NATO je banda vrahů a válečných štváčů. Aneb jak se falšují průzkumy veřejného mínění

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 27.11.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace

Podle agentury STEM roste počet Čechů, kteří oceňují členství naší země v NATO. Třicet procent respondentů mu prý dává přednost před členstvím v EU, opačně to vidí dvaadvacet procent dotázaných.  Nebudeme-li operovat s možností, že byl průzkum záměrně kompletně zfixlován, což však není nic netypického (mnoho agentur pracuje s prostým zadáním, jak by měl výsledek jejího šetření vypadat), bylo by dobré se zamyslet, jak takový průzkum mohl probíhat.

Znáte-li aspoň trochu britský satirický seriál Jistě, pane ministře, asi tušíte, kam je mířeno. Otázky v průzkumech se často pokládají záměrně tak, aby respondent neměl s odpovědí příliš na výběr. „Osloví vás krásná slečna, před kterou pochopitelně nechcete vypadat trapně, proto budete odpovídat, jak se po vás chce,“ vysvětluje přibližně sir Humphrey ministrovu tajemníku Bernardovi. Kdybychom zbytek scénky parafrázovali do naší situace, vypadala by asi takhle:

„Obáváte se stále rostoucí hrozby vojenského konfliktu a možného napadení třeba ze strany islamistických radikálů? Souhlasíte s tím, že by naše země měla být před těmito vlivy dokonale chráněna? Dáte za pravdu názoru, že ČR je příliš malá země na to, aby se sama vypořádala s agresorem velkých rozměrů?“ Na tyto otázky většina lidí milé a přívětivé slečně z agentury odpoví ano. A pak přijde poslední otázka. „Souhlasíte tedy s názorem, že členství v NATO je pro nás přínosem?“ No jistě, jak jinak chce odpovědět, než ano, po tom všem, co jste řekli na ostatní otázky a zároveň chcete působit inteligentně…

„A představte si, že ty agentury jsou takové, že zveřejní jen tu poslední odpověď. No a máme průzkum. Reprezentativní vzorek!“ konstatuje sir Humphrey.

Ne, ale teď vážně. Ptejme se, jaké kladné přínosy pro nás mělo naše členství v NATO během oněch více než třinácti let? Sotva pár týdnů po našem vstupu jsme se přidali ke zrůdnému a vražednému „humanitárnímu“ bombardování Jugoslávie. I s naším souhlasem v nepředstavitelných mukách umírali nevinní civilisté… muži, ženy, děti, starci.

Co dalšího? „Díky“ našemu členství v NATO jsme byli součástí mnoha okupačních misí v arabských státech a pod falešnou zástěrkou boje za demokracii pomáhali chránit imperiální a obchodní zájmy Spojených států amerických.

Ale kdyby hrozilo napadení, NATO nás přece ochrání, řeknete si. Opravdu? Pamatujete si na rok 1938? Co tehdy udělali naši spojenci? Tak vidíte…

Jsme členy zločinného spolku, který pod rouškou humanity, demokracie a lidských práv vraždí nevinné, okupuje a s obrovskou přesilou napadá suverénní státy, které nikomu žádnou válku nevyhlásily a ani žádný, natož členský stát NATO, nepřepadly.

Je evidentní, že takové podobné průzkumy mají jeden hlavní cíl. Pomáhat masírovat a manipulovat veřejnost, aby o „výhodách“ těchto nesmyslných, nepotřebných a škodících spolků nepochybovala.

A vrátíme-li se k samotné relevanci celého průzkumu, jak bylo zmíněno v úvodu, je patrně na místě připomenout známá slova Winstona S. Churchilla: Věřím jen těm průzkumům, které si sám zfalšuji.

http://kosovoonline.cz/images/stories/clanky/aktualne_2012_leden/2012_9/263290_bataja2-nasi_iff.jpg

Foto z aeroshow v Bělehradě (vesti-online.com)

Klíčová slova: New world order  | Srbsko  | NATO
10259 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Komentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovodu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!Europoslankyně Konečná řádila v ČT. Petříčka cupovala na kusy, až ji moderátorka musela brzdit
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan