Tomu se říká globání válčení: Amerika pošle armádu do 35 afrických zemí

Autor: AC24.cz | Publikováno: 30.12.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Armáda Spojených států v nadcházejícím roce vyšle vojska k téměř 35 zemím afrických národů.

Vojáci 2. brigády 1. pěchotní divize umístění u Fort Riley v Kansasu začnou v březnu 2013 s přípravným výcvikem na projekt, v němž budou vojska vyslána až ke 35 africkým národům, hlásí Associated Press.

S odkazem na rostoucí hrozbu od extrémistických skupin včetně těch, co mají vazby na Al-Káidu, doufá ministerstvo obrany (DoD), že umístí americké vojáky do zámoří, aby tam připravili místní vojska na jakékoliv budoucí krize, napětí totiž roste.

Počátkem tohoto měsíce řekly Washington Post zdroje z vnitřní znalostí z DoD, že vojska USA budou brzy na cestě do Mali, aby překazila vynořující se hrozbu islamistického extremismu včetně vzbouřenců přiřazených k Al-Kádiě. Avšak podle posledních zpráv z Pentagonu bude v nadcházejícím roce Mali jen jedním z mnoha afrických národů hostících americká vojska. Podle aktualizace AP z tohoto týdne budou vojáci v novém roce vyslaní do zámoří jen pomáhat s výcvikem a s technickým vybavováním a neznamená to nutně, že jim bude povoleno účastnit se vojenských operací. Pokud by snad Pentagon tato vojska požádal o zapojení do bitvy, mohl by však ministr obrany jen podepsat rozkaz, co by to povolil.

„Kdyby je chtěli do vojenských operací, byla by našim prvním zdrojem řešení brigáda, protože připraveni už jsou,“ řekl AP generál David Rodriguez, šéf Velitelství sil US Army. „Musí se to ale vrátit k ministru obrany, aby vydal realizační rozkaz.“ Navíc AP říká, že vojska USA směřují konkrétně do Libye, Súdánu, Alžírska a Nigeru, aby se připravila na jakékoliv postupy skupin spojených s Al-Káidou.

Američané rovněž údajně cvičí a vybavují vojska v Keni a Somálsku, aby se postavila milicím al-Shabab. Ač se vojska vysílají do více než poloviny zemí Afriky, tak ale AP hlásí, že Strýček Sam zkusí zamezit vytvoření dojmu, že Spojené státy na tomto kontinentu zanechají nějakou podstatnou stopu.

„Výzvou pro nás je vždy porozumět systému v jejich zemi,“ vysvětluje Rodriguez. „Nejsme tam, abychom jim ukazovali náš systém, jsme tam, abychom zprovoznili ten jejich systém. Máme dáno, jak ty jejich armády vypadají, a máme dáno, na co je třeba je připravit, aby dělaly.“ Zdroje hovořící s AP říkají, že Spojené státy už připravily téměř 100 různých cvičení a výcvikových programů, které budou v nadcházejícím roce s africkými vojsky provádět.

Vyšlo na AC24.cz

Klíčová slova: New world order  | USA  | Afrika
3538 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Drsné urážky, co vám hnou žlučí. Klaus ml. terčem útoků pro svůj vzhledZeman si Babiše namazal na chleba! Šéf Pirátů Bartoš se svěřil s tím, co vyzvěděl u prezidenta
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan