Martin Dejdar jasně řekl, koho bude volit na Hrad. Budete překvapeni

Autor: Radim Panenka | Publikováno: 23.11.2012 | Rubrika: Rozhovor
Ilustrace

ROZHOVOR Známý herec a moderátor Martin Dejdar v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz mluví o tom, koho by si přál na Hradě i o drzosti některých lidí se do kandidatury vůbec zapojit. Ač je sám pravicový volič, podporuje Miloše Zemana a vysvětluje také proč.

Pomalu se začínáme dostávat do žhavé kampaně před prezidentskými volbami. Pokud nebude nikdo vlivem neplatných podpisů vyřazen, budeme vybírat mezi 11 kandidáty. Co si o dosavadním průběhu kolem voleb myslíte?

Já si čím dál tím víc myslím, že volební systém, který vládne u nás, je veskrze špatný. Nemyslím teď volby prezidentské, ale parlamentní. Když se dívám na to, že jsou kraje, kde třeba vyhraje pravice, a nakonec tam vládnou komunisti ruku v ruce se sociální demokracií, je mi zle. To se může stát pouze v politice. Že se ti na druhém nebo až x-tém místě domluví, že ten první vlastně nevyhrál. Vítěz je nakonec poražený. Ten, který nebyl zvolen, nakonec vládne. Kocourkov.

Nemám ani rád stranictví. Přiznám se, že jsem vždycky byl i proti Senátu, protože mi připadá, že na takovouhle zemičku mít dvě komory je luxus. Ale čím dal tím víc si myslím, že bychom se měli obejít raději bez sněmovny, kde námi zvolení zástupci nakonec zvedají ruce nikoliv podle vlastního svědomí, nebo své vůle, ale podle stranické linie. Čím dál tím víc vidím, že nejlepší by bylo volit konkrétní lidi do konkrétních funkcí. A to teď platí i o nové volbě prezidenta. Kdo od lidí dostane nejvíc hlasů, ten ať vyhraje. A to je spravedlivé.

Myslím, že ve výběru letošních kandidátů jsme opět unikátní. Dokonalý pelmel všeho. Jsem přesvědčen, že někteří kandidáti by se měli stydět, že mají tu drzost se o tuto funkci ucházet.

Blíží se výročí Sametové revoluce. U kandidátů se často řeší i jejich minulost, který z kandidátů by jako prezident mohl v příštím roce důstojně a s čistým svědomím jít položit květiny k pomníku na Národní třídu? A kdo podle vás naopak nikoli?

No, asi by to měl být ten, který toho 17. listopadu 1989 skutečně na té Národní třídě stál. A páchnout by tam neměli například ti, kteří byli ochotní se spřáhnout i s komunisty, aby se na Hrad dostali.

Jan Fischer, který bývá často kritizován za své členství v KSČ, nedávno prohlásil, že by jako prezident nejmenoval vládu, která by se jakkoli opírala o hlasy komunistů. Co o tom soudíte?

No to by byl jistě bohulibý čin, ale obavám se, že to panu prezidentovi u nás není umožněno, takovou vládu nejmenovat. Bohužel. I pan prezident Havel byl zvolen komunistickým parlamentem. Pokud jsou komunisti parlamentní stranou, asi to tak musí být. Bohužel.

ČTĚTE TAKÉ:

Český prezident ve službách cizího státu. Ano, to nás možná čeká!

Člen finanční mafie Dlouhý chce být prezidentem: To vy jste nutili lidi, aby si půjčovali, vzkazuje mu Bobošíková

Schwarzenberg by z nás chtěl udělat vazaly Německa, brání rozšíření českého exportu

Bombardování, okupace suverénních států a kolonialismus. To je obrázek dnešního Západu

Česká republika je pro USA vazalským státem. Arogantní americký velvyslanec Eisen to potvrzuje

Zeptám-li se obecně, kdo by dle vašeho soudu byl ze současné „nabídky“ nejlepším prezidentem?

Mně se nejvíc líbí pan Zeman. I když se neznáme osobně, jeho působení v politice mi bylo vždy sympatické. Bavily mě jeho debaty, názory i komentáře. Navíc asi jako jediný z kandidátů dokonale zná českou politickou scénu, veškeré intriky, praktiky, kličky a kecy.

Myslím, že se může dost dobře zapojit do všeho, co bude sněmovna i Senát připravovat. A zcela chápu jeho vztah k novinářům. Navíc je vtipný. Čekám, že s ním na Hradě bude sranda. Já mám legraci rad a myslím, že i do politiky patří. Jsem volič pravicový, to asi není žádné tajemství. Ale byli a jsou sociální demokraté, které jsem měl rád a vždy jsem je respektoval. Pavel Dostál a Miloš Zeman.

A naopak, kdo nejhorším?

To po mě nechtějte. Nepřísluší mi kohokoliv odsuzovat.

Když se podíváme na všechna jména, můžete okomentovat, co si o jednotlivých kandidátech myslíte?

Ne. Nedělám to. Mnohé neznám osobně, a sám velice dobře vím, jak se můžete mýlit v názoru na člověka, jehož obraz vám předkládají pouze média. Navíc média česká, totálně zbulvarizovaná, neobjektivní a tendenční.

www.parlamentnilisty.cz

Klíčová slova: národní zájem  | Zeman  | prezidentské volby
3752 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

Šéf zpravodajskí služby: Lidé z neziskových organizací, kteří převážejí na lodích migranty do Evropy, jsou nebezpeční fanaticiDávní papežové varují před moderní krizí Církve

ePortal.cz

Volejte řediteli?Každá demokracie má právo bránit sama sebe

Eurabia.cz

Liberálové jsou ve skutečnosti maskování bolševici toužící po teroru proti odlišným názorůmHrůzostrašné: 2/3 vražd páchají imigranti

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Minář? Stupidní hnus. Plastelína Zaorálek. Zase vyhrál Zeman. Tvrdý soud Karoliny StonjekovéFOTO Muslimové v obchoďáku. Okamura spustil peklo, vláda mu prý blokuje boj s islámem
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan