Tomu se říká globání válčení: Amerika pošle armádu do 35 afrických zemí

Autor: AC24.cz | Publikováno: 30.12.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Armáda Spojených států v nadcházejícím roce vyšle vojska k téměř 35 zemím afrických národů.

Vojáci 2. brigády 1. pěchotní divize umístění u Fort Riley v Kansasu začnou v březnu 2013 s přípravným výcvikem na projekt, v němž budou vojska vyslána až ke 35 africkým národům, hlásí Associated Press.

S odkazem na rostoucí hrozbu od extrémistických skupin včetně těch, co mají vazby na Al-Káidu, doufá ministerstvo obrany (DoD), že umístí americké vojáky do zámoří, aby tam připravili místní vojska na jakékoliv budoucí krize, napětí totiž roste.

Počátkem tohoto měsíce řekly Washington Post zdroje z vnitřní znalostí z DoD, že vojska USA budou brzy na cestě do Mali, aby překazila vynořující se hrozbu islamistického extremismu včetně vzbouřenců přiřazených k Al-Kádiě. Avšak podle posledních zpráv z Pentagonu bude v nadcházejícím roce Mali jen jedním z mnoha afrických národů hostících americká vojska. Podle aktualizace AP z tohoto týdne budou vojáci v novém roce vyslaní do zámoří jen pomáhat s výcvikem a s technickým vybavováním a neznamená to nutně, že jim bude povoleno účastnit se vojenských operací. Pokud by snad Pentagon tato vojska požádal o zapojení do bitvy, mohl by však ministr obrany jen podepsat rozkaz, co by to povolil.

„Kdyby je chtěli do vojenských operací, byla by našim prvním zdrojem řešení brigáda, protože připraveni už jsou,“ řekl AP generál David Rodriguez, šéf Velitelství sil US Army. „Musí se to ale vrátit k ministru obrany, aby vydal realizační rozkaz.“ Navíc AP říká, že vojska USA směřují konkrétně do Libye, Súdánu, Alžírska a Nigeru, aby se připravila na jakékoliv postupy skupin spojených s Al-Káidou.

Američané rovněž údajně cvičí a vybavují vojska v Keni a Somálsku, aby se postavila milicím al-Shabab. Ač se vojska vysílají do více než poloviny zemí Afriky, tak ale AP hlásí, že Strýček Sam zkusí zamezit vytvoření dojmu, že Spojené státy na tomto kontinentu zanechají nějakou podstatnou stopu.

„Výzvou pro nás je vždy porozumět systému v jejich zemi,“ vysvětluje Rodriguez. „Nejsme tam, abychom jim ukazovali náš systém, jsme tam, abychom zprovoznili ten jejich systém. Máme dáno, jak ty jejich armády vypadají, a máme dáno, na co je třeba je připravit, aby dělaly.“ Zdroje hovořící s AP říkají, že Spojené státy už připravily téměř 100 různých cvičení a výcvikových programů, které budou v nadcházejícím roce s africkými vojsky provádět.

Vyšlo na AC24.cz

Klíčová slova: New world order  | USA  | Afrika
3444 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan