Václav Havel vždy zradil všechno kolem sebe. Zrelativizoval a zprofanoval pravdu a lásku

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 18.12.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Den, kdy si šlapu po nohavicích

Dnes budou zfanatizované oběti - a také horliví rozmnožovatelé - Havlova kultu chodit okázale v krátkých nebo vyhrnutých kalhotách. Přejme jim tu blamáž.

V tomto kontextu se hlásím do světa dlouhých kalhot. Ačkoliv většinou chodím do práce v obleku, dnes jsem vyhledal rifle, kde si patami šlapu po nohavicích. Já bych jednoduše vodoměrky nesnesl.

Já prostě pitoreskní, kýčovitý, absurdní, paranormální, okultní, mystický, magický, transcendentní, postmoderní, dekadentní a licoměrný svět Václava Havla nesnáším. Vím, že jsou povahy, které se dají usilovným mlácením prázdné slámy jakýmkoliv guru zfanatizovat, ti jsou však u mě v opovržení.

To „jeho“ kýčovité neónové srdce jej snad charakterizuje nejlépe. Takové „umění“ si dovedu docela dobře představit, kterak lacině a lascivně svítí nad veřejným domem. Jednu dobu však prznilo i panorama Hradu. Teď, v Bruseli, je zase na svém místě. Tam, kde je největší koncentrace falše, se opravdu hodí.

Také dobře charakterizuje, jak vnímat „lásku“ podle Havla. Je to jen neónová póza bez výplně, obal bez obsahu, falzifikát a tretka. Jde jen o logo jakolásky, která nic nestojí.

Totéž lze říci o jeho mnohomluvné „pravdě“. Ve skutečnosti se jedná o lžipravdu, kterou nejlépe charakterizují jeho slova o humanitárním bombardování.

Kromě toho, že Havel vždy zradil všechno kolem sebe (viz odkazy níže), tak to, že si přisvojil, zrelativizoval a zprofanoval pravdu a lásku, je jeho nejzávažnější prohřešek. Vlastně není to prohřešek, ale tresť, esence a podstata jeho povahy a celé existence. A nepište mi, že měl i dobré stránky, ty má každý člověk. Avšak to, co rozhoduje, zvláště u člověka ve vrcholných funkcích, bylo z perspektivy České republiky vysoce negativní.

Rád si dnes budu šlapat po nohavicích. I tak budou čistší než Havlův skutečný odkaz.

 

K tématu:

Opilý Havel spadl do potoka. Svědectví jeho známého. Odtud jeho zápal plic

Alkoholik Václav Havel byl na chlapečky. Disident vzpomíná

Opilec Václav Havel – svědek vypraví o bývalém prezidentovi

Sexuální orgie disidentů: Holky padaly na znak, ale váhavý Havel jako obyčejně neuspěl

Jak si Václav Havel vozil cikánky a bral LSD

Havlovy dopisy Olze: Pošli více kaviáru a doutníků

Občan Havel: Největší škůdce polistopadového vývoje

Klíčová slova: New world order  | Havel  | Pravdoláska
4810 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Lid je menšina terorizovaná elitami: Po Brežněvově omezené suverenitě máme omezenou demokracii. Hlasuje se, ale k ničemu to není. Vládnou média. Trumpa, Brexit i Babiše je třeba likvidovatDěsivý dokument o islamizaci a úpadku Evropy. Podívejte se, než ho smažou...

ePortal.cz

Češi by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!Velké změny neřídí konspirátoři

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan