Vojáci KFOR stále střílí do Srbů. Další nespravedlnost na Kosovu zůstává nepotrestána

Autor: Marina Perović, Radim Panenka | Publikováno: 21.11.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Nikdo není vinen, dokud se neprokáže, že je Srb. To je věta, kterou si pod tragicky pravdivým označením „Haagské přísloví“ vypráví Srbové. Jejich vzpomínky na selektivní přístup takzvaného Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii se nyní připomněly v souvislosti s propuštěním dvou chorvatských zločinců, Ante Gotoviny a Mladena Markaće.

Za nimi stojí tisíce zavražděných a statisíce násilně vyhnaných Srbů z jejich původních domovů. Zatímco například Srbové Dr. Radovan Karadžić, generál Ratko Mladić a Dr. Vojislav Šešelj jsou v haagských věznicích po léta drženi bez jakéhokoli rozsudku či vážného důkazu.

Nyní se potvrzuje, že přísloví o tom, že k prokázání údajné viny stačí pouze srbská národnost, platí i mimo soud v Haagu. Srbové žijící na svém Kosovu takovou nespravedlnost zažívají i ze strany mezinárodních vojenských sil KFOR. O hrdinství i tragickém osudu zároveň aktuálně vypovídá příběh 51letého Slavoljuba Joviće, který je po násilném zadržení již několik dnů ve věznici v Kraljevu v centrálním Srbsku. Důvod zadržení? Údajná střelba na příslušníka KFOR. Jaká je pravda? Jović ani nikdo jiný ze Srbů nestřílel, nebyli totiž ničím ozbrojeni.

Slavoljub Jović, jemuž se přezdívá Pagi, bude ve vazbě 30 dní, než soud v Kraljevu vynese rozsudek. Za jeho propuštění na svobodu se pravidelně v Kosovské Mitrovici pořádají demonstrace, kterých se účastní stovky lidí.

A čeho se měl Pagi přesně dopustit? V kosovském Rudare chtěl KFOR 1. června letošního roku zničit a rozprášit barikády. To však Srbové nemohli dopustit a bránili svůj národ a území před tím, aby tam po zničení barikád začali pronikat Albánci. V okamžiku, kdy se KFOR v Rudare chystal barikády zničit, Pagi měl podle obvinění k jednomu z vojáků přijít a údajně vystřelit. Pagi však podle svědectví ten den neměl žádnou pistoli, jako všichni ostatní nebyl ozbrojen. O tom, že střílel, neexistují žádné důkazy, fotografie ani dokumentace.

Celá situace je dlouhou dobu vyhrocená kvůli tomu, že mezinárodní vojenské jednotky KFOR, které by měly oficiálně na Kosovu a Metohiji dohlížet na bezpečnost, ve skutečnosti pomáhají Albáncům k obsazování dalších území srbského Kosmetu a podílí se na násilném ničení barikád, které postavili a ve dne v noci chrání srbští hrdinové, tátové od rodin, kteří se odmítají podvolit diktátu albánské teroristické mafie a odevzdat jí svoje historické území.

V čem má být ta souvislost s „haagským příslovím“? Když se letos 1. června KFOR pokoušel odstranit barikády ve Zvečanu, které tam místní postavili, aby zabránili průniku Albánců do Mitrovice, Srbové neozbrojeni a s holýma rukama barikády bránili. KFOR proto použil tanky a barikády zničil za pomocí těžké techniky. Místní lidé pohotově zareagovali tak, že Zvečan a Rudare bránili vlastními těly. KFOR v té chvíli začal naprosto šíleně střílet na neozbrojené Srby a deset z nich skončilo zraněných v nemocnici v Kosovské Mitrovici.

Výjimkou nebylo ani to, že KFOR střílel na srbské domy, v nichž se tou dobou běžně pohybovaly ženy i děti. Všechny tyto situace jsou detailně zdokumentované a vyfocené. Existují i záznamy o ošetření Srbů v nemocnici.

Takže KFOR může beztrestně střílet do nevinných a neozbrojených Srbů, kteří pouze vlastními těly brání svůj národ a vojákům se vůbec nic nestane?! A naopak, Slavoljub Jović, který má v Mitrovici ženu a tři děti, je bez důkazů obviněn ze střelby a přestože nic neudělal, je již několik dní zadržován ve vězení.

Pagi a jemu podobní lidé jsou hrdiny dnešního světa. Ve dne v noci brání barikády, včetně mostu v Mitrovici před pronikáním Albánců. Kdyby nebylo jich, možná by tam už dnes žádní Srbové nežili.

Tak dnes vypadá spravedlnost, jak si ji představuje „demokratický“ Západ, USA, Evropská unie a NATO! V závěru je také na místě připomenout, že tentýž KFOR, který dnes bezdůvodně střílí do Srbů, měl v roce 2004 po celém Kosovu a Metohiji během obřích albánských pogromů na Srby hlídat jejich domy, vesnice a kulturní památky včetně starobylých kláštěrů. A za „dohledu“ tohoto samého KFORu byla většina z toho vykradena, vypálena a zničena.

Výjimkou nebyly ani památky zapsané na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Takto například německý KFOR zavinil, aby davy Albánců do základů zničili po staletí stojící klášter svatých Archandělů nedaleko carského města Prizren.

Pamatujme si proto, kdo jsou dnešní hrdinové a kdo jsou zločinci! Už jen proto by celý srbský národ měl navždy odmítnout členství v Evropské unii, která má jeden jediný cíl: Jednotlivé evropské národy zničit a ovládat.

Svobodu pro Pagija! Stop teroru vůči Srbům na Kosovu!

Klíčová slova: Srbsko  | Kosovo  | vlastenectví  | NATO
2774 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

To je otřesné. Podívejte se, jak zmlátili chudáka imigranta...Policie vám může kdykoliv smazat celý web. Zákon prošel v naprosté tichosti

ePortal.cz

Pasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobodyČeši by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!

Eurabia.cz

Alrawi káže nenávist proti nevěřícím a teď se diví, že to jeho rodině nevěřící vracejí? Aneb co vám media neřekly ke kauze napadené muslimky v Brně ...OSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

Rusové by se měli omluvit Němcům za druhou světovou válku? Tak to mě šokovalo! Ruská podnikatelka a exnovinářka žijící v Česku otevřeně promluvila„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan