Schwarzenberg může český stát připravit o miliardy. Kvůli Temelínu

Autor: Milan Rokytka | Publikováno: 14.12.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Česká republika by se mohla brzy potýkat s největší arbitráží v dějinách. Francouzská společnost Areva totiž celkem oprávněně tvrdí, že o tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín (JETE) rozhodují politici a ne jeho zadavatel energetická společnost ČEZ. Spor chce údajně dostat před evropské soudy, zjistil server Týden.cz.

Jak k tomu může dojít? Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) totiž v Paříži v říjnu oznámil, že francouzská firma Areva bude vyřazena z vůbec nejdražšího českého tendru. Verdikt ale oznámil dříve, než o tom ČEZ vydal oficiální rozhodnutí!

K TÉMATU:

Temelín: Dát zakázku Američanům, nebo Rusům? Čeho se bát a nebát

Návrh, který se nedá odmítnout. Temelín by mělo dostavět česko-ruské konsorcium

Nepotřebujeme prezidenta Schwarzenberga z politické strany latifundistů, velkoburžoů a velkobankéřů

Ekoteroristické "Jihočeské matky" napsaly prezidentu Klausovi. Podívejte se, co jim odpověděl

Klaus: Zeman je politik. Schwarzenberg politikem není. Minimálně ne českým

Ostrý senátor: Vlastizrádce Schwarzenberg chce vymr*ávat s národem

Podle přestavitelů francouzské společnosti to tak jednoznačně  vybízí k podezření, že rozhodnutí o dostavbě třetího a čtvrtého bloku Temelína je v ČR čistě politickým krokem. Týden.cz tvrdí, že se Schwarzenberg dopustil diplomatického faux pas, které povede k obvinění z porušení zákona o veřejných zakázkách.

Svědčí o tom rozhořčené výroky generálního ředitele Arevy Luca Oursela a dalších představitelů. Francouzi už kvůli svému vyloučení pohrozili mezinárodními soudy. Může tak dojít až na miliardovou arbitráž vinou usínajícího ministra, který se nyní vehementně cpe na Hrad s tím, že má prý "nejlepší předpoklady".

Vyšlo na: http://www.tydenikobcanskepravo.cz

Klíčová slova: Schwarzenberg  | Francie  | Temelín
4339 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednanáKomentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovodu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan