Náboženský vůdce muslimů vyhlásil džihád Rusku

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 4.12.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Ideový vůdce sunnitských muslimů Jusuf al-Qaradawi vyzval muslimy k ozbrojenému boji proti Ruské federaci. Qaradawi svou výzvu ohlásil poté co se odmítlo Rusko přidat na stranu sunnitských muslimů proti šítským muslimům v syrské občanské válce.

Záložka

Jusuf Qaradawi„Bratři, v těchto dnech se Moskva stala nepřítelem Islámu a muslimů. Stala se nepřítelem číslo jedna,” řekl Jusuf Qaradawi.

Nelíbí se mu totiž fakt, že zatímco USA a Evropa pomáhají muslimům svrhávat sekulárni režimy Rusko se rozhodlo nepodpořit nástup islámsky orientovaných stran k moci na blízkém východě. Ruský ministr zahraničí dokonce nepřímo řekl, že uchopení moci islámskými režimy by vedlo ke konci práv náboženských menšin.

Jak upozorňuje Hlas Ruska nejde v případě Qaradawiho volání po džihádu muslimů proti Rusku o bezvýznamné řeči. Qaradawi je vlivným ideologem islámských hnutí toužících po uchopení moci nejen v arabském světě, ale i mezi muslimskými komunitami v Evropě. V češtině například jeho víze propaguje Islámská nadace v Praze, která vydala jeho knihu o islámských zákonech Povolené a zakázané v islámu. Qaradawi se těší také oblibě u českého orientalisty Luboše Kropáčka.

Bezpečnostní expert Amit Asa varoval v ruských médiích, že Qaradawiho prohlášení je jasnou výzvou k násilí na ruských občanech všude ve světě a Rusové by tedy měli být opatrní a počítat s útoky muslimů kdekoliv a kdykoliv. Nepotřebuje říkat „zabijte Rusy“. Oni mají svoje zašifrovaná poselství. A prohlášení „nepřítel číslo jedna“ je právě jedním z takových poslání a výzva k aktivní činnosti“, dodal v rozhovoru pro Hlas Ruska Asa.

Podle Hlasu Ruska nevystupoval Qaradawi přímo proti Rusku a to dokud se nepřesvědčil, že podpora vlády USA a Evropských zemí islámským hnutím nastolujicí nové režimy na blízkém východě je skutečná. Teď když si je jistý, že Evropané a Američané proti němu a jeho následovníkům nezasáhnou cítí se být tito muslimové dost silní na vyhlášení džihádu Rusku. Otázkou je jestli podobnou toleranci k jeho následovníkum mají i bezpečnostní služby ČR, neboť například na projevy nenávisti vůi židům v brněnské mešitě, které jsou dle Ministerstva vnitra ČR jasným trestným činem a projevem náboženské nenávisti, české tajné služby neupozornily a tolerovaly je dokud nebyly některé z nich zveřejněny na veřejnosti.

Klíčová slova: Rusko  | islám  | terorismus
3966 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan