DAŘÍ SE RADIKÁLNÍ LEVICI VÍCE V RUSKU, NEBO V EVROPĚ?

Autor: odjinud | Publikováno: 22.11.2012 | Rubrika: Akce
Ilustrace

HOVORY S JOHNEM LAUGHLANDEM

 

DAŘÍ SE RADIKÁLNÍ LEVICI VÍCE V RUSKU, NEBO V EVROPĚ?

 
http://www.akce-dost.cz/pdf/hovory_s_johnem_laughlandem2.pdf


 Už tradiční HOVORY NA PRAVICI proběhnou tentokrát v poněkud jiném formátu. Místo panelu několika řečníků bude mít večer pořádaný konzervativním občanským sdružením Akce D.O.S.T. jediného hosta - britského publicistu a historika Johna Laughlanda.

John Laughland (* 1963) je konzervativní myslitel a euroskeptik, autor několika knih o mezinárodní politice a politické filosofii.

 Vystudoval filosofii na Univerzitě Oxford, studoval v Mnichově, vyučoval na Sorboně a v Paříži. Publikuje v předních britských a amerických denících. Je také ředitelem euroskeptického think tanku s názvem Evropská nadace.

 Laughland je autorem několika knih z oboru mezinárodní politiky a historie, v češtině vyšlo roku 2001 jeho stěžejní dílo Znečištěný pramen: Nedemokratické počátky evropské ideje, kniha, která poukazuje na historická fakta o tom, že Evropská unie sdílí některé ideové předpoklady, které jsou společné i fašismu, nacismu a komunismu.

 Myšlenka "evropského národa" není podle autora zdaleka myšlenka poválečná, Laughland upozorňuje také na účast mnoha prominentních strůjců evropské integrace ve fašistických organizacích.

Laughland si navíc všímá dění v Evropě jako součásti širšího trendu globálního sjednocování a vytváření mezinárodních institucí s nadnárodními pravomocemi. Kritizuje princip lidských práv, vytváření Nového světového řádu a demontáž principu státní suverenity. Je také kritikem útoku na Jugoslávii v roce 1999 či války proti Iráku, stejně jako praxe ustanovování mezinárodních soudních tribunálů, které soudí údajné válečné zločince.

Přispěl do sborníku k 70. narozeninám prezidenta České republiky Václava Klause zajímavým textem "Od Lenina k Lennonovi", ve kterém sleduje podobné téma, které chce rozvíjet při své pražské přednášce.

 HOVORY S Johnem Laughlandem pořádá Akce D.O.S.T. v pondělí 26. listopadu od
18 hodin v Praze v budově ČSVTS v sále č. 217 na Novotného lávce č. 5.

Večer bude moderovat předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín. Tlumočení z anglického jazyka bude zajištěno.

 Akce D.O.S.T. už dříve pořádala podobný večer s euroskeptickým poslancem Evropského parlamentu Nigelem Faragem či minulý měsíc tvz. prezidentské hovory s kandidáty na prezidenta republiky.

 HOVORY NA PRAVICI jsou už tradičním diskuzním setkáním konzervativně orientovaných politiků, publicistů a veřejně známých osob myšlenkově blízkých hodnotám vyznávaným občanským sdružením Akce D.O.S.T.

 Občanské sdružení Akce D.O.S.T., které v těchto dnech oslavilo pět let od svého vzniku, vystupuje na podporu občanských práv a svobod i tradičních hodnot české kultury a státnosti. Odmítá ideologizaci veřejného života a snaží se šířit atmosféru otevřenosti a objektivity.

Věnuje se proto vzdělávací a popularizační činnosti, pořádá kulturní akce i veřejná shromáždění a happeningy. V neposlední řadě také monitoruje případy možného
porušování práv a svobod občanů a poskytuje obětem takového porušování
potřebnou právní pomoc a podporu. Ve svém působení vychází z textu Manifestu
D.O.S.T. ze dne 7. listopadu 2007 a na něj navazujících aktivit.

 

Klíčová slova: conservatism  | socialism  | EU  | Rusko
2123 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuTrump lump? Kubánský prezident kritizoval imperiální výhrůžky USA vůči Venezuele

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Komentátorka se neudržela, když poslouchala Šojdrovou: Nejdříve to byli syrští sirotci, pak děti bez doprovodu a nakonec jsou to teenageři. Sama neví, co navrhuje. Vrcholná trapnost!Europoslankyně Konečná řádila v ČT. Petříčka cupovala na kusy, až ji moderátorka musela brzdit
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan