Náboženský vůdce muslimů vyhlásil džihád Rusku

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 4.12.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Ideový vůdce sunnitských muslimů Jusuf al-Qaradawi vyzval muslimy k ozbrojenému boji proti Ruské federaci. Qaradawi svou výzvu ohlásil poté co se odmítlo Rusko přidat na stranu sunnitských muslimů proti šítským muslimům v syrské občanské válce.

Záložka

Jusuf Qaradawi„Bratři, v těchto dnech se Moskva stala nepřítelem Islámu a muslimů. Stala se nepřítelem číslo jedna,” řekl Jusuf Qaradawi.

Nelíbí se mu totiž fakt, že zatímco USA a Evropa pomáhají muslimům svrhávat sekulárni režimy Rusko se rozhodlo nepodpořit nástup islámsky orientovaných stran k moci na blízkém východě. Ruský ministr zahraničí dokonce nepřímo řekl, že uchopení moci islámskými režimy by vedlo ke konci práv náboženských menšin.

Jak upozorňuje Hlas Ruska nejde v případě Qaradawiho volání po džihádu muslimů proti Rusku o bezvýznamné řeči. Qaradawi je vlivným ideologem islámských hnutí toužících po uchopení moci nejen v arabském světě, ale i mezi muslimskými komunitami v Evropě. V češtině například jeho víze propaguje Islámská nadace v Praze, která vydala jeho knihu o islámských zákonech Povolené a zakázané v islámu. Qaradawi se těší také oblibě u českého orientalisty Luboše Kropáčka.

Bezpečnostní expert Amit Asa varoval v ruských médiích, že Qaradawiho prohlášení je jasnou výzvou k násilí na ruských občanech všude ve světě a Rusové by tedy měli být opatrní a počítat s útoky muslimů kdekoliv a kdykoliv. Nepotřebuje říkat „zabijte Rusy“. Oni mají svoje zašifrovaná poselství. A prohlášení „nepřítel číslo jedna“ je právě jedním z takových poslání a výzva k aktivní činnosti“, dodal v rozhovoru pro Hlas Ruska Asa.

Podle Hlasu Ruska nevystupoval Qaradawi přímo proti Rusku a to dokud se nepřesvědčil, že podpora vlády USA a Evropských zemí islámským hnutím nastolujicí nové režimy na blízkém východě je skutečná. Teď když si je jistý, že Evropané a Američané proti němu a jeho následovníkům nezasáhnou cítí se být tito muslimové dost silní na vyhlášení džihádu Rusku. Otázkou je jestli podobnou toleranci k jeho následovníkum mají i bezpečnostní služby ČR, neboť například na projevy nenávisti vůi židům v brněnské mešitě, které jsou dle Ministerstva vnitra ČR jasným trestným činem a projevem náboženské nenávisti, české tajné služby neupozornily a tolerovaly je dokud nebyly některé z nich zveřejněny na veřejnosti.

Klíčová slova: Rusko  | islám  | terorismus
3849 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofony
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan