Rusko nikdy nepodpoří tlaky na Assadovu rezignaci. Západ se jen pokouší vyhrotit situaci v Sýrii

Autor: odjinud | Publikováno: 10.11.2012 | Rubrika: Politika
Ilustrace

Rusko je pro návrat pozorovatelů OSN do Sýrie a zvýšení jejich počtu. Prohlásil to dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v Ammánu k závěrům jednání se svým jordánským protějškem Násirem Džúdim.

Kvůli záchraně lidských životů je třeba zastavit krveprolití, zdůraznil ministr. Rovněž pověděl, že Moskva nikdy nepodpoří postoj, že Bašár Asad musí rezignovat.

Dodal, že Moskva nehodlá změnit dosažené Ženevě dohody z 30. června. Stanoví současné zastavení palby všemi stranami, sestavení v zemi přechodných mocenských orgánů za účasti vlády a opozice a zahájení jednání všech syrských stran účastnících se konfliktu.

Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov také prohlásil, že Západ se pokouší vyhrotit situaci v Sýrii a vytvořit podmínky pro výměnu režimu v této zemi. Podle jeho názoru podněcuje Západ syrskou opozici k pokračování v boji proti Bašáru Asadovi.

Lavrov promluvil v Káhiře po jednáních s předsedou Ligy arabských států Nabilem al-Arabím a mezinárodním vyslancem pro Sýrii Lachdarem Brahimím. Dříve al-Arabí prohlásil, že účastníkům setkání se nepodařilo domluvit se o konkrétních opatřeních pro urovnání krize v Sýrii.

Vydáno na základě zpráv: http://czech.ruvr.ru/2012_11_06/93649773/ a
http://czech.ruvr.ru/2012_11_05/93533507/

K TÉMATU:

Tvrdá americká kritika vměšování se do Sýrie. "Jsme pokryteční, když odsuzujeme Rusko!"

Účastník mírové mise: Fanatičtí islamisté chtějí ze Sýrie udělat reakčí islámský stát, kde jinověrci nebudou mít místo

Vladimir Putin: Svět nemá právo zasahovat do suverénních záležitostí Sýrie

NATO prý vojenskou intervenci do Sýrie (NE)plánuje

Západ šíří nehorázné lži, aby v Sýrii zničil Assada

Klíčová slova: Rusko  | Sýrie
2886 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí kontoProbíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracie

euPortal.cz

To je už vážně zvrácené. Pražský primátor Hřib (Piráti), který dal záštitu homosexualistickému festivalu Prague Pride, de facto legitimizuje účast pedofilů na Prague Pride a via facti legitimizuje i pedofilii samotnou Nejvíce šílené tvrzení ministerstva vnitra je, že prý hnutí SPD „kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací"

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Vrchol: uprchlíci si jezdí domů na dovolenou. Odsun!

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

ParlamentniListy.cz

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvář
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan