Ruský ministr Sergej Lavrov varoval Ameriku

Autor: odjinud | Publikováno: 6.11.2012 | Rubrika: Monitor
Ilustrace

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov vybídl Spojené státy přejít od "restartu" vztahů s Moskvou k jejich dalšímu rozvoji, varoval však před dopady případných protiruských sankcí ze strany Washingtonu. V rozhovoru pro list Kommersant kritizoval i západní politiku vůči revolucím v arabském světě.

"Hovoříme-li o restartu, tak s ohledem na počítačovou terminologii je hned jasné, že nemůže trvat věčně. Jinak by to nebyl restart, ale zkrat v programu. Neměli bychom se ovšem soustřeďovat na pojmenování etap. Lépe je přemýšlet o tom, jak vztahy rozvíjet," řekl Lavrov.

Na pořadu dne je podle ministra hlavně posílení obchodních a hospodářských vztahů, které by měly sloužit i jako "pojistka" před politickými výkyvy. K "vážným věcem" prý však bude možné přejít až po listopadových amerických prezidentských volbách.

O "restartu" rusko-amerických vztahů se začalo hovořit na počátku éry nynějšího amerického prezidenta Baracka Obamy a jeho tehdejšího protějšku v Kremlu Dmitrije Medveděva. "Restart" podle ministra umožnil uzavřít novou odzbrojovací smlouvu mezi oběma velmocemi, připojit Rusko ke Světové obchodní organizaci či usnadnit vydávání víz, ale nezměnila se neochota USA přihlížet při budování protiraketové obrany k ruským zájmům.

více zde: http://www.ceskenoviny.cz/svet/rusko_byvaly_sssr/zpravy/lavrov-restart-vztahu-s-usa-nemuze-pokracovat-vecne/847916

Klíčová slova: Rusko  | USA
3778 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

euServer.cz

Madeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti KosovaProfesor Martin C. Putna navrhl, aby televizím TV Barrandov a TV Prima byla odňata licenze – a to za vyslovení názorů, se kterými on a spolu s ním i pražská kavárna, nesouhlasíČtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

euPortal.cz

Česká televize je bez jakékoliv parlamentní kontroly, je to stát ve státě To je síla a šok. Takhle vypadá islamizovaná Anglie, žádná fake news, ale osobní zkušenost redaktora světoznámého deníku

ePortal.cz

Velké změny neřídí konspirátořiBrexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Eurabia.cz

Blíží se eurovolby a boj o pozici leadera vlastenců zesiluje. Okamuroví se hroutí SPD a sám Okamura obviňuje ostatní vlastenecké kandidáty ze spiknutí proti němuPro-Venezuelská demonstrace: “Ne zločinnému převratu podněcovanému Američany!”

FreeGlobe.cz

Veganští rodiče málem umořili své dítě k smrti. Čím ho krmili? (+ foto)Prvními Švédy byli prý Somálci! Takovou vědu šíří dokument veřejnoprávní televize (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

ParlamentniListy.cz

„Cikáni vám tam chybí.“ Václav Klaus ml. svolal akci, ze které v BIS ohluchnou mikrofonyPozor, Eva Holubová. Bursíkovci a TOP 09 tahají esa. A tohle VIDEO jste viděli?
Příspěvky podle autorů
Reklama
Doporučujeme
Mladá pravice

Václav Klaus

Miloš Zeman

Učitel financí

Pat Buchanan