstbier nesmí stát prezidentem

Zeman na prezidentské debatě utřel Dienstbiera: Nemá vlastní myšlenky

Politik ČSSD řekl, co se stane, když ze strany vyhodí všechny příznivce Miloše Zemana

Takto Zeman ještě nemluvil: O chybách Havla, Romech, islámu, přebujelé EU, zelených fanaticích a budoucnosti Klause

Drsná hádka v ČSSD kvůli Zemanovi. Takhle to schytal Zaorálek

Klíčová slova: EU  | vlastenectví  | národní zájem  | Zeman  | Dienstbier
4705 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvila„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan