Politik ČSSD řekl, co se stane, když ze strany vyhodí všechny příznivce Miloše Zemana

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 12.12.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek prohlásil, že sociální demokracii by měl opustit každý, kdo navzdory oficiálnímu stanovisku strany nepodporuje v klání o prezidentský úřad Jiřího Dienstbiera ml. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola ale upozorňuje na to, že pokud by se aplikoval Zaorálkův návrh, musela by být z ČSSD vyloučena většina členů.

Výzva k odchodu z ČSSD se podle Zaorálka týká i jeho kolegyně z vedení strany, místopředsedkyně strany Marie Benešové, jež veřejně podpořila Zemana, stejně jako třeba čestný předseda sociální demokracie Valtr Komárek či senátor a bývalý moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas. Podporu Zemanovi vyjádřil i nestranický člen senátorského klubu ČSSD Pavel Lebeda.

KAM DÁLE:

Zeman na prezidentské debatě utřel Dienstbiera: Nemá vlastní myšlenky

Drsná hádka v ČSSD kvůli Zemanovi. Takhle to schytal Zaorálek

Zeman zkritizoval Evropskou unii a odhalil šokující informaci o Dienstbierovi

„Má jiného kandidáta, který patří k jiné politické straně. No tak by měl do ní odejít. Pokud je nějaká volební kampaň a ta strana do ní jde, tak pokud jsem členem té strany, tak bych měl respektovat, když jsme se demokraticky dobrali nějakého rozhodnutí, že jsem součástí určitého útvaru, který má určité hodnoty, nějak se dohodl a podle toho se chová. Ale není možné být v jedné straně a vést kampaň za nějakou stranu druhou,“ prohlásil Zaorálek pro čtvrteční vysílání Dvaceti minut Radiožurnálu.

Z ČSSD by se stali obři typu LIDEM

 „S názorem Lubomíra Zaorálka, kterého si jinak velmi vážím, nemohu souhlasit. Obávám se totiž, s ohledem na znalost názoru členské základny, že by se poté smrskla na stranu velikosti LIDEM. A to si jistě nepřeje ani pan Zaorálek,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Zimola.

O tom, co říká Zimola, svědčí údajná příhoda, která se prý stala v pražské ČSSD. V budově pražského magistrátu je zastupitelský klub ČSSD, jehož členem byl i Jiří Dienstbier. Ten prý jednou přišel do zasedací místnosti klubu a tam byl na dveřích vylepený plakát podporující Miloše Zemana. Dienstbier si měl poté dle tohoto příběhu stěžovat předsedovi strany Bohuslavu Sobotkovi. Ten prý přikázal, aby v regionech v kancelářích ČSSD byly vylepeny plakáty Dienstbiera. To ale prý mnozí šéfové regionů odmítli.

Samotný Dienstbier na dotaz ParlamentníchListů.cz, zda by se mu líbilo vylučování těch členů ČSSD, kteří podporují Miloše Zemana, neodpověděl.

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: Zeman  | prezidentské volby
3926 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan