Na Fischera to prasklo: Placení fanoušci za osm set a manipulace s mikrofony

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 7.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

REPORTÁŽ Reportér ParlamentníchListů.cz pro vás zjišťoval, jak vypadalo zákulisí prezidentského duelu Miloše Zemana a Jana Fischera a co se před natáčením i během něho odehrávalo. Čtěte, co jste na obrazovkách nemohli vidět.

Do začátku natáčení prezidentské debaty zbývala ještě víc než hodina a před RockOperou v pražských Holešovicích postávaly velké hloučky příznivců obou kandidátů. Jednoznačně však vyčnívali „Zemanovci“, kteří svoji příslušnost dávali hlasitě najevo.

Svým způsobem to připomínalo americkou předvolební kampaň. Zemanovy příznivci všech věkových kategorií měli nasazené bílé kšiltovky, nad hlavami vlaječky a jiní v rukou velké transparenty. Vše s heslem „Miloš Zeman na Hrad“.

„Fischer se bojí,“ křičeli na jeho manželku

Ti také „náležitě“ přivítali přicházející manželku Jana Fischera, kterou na místo přivezlo taxi. „Fischer se bojí, Fischer se bojí…“ skandovali opakovaně na procházející Danu Fischerovou. Ta jen bez reakce v obličeji prošla kolem.

Fanoušci Jana Fischera se nijak výrazně před zahájením natáčení neprojevovali. Spíše mezi nimi bylo možné zpozorovat drobný zmatek, který se snažilo řešit několik koordinátorů. Stejně tak, jak bylo i patrné ze samotného vysílání debaty, byli během natáčení pořadu značně aktivnější zastánci Zemana, kteří často na různé podněty spontánně reagovali. Ať už to byly narážky na KSČ či na červené ponožky Fischerova syna.

Fanoušci úřednického expremiéra věděli, kde jsou snímače potlesku

Jak se po skončení natáčení ParlamentnímListům.cz podařilo zjistit, Fischerovi příznivci prý předem věděli, v kterých místech jsou v publiku umístěny speciální mikrofony, které intenzitu potlesku snímaly. A příznivci úřednického expremiéra toho pochopitelně využívali a své ovace směřovali do těchto míst.

Jisté podezření vyslovili i samotní zástupci Zemanova fanouškovského tábora, kteří v závěru diskuse na zveřejnění výsledku, že větší potlesk projevili Fischerovi příznivci, křičeli, že jde o podvod.

Televize Prima si v průběhu debaty pro oba kandidáty připravila i zkoušku, zda by byli schopni na úrovni vést jednání se svými zahraničními partnery. Do studia vstoupil americký novinář Erik Best, usadil se k Janu Fischerovi a spustil na něho anglicky.

Ten byl sice zpočátku lehce překvapený, ale následně již reagoval běžnou angličtinou. Sám Best po „prozkoušení“ obou kandidátů prohlásil, že Miloš Zeman byl mnohem pohotovější, což bylo i patrné během hovoru, ale zase měl víc času na přípravu.

Novinář zaskočil otázkou v ruštině

Jestli ovšem něco způsobilo překvapení všech, byla jím další otázka Erika Besta pro kandidáty. Best totiž pohotově přešel do plynné ruštiny a navrhl další otázku probrat v ruském jazyce. Zemanovi to nepůsobilo žádné problémy, na Fischerovi už velká nervozita a zaváhání bylo znát. Odpovědí dal najevo, že ruštině zdaleka tak dobře nevládne.

Redakce ParlamentníchListů.cz po skončení natáčení oslovila příznivce z obou táborů s žádostí o krátké ohodnocení. „Je vidět, že na sobě Jan Fischer pracuje, s ním existuje naděje, že se do politiky vrátí slušnost,“ konstatoval Jan R., přesvědčený Fischerův volič.

„Miloš bude prezidentem, nic jinýho nečekám. Všichni ho znají, jedná v klidu, nenechá se vytočit a ví, co říká,“ měl naopak jasno Jiří Markus, s kšiltovkou „Zeman na Hrad“ na hlavě.

800 Kč za Fischerova fanouška

Nyní se však ukazuje, že to s Fischerovými fanoušky nemusí být tak úplně jasné. Jak ParlamentnímListům.cz uvedl důvěryhodný zdroj (jehož jméno má redakce k dispozici), lidé, kteří přišli Janu Fischerovi fandit, měli být údajně najatí personální agenturou.

Ač redakce zná jméno „najatého fanouška“, ten si ho však ze strachu, aby nepřišel o honorář, nepřál zveřejnit. Kompars, který fandil Janu Fischerovi, měla zajišťovat agentura Dos Amigos Models a finanční odměna pro jednu osobu byla 800 Kč hrubého. „Řekli nám, ať se moc neprojevujeme a pouze tleskáme panu Fischerovi,“ řekl zdroj redakci.

I ze samotného pořadu, který mohli diváci v pátek večer na TV Prima Family shlédnout, bylo patrné, že se Zemanův tábor projevoval větší spontánností. Když například moderátor Jan Punčochář zarazil Jana Fischera s otázkou, proč na svém webu v týmu poradců uvádí advokátku Hanu Marvanovou, kandidát reagoval, že o tom Marvanová ví.

Zemanovi příznivci se okamžitě hlasitě ozvali slovy „nelži, nelži!“. Fischer se na chvíli zarazil a vzkázal, že nelže. Punčochář však opáčil, že den před natáčením s Marvanovou mluvili a ta podporu či členství ve Fischerově týmu poradců popřela.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Fischer klame voliče. Na webu se chlubí podporou lidí, kteří o tom netuší

Jan Fischer před veřejností skrývá své politické záměry, říká ruský spisovatel

Přímý úder Janu Fischerovi: Podává ruku teroristům, co na Kosovu vyhladili židy. Má nulovou morální hodnotu

Jan Fischer se zastává albánské mafie, která na Kosovu vyhladila Židy. Také to nechápete?

Fischer a Schwarzenberg se kamarádí s teroristou napojeným na obchod s lidskými orgány. Nevolme je! znělo Prahou

Pohádka o „přímé“ volbě presidenta. Je mi blivno, strčte si vzorné světoobčany Schwarzenberga, Fischera či Švejnara někam

Klíčová slova: Fischer  | prezidentské volby
3367 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Von der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval FaragePozvání nelegálních muslimských imigrantů Angelou Merkelovou nese svoje jedovaté plody...

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotaceKdyž vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan