DAŘÍ SE RADIKÁLNÍ LEVICI VÍCE V RUSKU, NEBO V EVROPĚ?

Autor: odjinud | Publikováno: 22.11.2012 | Rubrika: Akce
Ilustrace

HOVORY S JOHNEM LAUGHLANDEM

 

DAŘÍ SE RADIKÁLNÍ LEVICI VÍCE V RUSKU, NEBO V EVROPĚ?

 
http://www.akce-dost.cz/pdf/hovory_s_johnem_laughlandem2.pdf


 Už tradiční HOVORY NA PRAVICI proběhnou tentokrát v poněkud jiném formátu. Místo panelu několika řečníků bude mít večer pořádaný konzervativním občanským sdružením Akce D.O.S.T. jediného hosta - britského publicistu a historika Johna Laughlanda.

John Laughland (* 1963) je konzervativní myslitel a euroskeptik, autor několika knih o mezinárodní politice a politické filosofii.

 Vystudoval filosofii na Univerzitě Oxford, studoval v Mnichově, vyučoval na Sorboně a v Paříži. Publikuje v předních britských a amerických denících. Je také ředitelem euroskeptického think tanku s názvem Evropská nadace.

 Laughland je autorem několika knih z oboru mezinárodní politiky a historie, v češtině vyšlo roku 2001 jeho stěžejní dílo Znečištěný pramen: Nedemokratické počátky evropské ideje, kniha, která poukazuje na historická fakta o tom, že Evropská unie sdílí některé ideové předpoklady, které jsou společné i fašismu, nacismu a komunismu.

 Myšlenka "evropského národa" není podle autora zdaleka myšlenka poválečná, Laughland upozorňuje také na účast mnoha prominentních strůjců evropské integrace ve fašistických organizacích.

Laughland si navíc všímá dění v Evropě jako součásti širšího trendu globálního sjednocování a vytváření mezinárodních institucí s nadnárodními pravomocemi. Kritizuje princip lidských práv, vytváření Nového světového řádu a demontáž principu státní suverenity. Je také kritikem útoku na Jugoslávii v roce 1999 či války proti Iráku, stejně jako praxe ustanovování mezinárodních soudních tribunálů, které soudí údajné válečné zločince.

Přispěl do sborníku k 70. narozeninám prezidenta České republiky Václava Klause zajímavým textem "Od Lenina k Lennonovi", ve kterém sleduje podobné téma, které chce rozvíjet při své pražské přednášce.

 HOVORY S Johnem Laughlandem pořádá Akce D.O.S.T. v pondělí 26. listopadu od
18 hodin v Praze v budově ČSVTS v sále č. 217 na Novotného lávce č. 5.

Večer bude moderovat předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín. Tlumočení z anglického jazyka bude zajištěno.

 Akce D.O.S.T. už dříve pořádala podobný večer s euroskeptickým poslancem Evropského parlamentu Nigelem Faragem či minulý měsíc tvz. prezidentské hovory s kandidáty na prezidenta republiky.

 HOVORY NA PRAVICI jsou už tradičním diskuzním setkáním konzervativně orientovaných politiků, publicistů a veřejně známých osob myšlenkově blízkých hodnotám vyznávaným občanským sdružením Akce D.O.S.T.

 Občanské sdružení Akce D.O.S.T., které v těchto dnech oslavilo pět let od svého vzniku, vystupuje na podporu občanských práv a svobod i tradičních hodnot české kultury a státnosti. Odmítá ideologizaci veřejného života a snaží se šířit atmosféru otevřenosti a objektivity.

Věnuje se proto vzdělávací a popularizační činnosti, pořádá kulturní akce i veřejná shromáždění a happeningy. V neposlední řadě také monitoruje případy možného
porušování práv a svobod občanů a poskytuje obětem takového porušování
potřebnou právní pomoc a podporu. Ve svém působení vychází z textu Manifestu
D.O.S.T. ze dne 7. listopadu 2007 a na něj navazujících aktivit.

 

Klíčová slova: conservatism  | socialism  | EU  | Rusko
2236 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Kateřina Konečná: K listopadu očekávám neskutečnou mediální masáž. Budou se vám snažit namluvit...Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan