Vladimir Putin staví bohaté prosperující Rusko a tvrdě likviduje korupci

Autor: Hlas Ruska | Publikováno: 17.12.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Prezident Vladimir Putin přednesl poselství adresované Federálnímu shromáždění. Za přítomnosti členů parlamentu, veřejných činitelů, vedoucích činitelů největších konfesí a stran a představitelů guvernérského sboru a ministrů vymezil priority rozvoje země v nejbližších letech.

Své už v pořadí desáté poselství adresované parlamentu jako hlava státu věnoval Vladimir Putin celé „programu budoucnosti“. Zatímco v roce 2000, po tom, co byl poprvé zvolen prezidentem, hovořil o zachování celistvosti státu, upevňování mocenské vertikály a boji s chudobou, pak se v letošním poselství v první řadě hovořilo o tom, jak by mělo vypadat Rusko v nejbližší budoucnosti. Od začátku tohoto tisíciletí se HDP Ruska zdvojnásobil, mnohonásobně se snížil státní dluh a inflace, lidé začali důvěřovat státu. Tyto zjevné úspěchy ale nemohou ochránit Rusko jako významnou část světa před vážnými výzvami, soudí Putin.

Nyní je naším úkolem vytvořit bohaté a prosperující Rusko. Přitom si všichni musí uvědomovat, že nejbližší léta budou rozhodujícími a možná dokonce i mezníkovými. Přičemž nejen pro nás, ale prakticky i pro celý svět, který vstupuje do epochy zásadních změn, a možná i otřesů. Globální rozvoj se stává stále nerovnoměrnějším. Dozrávají další konflikty ekonomického, geopolitického a etnického rázu. Stále tvrdší je konkurence o zdroje, přičemž nejen kovy, ropu a plyn, ale v první řadě o zdroje lidské, o intelekt. Kdo se probojuje vpřed, a z koho se stanou outsideři, bude záviset nejen na ekonomickém potenciálu, ale i na vůli každého národa, na jeho vnitřní energii, na schopnosti jít vpřed.

ČTĚTE TAKÉ:

Putin se dostal do trojice nejvlivnějších osobností planety

Pryč s antirusismem z české politiky! Německá média diktují a politici na to skáčou, Putin přitom Rusko postavil na nohy

Washington a Brusel se vměšují do ruských voleb. Problémy u svých voleb však nepřiznají

Kampaň Západu proti volbě Putina je pokrytecká. Rusko je demokratičtější než EU

Kdo začal II. studenou válku? Putin není žádný Stalin. Je to národovec

Vladimir Putin má za to, že Rusko musí znásobit výhody svého geopolitického postavení. Týká se to ekonomiky, kultury, diplomacie, vojenské síly, která je garantem jeho bezpečnosti a nezávislosti. Pokud jde o státní zřízení, tady neexistuje jiná volba než demokracie, - zdůraznil Vladimir Putin.

„Sdílíme univerzální demokratické zásady přijaté na celém světě. Avšak ruská demokracie, to je právě demokracie ruského lidu. Vládnoucí strany se budou měnit, měnit se bude vláda i prezident, to se ale nesmí dotknout základů státu a společnosti, nesmí dojít k přerušení posloupnosti národního rozvoje, nesmí se přešetřovat otázky zajišťování práv a svobod občanů. Demokracie, to je možnost nejen volit vládu, ale také neustále ty, kdo jsou u moci, kontrolovat“.

Ve svém poselství se prezident podle očekávání podrobně zmínil o veřejné kontrole elity. Podpořil iniciativy týkající se toho, že úředníci jsou povinni zveřejňovat své příjmy i výdaje a také majetek v zahraničí. V podstatě označil Vladimir Putin nízkou efektivnost státní moci a korupci za jeden z hlavních problémů ruského státu a ujistil, že boj s těmito jevy bude jedním z hlavních směrů vnitřní politiky.

Značnou část svého vystoupení prezident věnoval ekonomické politice. Mimo jiné hovořil o nutnosti zvýšení průzračnosti privatizace, omezování úlohy kontrolních orgánů, a také o restrukturalizaci surovinového modelu ekonomiky. Ruská ekonomika potřebuje, aby se rozvíjela vysocetechnologická odvětví a vytvářely se nové inovační výroby. Současně se ale globální problémy v současném světě nedají řešit samostatně. Za současných podmínek je zcela přirozený zájem o integraci, který vzniká v různých zemích světa. A Rusko nezůstane stranou, uzavřel prezident.

Zájem o integraci jak v Americe, tak i v Evropě a Asii roste. A nemůžeme zůstat stranou, půjdeme po cestě těsné integrace. Příkladem toho je Celní unie, Jednotný hospodářský prostor Ruska, Kazachstánu a Běloruska. To vše už efektivně funguje. Začali jsme vytvářet Eurasijskou hospodářskou unii a budeme v tom pokračovat“.

V prezidentově poselství zazněla celá řada konkrétních nařízení adresovaných výkonným orgánům moci a také návrhů adresovaných parlamentu. Na textu dokumentu pracoval Vladimir Putin až do posledního okamžiku osobně a do jeho přípravy byli zapojeni přední ruští experti.

czech.ruvr.ru

Klíčová slova: Rusko  | Putin
10093 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Lid je menšina terorizovaná elitami: Po Brežněvově omezené suverenitě máme omezenou demokracii. Hlasuje se, ale k ničemu to není. Vládnou média. Trumpa, Brexit i Babiše je třeba likvidovatDěsivý dokument o islamizaci a úpadku Evropy. Podívejte se, než ho smažou...

ePortal.cz

Češi by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!Velké změny neřídí konspirátoři

Eurabia.cz

Video: Kubánští věřící vyzývají k modlitbám za mír ve Venezuele proti americké intervenciMaďarsko přijalo uprchlíky z Amerikou ohrožované Venezuely

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Soukupovo porno. Análek „s prezidentem“. Pozor, hovoří radní ČT Fridrichová z ČT by za Protektorátu nosila jiný odznáček. A Moravec... Masakr Ladislava Jakla
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan