Další významný člen ČSSD opouští stranu. Znechutili ho kvůli tomu, že nominovali Dienstbiera, a ne Zemana

Autor: Redakce | Publikováno: 7.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Někdejší ministr vnitra a poslanec ČSSD Martin Pecina dnes oznámil, že se rozhodl po třinácti letech opustit řady sociální demokracie. Definitivně ho k tomu přesvědčilo chování současného vedení strany v čele se Sobotkou a Zaorálkem, které se ze strachu před pomstou opět mstí Miloši Zemanovi a na protest proto postavili do volby vlastního kandidáta.

Je evidentní, že většina významných i řadových členů ČSSD stojí za Zemanem a také ho bude volit.  Bylo by proto daleko přínosnější, kdyby místo výzev k odchodu podporovatelům Zemana z ČSSD vystoupili ti, kteří ho odmítají.

Pecina to ve svém dopise, který zveřejnily ParlamentníListy.cz zdůvodňuje takto:

„Letos se ale stalo něco, co považuji za velmi závažné nejen pro sociální demokracii ale pro celou levici a nakonec i pro celou naši zemi. Levice nepostavila do prezidentské volby společného kandidáta. Sociální demokracie nenašla tolik síly, aby delegovala do této funkce svého bývalého předsedu Miloše Zemana. Přitom právě on jako jediný zástupce levicových myšlenek má šanci v této volbě uspět. Když se ozvaly zevnitř strany hlasy k jeho podpoře, byly nemilosrdně umlčeny. Ti z nás, kteří Miloše Zemana osobně podporují, byli dokonce vyzváni k opuštění strany.

Rozpolcený přístup vedení ČSSD k prezidentské volbě je tím důvodem proč dnes vystupuji ze sociální demokracie. Nemám dnes žádné politické ambice. Chci tímto krokem upozornit na to, že ČSSD opakuje svou chybu z roku 2003. Chci tímto krokem vyburcovat všechny členy a příznivce sociální demokracie. Prosím udělejme vše pro to, aby na pražském hradě byl po dalších pět let člověk, který svými životními postoji prokázal, že je skutečným sociálním demokratem. Podpořte Miloše Zemana v první, ale zejména pak v druhém kole prezidentské volby. Půjde o každý hlas.“

KAM DÁL:

Proč se Miloš Zeman musí stát prezidentem. Jde o holou existenci českého národa

Deset důvodů, proč se přisluhovač cizích nadnárodních korporací Jiří Dienstbier nesmí stát prezidentem

Zeman na prezidentské debatě utřel Dienstbiera: Nemá vlastní myšlenky

Zeman zkritizoval Evropskou unii a odhalil šokující informaci o Dienstbierovi

VIDEO Miloš Zeman jako nejlepší řečník. Sál bouřil smíchy při jeho rýpnutí do Fischera

Utrpení pravičákovo aneb proč to možná hodím Miloši Zemanovi

Takto Zeman ještě nemluvil: O chybách Havla, Romech, islámu, přebujelé EU, zelených fanaticích a budoucnosti Klause

Klíčová slova: Zeman  | prezidentské volby  | Dienstbier
1814 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan