Na Fischera to prasklo: Placení fanoušci za osm set a manipulace s mikrofony

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 7.1.2013 | Rubrika: Politika
Ilustrace

REPORTÁŽ Reportér ParlamentníchListů.cz pro vás zjišťoval, jak vypadalo zákulisí prezidentského duelu Miloše Zemana a Jana Fischera a co se před natáčením i během něho odehrávalo. Čtěte, co jste na obrazovkách nemohli vidět.

Do začátku natáčení prezidentské debaty zbývala ještě víc než hodina a před RockOperou v pražských Holešovicích postávaly velké hloučky příznivců obou kandidátů. Jednoznačně však vyčnívali „Zemanovci“, kteří svoji příslušnost dávali hlasitě najevo.

Svým způsobem to připomínalo americkou předvolební kampaň. Zemanovy příznivci všech věkových kategorií měli nasazené bílé kšiltovky, nad hlavami vlaječky a jiní v rukou velké transparenty. Vše s heslem „Miloš Zeman na Hrad“.

„Fischer se bojí,“ křičeli na jeho manželku

Ti také „náležitě“ přivítali přicházející manželku Jana Fischera, kterou na místo přivezlo taxi. „Fischer se bojí, Fischer se bojí…“ skandovali opakovaně na procházející Danu Fischerovou. Ta jen bez reakce v obličeji prošla kolem.

Fanoušci Jana Fischera se nijak výrazně před zahájením natáčení neprojevovali. Spíše mezi nimi bylo možné zpozorovat drobný zmatek, který se snažilo řešit několik koordinátorů. Stejně tak, jak bylo i patrné ze samotného vysílání debaty, byli během natáčení pořadu značně aktivnější zastánci Zemana, kteří často na různé podněty spontánně reagovali. Ať už to byly narážky na KSČ či na červené ponožky Fischerova syna.

Fanoušci úřednického expremiéra věděli, kde jsou snímače potlesku

Jak se po skončení natáčení ParlamentnímListům.cz podařilo zjistit, Fischerovi příznivci prý předem věděli, v kterých místech jsou v publiku umístěny speciální mikrofony, které intenzitu potlesku snímaly. A příznivci úřednického expremiéra toho pochopitelně využívali a své ovace směřovali do těchto míst.

Jisté podezření vyslovili i samotní zástupci Zemanova fanouškovského tábora, kteří v závěru diskuse na zveřejnění výsledku, že větší potlesk projevili Fischerovi příznivci, křičeli, že jde o podvod.

Televize Prima si v průběhu debaty pro oba kandidáty připravila i zkoušku, zda by byli schopni na úrovni vést jednání se svými zahraničními partnery. Do studia vstoupil americký novinář Erik Best, usadil se k Janu Fischerovi a spustil na něho anglicky.

Ten byl sice zpočátku lehce překvapený, ale následně již reagoval běžnou angličtinou. Sám Best po „prozkoušení“ obou kandidátů prohlásil, že Miloš Zeman byl mnohem pohotovější, což bylo i patrné během hovoru, ale zase měl víc času na přípravu.

Novinář zaskočil otázkou v ruštině

Jestli ovšem něco způsobilo překvapení všech, byla jím další otázka Erika Besta pro kandidáty. Best totiž pohotově přešel do plynné ruštiny a navrhl další otázku probrat v ruském jazyce. Zemanovi to nepůsobilo žádné problémy, na Fischerovi už velká nervozita a zaváhání bylo znát. Odpovědí dal najevo, že ruštině zdaleka tak dobře nevládne.

Redakce ParlamentníchListů.cz po skončení natáčení oslovila příznivce z obou táborů s žádostí o krátké ohodnocení. „Je vidět, že na sobě Jan Fischer pracuje, s ním existuje naděje, že se do politiky vrátí slušnost,“ konstatoval Jan R., přesvědčený Fischerův volič.

„Miloš bude prezidentem, nic jinýho nečekám. Všichni ho znají, jedná v klidu, nenechá se vytočit a ví, co říká,“ měl naopak jasno Jiří Markus, s kšiltovkou „Zeman na Hrad“ na hlavě.

800 Kč za Fischerova fanouška

Nyní se však ukazuje, že to s Fischerovými fanoušky nemusí být tak úplně jasné. Jak ParlamentnímListům.cz uvedl důvěryhodný zdroj (jehož jméno má redakce k dispozici), lidé, kteří přišli Janu Fischerovi fandit, měli být údajně najatí personální agenturou.

Ač redakce zná jméno „najatého fanouška“, ten si ho však ze strachu, aby nepřišel o honorář, nepřál zveřejnit. Kompars, který fandil Janu Fischerovi, měla zajišťovat agentura Dos Amigos Models a finanční odměna pro jednu osobu byla 800 Kč hrubého. „Řekli nám, ať se moc neprojevujeme a pouze tleskáme panu Fischerovi,“ řekl zdroj redakci.

I ze samotného pořadu, který mohli diváci v pátek večer na TV Prima Family shlédnout, bylo patrné, že se Zemanův tábor projevoval větší spontánností. Když například moderátor Jan Punčochář zarazil Jana Fischera s otázkou, proč na svém webu v týmu poradců uvádí advokátku Hanu Marvanovou, kandidát reagoval, že o tom Marvanová ví.

Zemanovi příznivci se okamžitě hlasitě ozvali slovy „nelži, nelži!“. Fischer se na chvíli zarazil a vzkázal, že nelže. Punčochář však opáčil, že den před natáčením s Marvanovou mluvili a ta podporu či členství ve Fischerově týmu poradců popřela.

www.parlamentnilisty.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Fischer klame voliče. Na webu se chlubí podporou lidí, kteří o tom netuší

Jan Fischer před veřejností skrývá své politické záměry, říká ruský spisovatel

Přímý úder Janu Fischerovi: Podává ruku teroristům, co na Kosovu vyhladili židy. Má nulovou morální hodnotu

Jan Fischer se zastává albánské mafie, která na Kosovu vyhladila Židy. Také to nechápete?

Fischer a Schwarzenberg se kamarádí s teroristou napojeným na obchod s lidskými orgány. Nevolme je! znělo Prahou

Pohádka o „přímé“ volbě presidenta. Je mi blivno, strčte si vzorné světoobčany Schwarzenberga, Fischera či Švejnara někam

Klíčová slova: Fischer  | prezidentské volby
3260 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Bez ohledu na to, co se děje mezi Spojenými státy a Čínou, svět nebude unipolární - ani při americké, ani při čínské nadvláděPřátelé, pomozte, prosím, abychom mohli dále vycházet

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan