Problémy světové ekonomiky bude řešit Rusko

Autor: odjinud | Publikováno: 6.12.2012 | Rubrika: Ekonomika
Ilustrace

Mexiko předalo pravomoci předsedy v G 20 Rusku. Tuto funkci bude zastávat po dobu jednoho roku. Rusko se bude snažit najít praktická řešení, která by pomohla ozdravit světovou ekonomiku. 1. prosince, kdy status předsedy převezme Rusko oficiálně, vystoupí prezident Vladimir Putin s videoprojevem adresovaným členům G 20.

V roce 2013 se bude v Rusku poprvé konat summit G 20. Priority nového předsedy už jsou známy – je to podněcování investiční aktivity a hledání nových zdrojů investic, napomáhání zaměstnanosti a zdokonalování činnosti Mezinárodního měnového fondu. Skupina G 20 je neoficiální, ve světě je ale nejvlivnější silou. Je to sdružení dvaceti největších ekonomik světa (19 států a Evropská unie) a 90% světového HDP.

Podle mínění profesora katedry fondového trhu a trhu investic vysoké školy ekonomiky Alexandra Abramova nabývají setkání členů G 20 stále většího významu:

G 20 jakoby dává úkoly velkým finančním organizacím. Tak například G 20 založila v Basileji ve Švýcarsku Radu finanční stability. Je to velký výbor, který rozhoduje o tom, jak se budou v budoucnu regulovat všechny finanční organizace, jak probíhá kontrola a jak by měla vypadat politika centrálních bank. Týká se to i dalších sfér – potravinového zabezpečení, dopravních problémů, ekologie“.

Na summitu G 20 v mexickém Los Cabosu se hovořilo o nutnosti upevnění MMF. Lídři Velké dvacítky se dohodli, že poskytnou této organizaci dalších 456 miliard dolarů. V roce 2013 se také bude projednávat činnost Mezinárodního měnového fondu. Vedoucí kanceláře prezidenta RF Sergej Ivanov hovořil o tom, že na summitu v Petrohradě (5. – 6. září) se bude pokračovat v praxi schůzek vedoucích činitelů členských států BRICS a také v konzultacích s mezinárodními a expertními organizacemi a zeměmi, které nejsou členy G 20. Na summit v Petrohradě už byl pozván prezident Chile.

ČTĚTE TAKÉ:

Země BRICS plánují odstavit americký dolar. Zareagují USA "odvetou"?

Ministr průmyslu Kuba hájí národní zájmy. Kráčí cestou rozšíření exportu mimo krachující EU

Kampaň Západu proti volbě Putina je pokrytecká. Rusko je demokratičtější než EU

EU krachuje. Spasí nás Čína, Rusko a jižní Amerika

Mravokárce Schwarzenberg se bojí budoucnosti. Západ umí jen házet bomby, hrozba války nepolevuje

Země BRICS hodlají pokračovat v rozhovoru o rozšíření svého vlivu v MMF. Otázka zařazení národních měn zemí BRICS do koše zvláštních úrokových práv MMF je stále na programu, zdůrazňuje analytik skupiny Kapital-Finans Alexej Vjazovskij:

O vedení MMF se teď bojuje. Byly znovu rozděleny podíly účasti, což znamená, že v Radě ředitelů musí být více hlasů, které nejsou ve spojení s USA. Podíl v MMF je závislý na příspěvcích té či oné země. Když se blok zemí BRICS bude víc zapojovat do činnosti fondu, pak tam samozřejmě musí řízení postupně přecházet k rozvojovým zemím“.

Summit G 20 je hlavní událostí v řadě ekonomických akcí, které pořádá předsedající země. První z nich je schůzka ministrů financí a šéfů centrálních bank zemí G 20, která se bude konat v Moskvě ve dnech 15. – 16. února.

Vyšlo na czech.ruvr.ru

Klíčová slova: Rusko  | Putin
3747 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Jak manipuluje web Manipulatori.czVon der Leyen se bude snažit přebudovat Unii na Sojuz ‚v zastaralém komunistickém stylu,‘ k tomu prosazuje také tu Evropskou armádu, varoval Farage

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

Žhářský útok na sídlo protiimigrační strany FPÖ - zadržen imigrant!Mladá Britka se nepodvolila harémizaci. Dostala lekci. Terminální.

FreeGlobe.cz

V budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Když vypnuli Šmardu, zaznělo v ČT něco nečekaného. Šlo o Zemana„Úplná kravina.“ Úspěšný podnikatel u Xavera rozsekl kauzu Čapí hnízdo i dotace
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan